Francie: Údajně psychicky nemocný muž plánoval útok na katedrálu Notre Dame

Ještě stále máme všichni v paměti požár této významné pařížské katedrály, který byl oficiálně sveden na technické problémy, ve skutečnosti však snad nikdo této verzi nevěří. Ostatně, stačilo vidět následné reakce muslimů, kteří se z požáru této historické památky nepokrytě radovali. Mnohému pak napoví i fakt, že snad denně někde ve Francii hoří – či je jakkoli jinak poničen – kostel, kříž, kaple či jiný sakrální objekt.

V tomto případě, kdy měl muž plánovat útok letadlem na Notre Dame, se opět hovoří o psychickém onemocnění. Zdá se, že francouzské psychiatrické léčebny již praskají ve švech…

Unikla Notre-Dame de Paris útoku? Úřady neriskovaly a ve čtvrtek 7. října zatkly bývalého pilota, který údajně vyhrožoval útokem na katedrálu. Muž údajně řekl příteli, že plánuje narazit do katedrály. Přítel zalarmoval pohraniční policii (PAF) v Hendaye (Pyrénées-Atlantiques) a podezřelý byl nakonec zatčen v Paříži.

Počáteční zjištění ukazují na psychicky labilní osobu, která neměla na mysli žádné konkrétní plány. „Neobjevili jsme žádné plány na útoky,“ uvedl policejní zdroj.  Důvodem nasazení však byla opatrnost. Bývalý pilot, který létal pro Air Liberté, Air Tahiti ve Francii i Royal Fly, údajně řekl svému příteli, že plánuje narazit do kostela Notre-Dame pomocí Cessny, malého turistického letadla, s nímž stále občas létal.

Podezřelý, popisovaný jako „psychicky nemocný“, měl problémy s alkoholem a penězi. Podařilo se ho díky městskému kamerovému systému najít  ve čtvrtek 7. října  v kostele Saint-Sulpice. Byl zatčen na místě, přičemž v době zatčení byl pod vlivem alkoholu a pronášel „nesouvislé poznámky“, uvedl stejný zdroj. Muž měl být posléze psychiatricky vyšetřen a nedobrovolně umístěn na psychiatrické oddělení…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Údajně psychicky nemocný muž plánoval útok na katedrálu Notre Dame

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout