Co můžeme očekávat po volbách?

Na úvod upozorňuji, že se jedná jen o moji osobní analýzu, která vychází z výsledků voleb. Jde tak jen o predikci toho, jak může vypadat sestavení vlády a co by mohla vláda v příštích 4 letech prosazovat. Vycházím jak z jejich hlasování v PS, tak z hlasování budoucích vládních stran v EP.

Asi nikdo už nepochybuje, že v případě, kdy mají dva slepence jasnou většinu, nemůže dojít k situaci, kdy by vládl kdokoli jiný. Můj původní tip na koalici ANO a ODS je tak již mimo hru, neboť už nyní je jisté, že vláda bude sestavena právě z oněch slepenců. Původní předpoklad totiž nepočítal s tím, že do PS vstoupí mimo slepenců jen dva subjekty, tedy ANO a SPD. Přiznám se, že jsem si myslela, že na PS dosáhne (byť těsně) i KSČM, případně socani, šance kolem 5-7% jsem dávala i TSS. Také jsem počítala s tím, že SPD bude mít kolem 11-12%.

Pokud by se do PS dostal alespoň někdo z těch, kdo jen těsně vypadli, slepence by neměly většinu. Totéž v situaci, kdy by měla SPD výsledek, který predikovaly průzkumy. Nicméně nyní musíme vycházet z reality a zkusit se na ní najít klady (ty lze ovšem hledat jen ztěžka) i zápory.

V celé povolební situaci spatřuji – i přes celkově negativní dojem –  dva velké klady. Patří k nim výpadek silně proislámské, drakonickou cenzuru prosazující a státní rozpočet decimující ČSSD, který se dal tušit a naštěstí se nakonec jen potvrdil. Ovšem třešničkou na dortu byl výsledek Pirátů. Jejich totální debakl, kdy se do Sněmovny dostali jen 4 maoisté, je více než potěšitelný.

Otázka je, zda jim nakonec připadne i nějaké to ministerstvo. Lze již jen doufat, že ODS, jejíž nemalá část se vůči Pirátům vymezovala, je z koalice vyšachuje. I bez 4 Pirátů totiž mají slepence většinu. V televizi se hovořilo o tom, že by mohlo být Pirátům přiděleno jedno ministerstvo – nejspíš pro místní rozvoj, které by vedl Bartoš. Tak uvidíme. Vyšachují Piráty úplně nebo Bartošovi „zacpou hubu“ třeba tímto jedním ministerstvem?

Piráti svůj debakl svádí na kdekoho, včetně údajného šíření dezinformací. Jenže ono úplně stačilo poslouchat výroky jejich poslanců a sledovat jejich fórum a bylo jasné, že mnohé z toho, co se o nich říká, se zakládá na pravdě. A to včetně jejich nepokrytého vítačství, kdy neprůstřelné důkazy o něm jsem již přinesla v tomto článku.

A právě zmíněnému vítačství se nyní budu věnovat trochu víc. Pravdou totiž je, že v tomto se nijak zásadně neliší Piráti třeba od v PS nyní poměrně silné KDU. Stačí připomenout Šojdrovou s jejími vousatými sirotky. KDU jsou v naší PS typickými Bergogliovci, tedy patří k pokrokářským černoprdelníkům, kteří se vyskytují i v dalších zemích Evropy. Pod rouškou křesťanství pak pomáhají islamizovat vlastní země.

Ovšem i ostatní strany slepenců se postavily nejen za dovoz vousatých sirotků, ale také za dovoz dalších tisíců Afghánců a rychlé přijetí migračního paktu EU. Jak ukázalo hlasování v EP, tak zástupci ODS, TOP, STAN, Pirátů i KDU hlasovali pro přijetí jak dalších Afghánců, tak Migračního paktu EU.

Je tedy bezesporu jisté, že se za čtyři roky vlády těchto stran poměrně slušně islamizujeme. Přeplněné Německo zřejmě najde konečně spojence, který bude souhlasit s Bruselem určenou povinnou solidaritou., jak se nyní nově nazývají kvóty.

Jakým směrem se půjde v politice Zeleného údělu lze jen stěží predikovat. V tomto směru extremisté – Piráti budou mít v PS minimální slovo a ostatní partaje – snad vyjma docela marginální TOP09 – nejsou v tomto ohledu až tak průhledné a nezdá se, že by zastávaly extrémní postoje jako Piráti. Nicméně je jasné, že Brusel v tomto ohledu poslouchat budou.

Zajímavé bude také sledovat, jakou politiku budou tyto strany prosazovat ohledně LGBTQ agendy. Je jasné, že STAN podobně, jako Piráti, tuto agendu vehementně tlačí. Ovšem na druhou stranu ODS se v tomto směru drží poněkud rezervovaně, jak ukázalo hlasování k zákonu o celounijních právech LGBTQ, který byl namířen proti Maďarsku. Více o zákonu i hlasování najdete zde.

Je samozřejmé i to, že tyto strany budou v mnoha ohledech poslouchat EU, čímž bude ovšem pokračovat hlasovací mašinerie, která zde byla i v minulosti, kdy 90% PS tvořily (a i nadále budou tvořit) silně probruselské strany. Téměř 70% všech zákonů, norem a nařízení, která projdou přes PS, přichází z EU a celá aspeňácká Národní fronta  je pokorně odklepne. Tak to bylo dosud a v tomtéž se bude pokračovat i nadále.

Je také jasné, že tyto strany budou pokračovat v podpoře okupačních misí (ovšem to dělala i minulá vláda) a zřejmě budou tlačit i na větší odvody pro zbytečnou (či spíše škodící) organizaci NATO, abychom dosáhli požadovaných 2% HDP.  O sociální politice těchto stran snad psát netřeba, v minulosti jsme je již v tomto ohledu zažili. Nicméně, parazitující menšiny se budou mít dobře i za této vlády podobně, jako za předchozích.

Více rozebírat budoucí vládnutí těchto slepenců zatím nemá cenu, je třeba si počkat na to, jak se podělí o koryta. A o ta šlo přece především, vždyť některé strany už si „nemlaskaly“ poměrně dlouho.

Jen snad, co mne ještě na těchto partajích zaujalo je to, že ony i jim poplatná média je nazývají „jedinými demokraty“, i když se nikdy jako demokraté nechovali, neboť strany, které neprosazují „jejich“ politiku nazývají „nedemokratickými“. Už to samo o sobě ukazuje, že k demokratům mají tyto strany hodně daleko.

Ovšem slepence byly demokraticky zvoleny a nám nezbývá, než to akceptovat. Nemyslím, že by proti nim někdo pořádal demonstrace, jako to dělali oni. Můžeme tak jen příští 4 roky sledovat, jak se poperou s obnovou drakonickými covidovými restrikcemi zničené republiky. A můžeme jen doufat, že to příště dopadne lépe. Ovšem má cenu ještě v něco doufat? Vždyť za ty 4 roky už budeme zřejmě jen volit správce bruselského protektorátu a ne suverénní vládu…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “Co můžeme očekávat po volbách?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout