Švédsko: Afghánci hromadně znásilnili postiženou ženu

Švédsko: Afghánci hromadně znásilnili postiženou ženu

Jde o další otřesný případ, který ukazuje, jak dalece jsou Afghánci nebezpeční. Neštítí se ani zneužít zjevně mentálně postiženou mladou ženu, která vůbec nebyla schopna s inteligencí dítěte pochopit, co se s ní děje. Jen náhodou se podařilo opakované brutální znásilňování ukončit.

Tři Afghánci byli odsouzeni k dlouhým trestům vězení za to, že podrobili postiženou ženu hromadnému znásilnění v ubytovně v Upplands Väsby.
„Mám tě moc ráda,“ napsala žena jednomu z násilníků, který ji obelstil, aby se jí zalíbil.

Lise je 24 let a žije v Upplands Väsby ve speciálním ubytování pro postižené, kteří se o sebe nedokážou postarat.

Lisa má autismus a kognitivní poruchu, která ji intelektuálně staví na úroveň malého dítěte. Má omezenou slovní zásobu, omezený smysl pro čas a potíže s udržováním hygieny. Podle zaměstnanců, kteří jí pomáhají, je velmi naivní, nedokáže říci ne a věří všemu, co jí kdo řekne.

„Má také potíže pochopit, zda s ní má někdo zlé úmysly,“ stojí v plánu podpůrných opatření vypracovaném obcí.

Ve všední dny je Lisa v městském podniku, kde maluje a dělá svou práci. Jednoho dne v květnu si personál všiml, že je velmi smutná.

„Udělali mi něco špatného, bolí mě zadek.“ Lisa říkala, že použili láhev od cideru.

„Křičela jsem, bolí to, ale pak to udělali znovu.“

Zaměstnanci rychle zjistili, že se Lisa stala obětí útoku, a zavolali policii.

Lisa v policejních výsleších uvedla, že Afghánec Abul Fazl Yaqubi, kterého nazvala „přítelem“, přišel o víkendu k ní domů s jiným Afgháncem Esmailem Jawidem. Koupili víno, cider a mošt.

Poté, co hodně pil, Abul Fazl navrhl, aby hráli „flašku“, hru, ve které, točí láhví a ten, na koho ukáže, musí buď říct pravdu o sobě, nebo udělat něco, o čem rozhodnou ostatní účastníci hry.

Když láhev ukázala na Lisu, Afghánci jí řekli, aby se svlékla, což udělala. Když láhev později ukázala na Esmailiho, Abul Fazl mu řekl, aby dal Lise do genitálií láhev od cideru.

Esmaili odtáhl Lisu na podlahu. Zatímco Abul Fazl ji držel za ruce, Esmaili jí strkal láhev od cideru mezi nohy.

„A pak jsem cítila láhev od cideru, kterou dali hluboko dovnitř, a pak jsem měla pocit, že mě to hrozně bolí na genitáliích,“ říká Lisa v rozhovorech. Láhev Afghánec poté vyndal a znovu vsunul zpět. Podruhé to bolelo ještě víc. Přesto se Lisa neodvážila říct ne.

„Neodvážila jsem se to říct Afgháncům, nemůžu to říct Afgháncům, vím, jak se chovají, když řekneš ne,“ vysvětluje. „Můžeš být zabit, když řekneš ne.“

Poté, co Afghánci  Lisu znásilnili lahví, svlékli se a řeknli jí, aby šla do ložnice.

Tam pokračovali ve znásilňování. Esmaili měl pohlavní styk s Lisou a opakovaně jí vkládal prsty do genitálií. Pak Lisa začala křičet, že to nechce. Ale její „přítel“ Abul Fazl umlčel její křik tím, že strčil prsty Lise do krku.

„Chtěla jsem křičet, ano, chtěla jsem křičet, protože jsem chtěla, aby to slyšeli sousedé, ale ne, nešlo to,“ říká Lisa policii.

Během vyšetřování se ukázalo, že to není poprvé, co byla Lisa znásilněna. K podobnému incidentu došlo o měsíc dříve, v dubnu. Zúčastnil se ho i třetí Afghánec Shokrallah Shahzad. I při té příležitosti byli  opilí a Afghánci hráli s Lisou flašku. I tehdy ji znásilnili nejen vaginálně, ale i lahví.

„Hodili mě na zem a pak mě můj přítel držel za ruce a dali mi do zadku láhev od moštu a řekli mi, že to nejde tak daleko, ale udělali to a bolelo to,“ říká. „Řekla jsem ne, nechci, řekla jsem stop, dokonce jsem křičela stop,“ říká Lisa o tomto zneužívání.

Lisa se s Abulem Fazlem spojila přes Facebook letos v březnu. Zprávy pořízené policií z jejího telefonu ukazují, že se rychle zamilovala do Abú Fazla, který ji nazýval svou „přítelkyní“. Zasypala ho něhou.

„Mám tě moc ráda,“ psala a následuje dlouhá řada červených srdcí.

„Moc mi chybíš, miláčku, jsi můj úžasný přítel.“

„Můj sladký nejlepší úžasný příteli, miluji tě, takže skoro brečím radostí.“

Lisa měla sex, který popisuje jako „dobrovolný“ s Abulem Fazlem při mnoha příležitostech. Zaměstnanci, kteří se o ni starají, však říkají, že má nejasné představy o tom, co je sex, ale je snadno manipulovatelná a chce, aby se o ni někdo staral.

Podle Lisy na ni byl Abul Fazl zpočátku milý, ale pak ji začal nazývat „děvkou“ a „idiotem“. V jednu chvíli ji praštil do obličeje. Lisa říká, že nikomu neřekla o prvním hromadném znásilnění, kterému byla vystavena, protože se bála Abula Fazla, který jí vyhrožoval, že ji zabije.

Poté, co Lisa Abula Fazla poznala, se v afghánských kruzích šířily zvěsti, že v Upplands Väsby byla mentálně retardovaná žena, se kterou se měli vyspat. Během jara navštívil Lisin byt na obecním pozemku proud Afghánců. Policii řekla, že kromě „přítele“ Abula Fazla se s ní vyspali další tři nebo čtyři cizí muži.

Tři Afghánci byli zadrženi a obviněni u okresního soudu v Attundě v Sollentuně. Všichni tvrdili, že si nevšimli, že je Lisa postižená. Podle nich byla zapojena do všech sexuálních aktů, které byly provedeny. Okresní soud, který nyní v případu rozhodl, tomuto vysvětlení nevěří.

„Je bezpochyby prokázáno, že oběť trpí kognitivní poruchou a je na úrovni dítěte. Tím, že obžalovaní hráli flašku, na ni tlačili, aby rychle pila alkohol, a tím ji opili, což ji učinilo ještě zranitelnější a neschopnou chránit její sexuální integritu, což byl zjevně také účel. Obžalovaní navíc použili jiné násilí v souvislosti se sexuálními činy tím, že oběť zadržovali nebo si ji jinak podrobovali, čímž omezili její svobodu pohybu. To znamená, že se na těchto sexuálních aktech nemohla dobrovolně podílet,“ napsal v rozsudku okresní soud.

Okresní soud se také domnívá, že videorozhovory s Lisou, které byly přehrány v době, kdy se hlavní slyšení konalo za zavřenými dveřmi, jasně ukazují, že má mentální postižení. Shokrallah řekl, že to bylo proto, že Lisa během video rozhovorů „hrála nevinnou“, ale že ve skutečnosti byla úplně jiná – vysvětlení, které okresní soud považuje za „naprosto nepravděpodobné“. Je proto prokázáno, že Afghánci si uvědomili, že Lisa je postižená, uzavřel okresní soud.

Tři Afghánci byli proto odsouzeni za znásilnění s přitěžujícími okolnostmi. Abul Fazl a Esmaili byli odsouzeni k osmi letům vězení za to, že Lisu dvakrát znásilnili. Shokrallah byl odsouzen ke třem a půl roku vězení. Podílel se pouze na jednom z hromadných znásilnění a má nárok na tzv. „slevu pro mládež“, protože je mladší 21 let.

Soud také rozhodl, že muži by měli být po odpykání trestu deportováni ze Švédska. Shokrallah se bude moci vrátit do Švédska za 15 let, zatímco Abul Fazl a Esmaili se už nebudou moci vrátit.

Okresní soud v rozsudku napsal, že „v současné době není možné provádět deportace do Afghánistánu“. Podle Soudního dvora je však stále možné nařídit vyhoštění, protože situace v Afghánistánu se může lišit, jakmile si muži odpykají tresty odnětí svobody a má být provedena deportace.

Skutečnost, že deportace v tuto chvíli nelze provést, není něco, co by bránilo státnímu zástupci v tom, aby se domáhal deportace, vysvětluje státní zástupce Tomáš Engman, který tři muže stíhal.

„Musíte udělat rozdíl mezi rozhodnutím někoho deportovat a jeho provedením,“ říká. „Dnes sice Afghánce nelze deportovat, nemusí tomu tak ovšem být za x let.“

Lise byla přiznána náhrada škody ve výši 200 000 SEK za znásilňování a utrpení, které prožila v důsledku zneužívání.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Afghánci hromadně znásilnili postiženou ženu

  1. Zvenku sice vypadají jako lidé, ale uvnitř jsou to barbaři. Deportace je na místě, Taliban je jistě přijme jako dobré džhádisty, kdy znásilnění kafírky je záslužný čin dle jejich ideologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.