Šokující výpověď Sonii, která pomohla dopadnout teroristu z pařížského Bataclanu

Šokující výpověď Sonii, která pomohla dopadnout teroristu z pařížského Bataclanu

Krvavý masakr v Bataclanu, o němž se raději příliš detailně nepsalo, ukazuje, jak krutí jsou fanatičtí muslimové. Mnoho muslimy zavražděných lidí z klubu mělo znetvořené tělo a vypíchnuté oči. Ostatně, znetvoření těl nepřátel není u muslimských vrahů nic neobvyklého, dělal to i jejich lžiprorok Mohamed.

Hlavní líčení je naplánováno na osm měsíců, před soud předstoupí dvacet obžalovaných, 1800 občanských stran, téměř 300 právníků. 8. září začíná v Paříži pravděpodobně největší proces v historii francouzské justice. Soud se koná šest let po útocích z 13.listopadu 2015. Mezi mnoha svědectvími, která se budou konat, se Franceinfo zajímal o Soniu. V prvních dnech po útocích byla povolána, aby se zúčastnila vyšetřování, navzdory své nemoci.

13. listopadu 2015 byla hostem kamarádky Hasny Aït Boulahcenové. Během mezinárodního fotbalového zápasu Francie a Německa přišly první zprávy o explozích a střelbě. Hasna Aït Boulahcenová propukla v salvy smíchu a jásotu: „Všichni jsou zločinci, všichni zemřou.“

O dva dny později, 15. listopadu, Hasna požádala Soniu, aby ji odvezla do Aubervilliers (Seine-Saint-Denis). Mladá žena vysvětlila své kamarádce, že se tam musí setkat s bratrancem. Byl to Abdelhamid Abaaoud, jeden z organizátorů útoků z 13.listopadu 2015.

Když dorazila, Hasna Aït Boulahcenová mu padla do náruče a zavolala jeho jméno. Sonia pak pochopila, kdo je bratranec její kamarádky. Dokázala dokonce rozpoznat zbraně teroristů. „Jeho výbušný pás byl jasně viditelný, nemohla jsem ho přehlédnout,“ říká. Hasna a její nebezpečný bratranec nařídili Sonii, aby mlčela, jinak bude zabita. Sonia se však rozhodla promluvit s policií: „Jdu, protože si říkám, že i kdybych měla zemřít, ostatní by neměli zemřít.“ Její svědectví pomohlo najít Abdelhamida Abaaouda, bratrance její kamarádky a jednoho z vrahů z 13. listopadu.

Soniin život se od té doby obrátil vzhůru nohama: jiné jméno, adresa, profese atd.: mladá žena je ohrožena příbuznými její bývalé kamarádky Hasny Aït Boulahcenové a je v nebezpečí. To platí o to více, že její skutečné jméno bylo během procesu několikrát prozrazeno a odhalilo o ní ještě více. Nicméně 8. září předstoupí před soud jako svědek: „Musíme jim ukázat, že se nebojíme,“ vysvětluje.

Nejen Sonia, ale i její rodina, se budou muset do konce života skrývat pod falešnými identitami. Nikdy nebudou vědět, kdy je někdo prozradí nebo zahlédne a pozná. Lidí, kteří se kvůli vyznavačům náboženství míru musí po zbytek života skrývat, jsou tisíce. O většině se ani neví. A je jisté, že další budou přibývat s tím, jak v Evropě přibývá muslimů…

Jak to ve skutečnosti vypadalo v klubu Bataclan záhy po útoku? Na to se můžete podívat na obrázku níže, ovšem upozorňuji,  že není vhodný pro slabé povahy:

CT24l-3WcAAfE_R

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Šokující výpověď Sonii, která pomohla dopadnout teroristu z pařížského Bataclanu

  1. Všichni, kdo kritizují postup Rusů na Dubrovce, anebo v Bataclanu, by se měli zamyslet.
    V RF je daleko bezpečněji, než v Evropě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.