Největší loupež v historii Německa – krádež diamantů v hodnotě 113 milionů eur – má na svědomí arabský gang

Největší loupež v historii Německa – krádež diamantů v hodnotě 113 milionů eur – má na svědomí arabský gang

Asi nikoho neudiví, že za největší loupeží v novodobé historii Německa stojí právě ti, kdo údajně zemi obohacují. Ovšem na tomto případě, který je právě u soudu, je zajímavý také přístup médií. Ta – až na výjimky – využívají faktu, že Arabové mají také německé občanství, takže se z většiny zpráv lze dozvědět, že za loupeží diamantů a šperků údajně stojí Němci….

Na konci roku 2019 šest zločinců ukradlo diamanty a šperky v hodnotě více než 100 milionů eur v drážďanském světoznámém Zeleném trezoru. Proti gangsterům byla nyní vznesena obvinění u drážďanského krajského soudu. Informovala o tom i deutschlandfunk.

Stanice samozřejmě skrývá, že obžalovaní jsou legálně němečtí občané, ale všichni mají arabský původ. Co také mnoho médií skrývá: Obžalovaní patří k nechvalně známému arabskému klanu Remmo, který má své sídlo v berlínské čtvrti Neukölln.

Šest obviněných je ve věku od 22 do 27 let. „Muži se údajně vloupali do historické budovy v listopadu 2019 a ukradli šperky a diamanty v hodnotě nejméně 113 milionů eur.“ Dodnes není po klenotech ani stopy. Popis na Deutschlandfunk zní téměř neškodně, ale ve skutečnosti je to jeden z největších zločinů v trestní historii Německa.

Byla vznesena obvinění včetně krádeže gangu, žhářství a zvlášť závažného žhářství. Obžalovaní jsou obviněni z vloupání do historického zeleného trezoru v Drážďanech dne 25. listopadu 2019 a krádeže 21 šperků a celkem více než 4300 jednotlivých diamantů v celkové hodnotě nejméně 113 800 000 eur. Lupiči měli s sebou nabitý revolver a samonabíjecí zbraň s tlumičem a nábojnice ráže 7,65 mm Browning.

Mluvčí státního zastupitelství řekl: „Podle výsledku vyšetřování obviněný údajně založil požár v domě u Augustova mostu bezprostředně před vloupáním, aby přerušil napájení pouličního osvětlení ve venkovním prostoru historické zelené klenby.“

Před útěkem do Berlína zapálili podvodníci Audi S6 na podzemním parkovišti v Drážďanech. Požár zasáhl další tři auta a celkem bylo poškozeno 61 aut.

Bild také uvádí, že kromě ztráty mimořádně významných pokladů z hlediska umění a kulturní historie došlo také k velkým škodám v milionech na Residenzschloss, Pegelhaus a podzemním parkovišti“, stejně jako na autech, která tam parkují.

Čtyři ze šesti obžalovaných jsou nyní ve vazbě. Dva z obviněných – 23 a 24 let – si v současné době odpykávají tresty pro mladistvé za zcela odlišné trestné činy. Oba byli odsouzeni berlínským krajským soudem za účast na krádeži zlaté mince z Bodeho muzea v Berlíně v březnu 2017.

Zatím se k obviněním nikdo z arabských obžalovaných nevyjádřil. Podle zdravého rozumu je to známka toho, že jsou vinni. Deník Bild píše, že obviněným hrozí trest odnětí svobody až na 15 let. Bild nezmiňuje skutečnost, že pravděpodobně několik obžalovaných dostane poměrně mírné tresty pro mladistvé.

Ať tak či onak, je třeba se obávat, že alespoň několik zločinců bude po několika letech z vězení propuštěno. Do té doby se ostatním členům klanu jistě již dávno podaří zpeněžit celou kořist. Pak budou mít gangsteři, zatímco  si budou každý den užívat svobody, plné ruce práce s utrácením mnoha milionů eur.

Zlé jazyky tvrdí, že vedení klanu Remmo záměrně vybralo velmi mladé členy rodiny pro historicky největší loupež v Drážďanech. Dokonce i Arabové to vědí až příliš dobře: „dospívající“ nejsou německými soudci obvykle odsouzeni k přísným trestům odnětí svobody, a tak se mohou po poměrně krátkém uvěznění projet limuzínami ulicemi hlavního města Berlína. Německý „právní stát“ to umožňuje….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Největší loupež v historii Německa – krádež diamantů v hodnotě 113 milionů eur – má na svědomí arabský gang

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout