Afghánci, kteří byli evakuovaní do Itálie, se přesunuli do Německa, v Itálii se necítili komfortně

Afghánci, kteří byli evakuovaní do Itálie, se přesunuli do Německa, v Itálii se necítili komfortně

Tak si říkám, že naše vláda musela Afgháncům, kteří k nám přijeli, nabídnout jistě velmi lákavé podmínky azylu, protože jsme jedna z mála zemí, odkud Afghánci z větší části neutekli do Německa, Rakouska, Švédska nebo Velké Británie, což jsou země s největšími afghánskými komunitami v Evropě. Vše se tedy jeví tak, že nabídka naší vlády Afgháncům musela být velmi výhodná, přičemž v založení první větší afghánské komunity u nás jim do budoucna nebude nic bránit.

Do Německa i Rakouska je to coby kamenem dohodil a další země zahrnutá do džihádu se jistě muslimům hodí. Časem – sloučením rodin a vysokou porodností – bude ze stávajících 159 pěkných pár tisíc. No, také ve Švédsku to před 20 lety začalo podobně, jen ne s Afghánci, ale s Iráčany….

V posledních týdnech dorazili do Německa Afghánci, kteří byli dříve evakuováni USA do Polska, Itálie a dalších zemí EU. To se dalo očekávat, Německo nabízí mimořádně atraktivní škálu výhod a pěkný život na úkor daňových poplatníků, k tomu dostatek mešit, halal obchodů atd., takže se tam mohou cítit jako doma. Není divu, GerMoney je domovem největší afghánské komunity v Evropě a tato komunita roste každý den, dokud se Německo nebude podobat Hindúkuši.

Dokonce ani Itálie, jedna z nejoblíbenějších prázdninových destinací Němců, nemůže v tomto ohledu držet krok se štědrým  Německem.

„V posledních týdnech federální policie našla 70 afghánských státních příslušníků, kteří mají možné odkazy na předchozí evakuaci amerických sil z Afghánistánu do jiného členského státu EU,“ uvedl úřad pro Die Welt. Mezi nimi bylo pravděpodobně evakuováno 32 lidí do Polska, 26 do Itálie, sedm do Francie a pět do Španělska.

Kromě toho již byli zadrženi Afghánci, kteří nebyli evakuováni americkými ozbrojenými silami, ale armádami partnerských zemí EU. Například ve vlaku za německo-rakouskou hranicí bylo zjištěno, že italská armáda odletěla z Afghánistánu s pětičlennou rodinou. Podle vlastního prohlášení pro federální policii tam požádali o azyl, ale „necítili se v Itálii komfortně“. Rodina byla poté převezena do uprchlického zařízení.

Počátkem září byli Afghánci žijící v Německu také zadrženi při pašování svých krajanů. Doprovázeli deset evakuovaných z Kábulu do Itálie autobusem do severního Německa. Evakuovaní již požádali o azyl v Itálii. O víkendu se podle informací  z bezpečnostních kruhů objevil podobný případ. Zde byla skupina čtyř Afghánců evakuovaných do Itálie vyzvednuta ve vlaku do Hamburku a odvezena do uprchlického zařízení.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Afghánci, kteří byli evakuovaní do Itálie, se přesunuli do Německa, v Itálii se necítili komfortně

  1. Ondyno se Merkel svěřila, že Německo nutně potřebuje oživit mladou krví. Tak v čem je problém? Tihle Afghánci jim rozhejbají porodnost, jsou to samí šukálisti. ?
    Blbé na tom je, že jsou to naši sousedé. Až vyžerou Germánistán, půjdou na zákusek i k nám. Ách jo. ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout