Ve Švédsku zaznamenali 50% nárůst počtu střelných a bodných zranění

Ve Švédsku zaznamenali 50% nárůst počtu střelných a bodných zranění

Tento nárůst stoupá především s tím, jak dorůstají mladší generace muslimů, mnohdy již narozených ve Švédsku nebo těch, kteří přišli do země jako malé děti. Počet útoků tedy roste s tím, jak se rozrůstá i muslimská komunita, zároveň jsou však útoky stále násilnější…

Počet lidí léčených pro zranění nožem a střelnými ranami se za posledních deset let zvýšil téměř o 50 procent.
„Nejen, že vidíme nárůst počtu bodných ran, ale také vidíme, že pacienti, kteří jsou jeho oběťmi, jsou stále mladší a mladší ,“ říká hlavní lékař jednotky Ragnar Ang.

Násilí s noži a střelba ve Švédsku výrazně narůstá. Podle údajů národního registru pacientů Národní zdravotní a sociální péče se počet lidí, kteří byli léčeni na bodné a střelné rány, za posledních deset let zvýšil o 48 procent.

V roce 2010 byl počet osob léčených pro taková zranění 785, v roce 2020 to bylo 1164. Lidé, kteří zemřeli na zranění nožem a v důsledku střelných zranění, nejsou v této statistice zahrnuti.

Patric Antonsson pracuje jako koordinátor traumatologického oddělení v Sahlgrenské fakultní nemocnici v Göteborgu a 20 let také pracuje jako zdravotník na pohotovosti. Na začátku jeho kariéry bylo neobvyklé, aby přišel někdo, kdo byl pobodán.

„Teď je to každý týden,“ říká.

Ragnar Ang, konzultant pečovatelské jednotky traumatologického oddělení v Sahlgrenské nemocnici, se také domnívá, že pacienti jsou stále mladší.

„Nejen, že jsme svědky nárůstu počtu bodných ran, ale také vidíme, že pacienti, kteří se stali oběťmi, jsou stále mladší a mladší .

Intenzita násilí se také změnila. Gunnar Sandersjöö, provozní manažer traumatologického oddělení urgentní chirurgické a ortopedické jednotky Karolinské fakultní nemocnice v Solně, říká, že v minulosti byly střelné rány často varovnými výstřely například do nohou a stehen, ale nyní se změnily ve smrtelnější násilí.

„Když teď střílíte, tak nestřílíte na výstrahu, ale střílíte, abyste především zabili,“ říká Sandersjöö.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Ve Švédsku zaznamenali 50% nárůst počtu střelných a bodných zranění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout