Afghánec vraždil v Dánsku, před spravedlností uprchl do Afghánistánu, nyní chce zpět do Dánska

Afghánec vraždil v Dánsku, před spravedlností uprchl do Afghánistánu, nyní chce zpět do Dánska

Podle všeho se jedná o člena jednoho z mnoha muslimských gangů, jimiž jsou západní země v posledních letech stále více obohacovány. V rámci bojů mezi gangy dochází docela často k přestřelkám a nějaký ten mrtvý je takřka běžnou součástí jejich každodenních bitev.

Afghánec je ovšem na seznamu těch, kteří žili v Evropě a obává se, že Talibán by mu kvůli tomu mohl jít po krku. Ovšem to se nezdá příliš pravděpodobné, protože to, že má někdo kontakty v Evropě, nemusí ještě nic znamenat. Pak by musel Talibán povraždit nejméně polovinu Afghánců.

Pravděpodobnější tak je, že muslimský vrah nyní pouze využívá toho, že evropské země přijímají Afghánce podobně, jako přijímaly před šesti lety Syřany, přičemž zřejmě i doufá v to, že soud k němu bude soucitnější a tedy i benevolentnější. V západoevropských zemích se již v nejednom případě stalo, že pachatel brutálního činu, dopadený až po delší době (avšak před promlčecí lhůtou), dostal velmi mírný trest. Příkladem byl arabský pachatel jednoho z nejbrutálnějších znásilnění ve Švédsku, který byl dopaden delší dobu po činu a dostal tak jen podmínku.

Afghánec tak nyní zřejmě doufá nejen v mírný trest, ale také v to, že se dostane na palubu jednoho z letadel, mířících do Dánska či jiné severské země.

Afghánec s povolením k trvalému pobytu v Dánsku uprchl zpět do Afghánistánu, když byl podezřelý z vraždy. Ale teď říká, že Dánsko ho musí vzít zpět – jinak bude zabit Talibanem, tvrdí Afghánec.

Afghánský muž je léta mezinárodně hledaný za vraždu člena gangu v Dánsku, informuje dánská stanice BT. Nyní prosí dánské úřady, aby mu pomohly opustit jeho rodný Afghánistán, kde zůstal skryt před spravedlností. Bojí se prý o svůj život. Jestli ho Tálibán chytí, bojí se, že ho zabijí.

„Je dost dobře možné, že jejich prohlášení jsou nyní měkčí, než když byli naposledy u moci, ale nemají rádi lidi se západními konexemi,“ řekl Afgháncův dánský právník Rasmus Sølberg.

Muž je afghánským občanem, ale má povolení k trvalému pobytu v Dánsku, kde také většinu svého života prožil. Má také dítě se ženou v Dánsku. Společnost BT se rozhodla nezveřejňovala Afgháncovo jméno ani podrobnosti případu z důvodu jeho bezpečnosti.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Afghánec vraždil v Dánsku, před spravedlností uprchl do Afghánistánu, nyní chce zpět do Dánska

  1. Pěkný vykuk ten chlapík, ale s Talibanem by si asi rozuměl lépe, a třeba je to právě Taliban, jež ho vyšle na misii zpět do Dánska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout