Rakousko: Co vypovídají rodiče Afghánci hromadně znásilněné a zavražděné Leonie?

Rakousko: Co vypovídají rodiče Afghánci hromadně znásilněné a zavražděné Leonie?

Rakouskem nyní velmi otřásl případ brutálně hromadně znásilněné a zavražděné třináctileté Leonie, o němž jste si zde mohli přečíst již v několika článcích. Připomínám, že zadrženi byli už 3 Afghánci, po čtvrtém se stále pátrá.

Hodně se při úvahách o tom, kdo za vše může, hovoří o jejích rodičích. Rodiče – a jistě právem – pak viní politiky, kteří nebyli schopni kriminální Afghánce deportovat. Dlouhodobě v zemi zůstávají Afghánci, kteří mají velmi rozsáhlý trestní rejstřík, přesto nejsou deportováni. A takových Afghánců nejsou stovky, ale tisíce…

K případu se tak vyjádřili i rodiče zavražděné dívky, kteří tvrdí, že neselhali ani tak oni, jako politici…

Ve čtvrtek se rodina pokusila získat nějaký odstup od toho, co se stalo. „Chceme se jen trochu rozptýlit,“ říká táta Hannes W. v pátek odpoledne v rozhovoru.

Večer rodiče vyzvedli svou nejstarší dceru z Kremže. „Všude v Kremži seděli mladí lidé, pili, slavili, od 12 do 25 let. Projela kolem policie. Jenže dokud je všechno v klidu, žádná policie nezasáhne. Děti se v létě rády baví, dělají párty. A hned jsme mysleli na Leonie,“ hlásí rodiče.

Rodiče se v současné době snaží rozptýlit sami sebe (co nejvíce), otec říká: „Někdy si říkám, že tohle všechno o Leonie nebudu číst. Ale pak si nemůžu pomoct a pak jsem si taky přečetl článek o případu vraždy Manuely ve Wr. Neustadtu. 16letá dívka, která byl krutě zabita 19letým žadatelem o azyl a poté znesvěcena. Ubohá matka, která se ze smrti dcery zhroutila. Na to nemám slova. Co se to děje?“

Oba rodiče se shodují: „Vždy se mluví a píše o feminicidě. Případ Manuely a případ naší Leonie nejsou feminicidy, to jsou infanticidy, tedy vraždy dětí“

Matka na obranu zavražděné dcery říká: „Leonie neměla v poslední době přítele, velmi krátce chodila s Rakušanem, který nemá s případem nic společného. Přitom jeden z Afghánců tvrdí, že s Leonie chodil, to je lež, kterou se chce vrah chránit,“ říká Melanie P.

Matka Melanie P. (40) a otec Hannes W. (39) působí v sociálních a zdravotních profesích (je to záchranář, ona zdravotní sestra): „Oba máme v naší profesi co do činění se žadateli o azyl. A ne, nesmíme je všechny házet do jednoho pytle. Jediné, čemu nerozumím je, že v případě žadatelů o azyl, kteří jsou delikventi, nedochází k deportacím. Proč tu musí zůstávat? Někdo, kdo kradl, zabíjel, znásilňoval nebo někoho zbil, ztratil právo na ochranu. Na druhou stranu jsou integrovaní studenti deportováni. A pak se vždycky říká: Tohle jsou zákony. Rozumím například australské imigrační politice.“

Na sociálních sítích a v „Dorftratsch“ jsou rodiče vykreslováni jako špatní rodiče s pochybnými rodičovskými metodami. „Podívej, byl jsi s námi, dokázal jsi získat představu o okolí Leonie. Nikdy jsme nechtěli naše děti k ničemu nutit, aby se rozvíjely. Leonie byla obzvlášť vzpurná, skutečný svobodný duch, testovala hranice. A měla jen starší přátele, v listopadu by jí bylo 14. Její nejlepší kamarádce bylo 15,“ říká otec.

„Nejen jednou, dokonce několikrát – někdy i se starší dcerou – jsem jela do Vídně hledat Leonie a pak například vzala Leonie z Prátru a dokonce jsem křičela na její starší kamarádky, aby nechaly mou dceru na pokoji. To v dlouhodobém horizontu ničeho nedosáhlo. Leonie se znovu setkala se svými přáteli. Měla jsem ji zavřít,“ řekla Melanie P. v pátek.

Rodiče také spolupracovali s  oddělením péče o děti a mládež, které to na požádání potvrdilo, přičemž matka, otec a dítě s nimi spolupracovali.

„A i když je moje dítě u Dunajského kanálu ve dvě hodiny ráno, nedává to žádnému chlapovi na světě právo je zavraždit,“ říká matka, která nyní doufá, že čtvrtý podezřelý bude brzy dopaden. „Doufám, že alespoň podezřelí brzy přijdou k soudu“, v to doufají oba rodiče, kteří ozdobili pokoj Leonie  krásnými obrázky 13leté dívky, aby udrželi svou milovanou dceru v co nejlepší paměti….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Rakousko: Co vypovídají rodiče Afghánci hromadně znásilněné a zavražděné Leonie?

  1. Myslím, že už ostalo len jediné riešenie. Smrť za smrť. V tomto prípade u všetkých štyroch. A pridať aj tých, čo sa ich budú zastávať a odvolávať sa na nejaké ich práva a humanizmus. Aj Leonie a jej rodičia mali nejaké práva. V každom prípade majú právo na pomstu, lebo štát svoju úlohu vôbec nezvládol.

  2. Hlavně že je nemáme házet do jednoho pytle, to ani nemusíme, oni se do něj vyznáváním své ideologie hází sami, tedy tvoří kolektiv s cílem zotročit, ovládnout a nahradit stávající společnost tou svou. Tudíž je zde jednotný kolektiv a tedy kolektivní vina, a tak by měli být kolektivně vráceni do kolektivu svých původních zemí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout