Celkem 119 Afričanům se dnes nad ránem podařilo zdolat plot v Melille, 5 policistů bylo při potyčkách s invazisty zraněno (video)

Celkem 119 Afričanům se dnes nad ránem podařilo zdolat plot v Melille, 5 policistů bylo při potyčkách s invazisty zraněno (video)

Zdá se, že obě španělské exklávy mají značný problém s africkými ilegály. Zatímco v Ceutě jsou nuceni řešit násilí v azylovém centru, v  Melille se včera nepodařilo zhatit přechod přes hraniční ploty 119 africkým vetřelcům.

Celkem 119 Afričanům z asi 200, kteří v pondělí ráno zahájili organizovaný pokus o získání přístupu k Melille na bariéře oddělující město od Maroka, se podařilo vstoupit během zásahu, při němž bylo zraněno pět agentů Civilní gardy.

Jak uvedla vládní delegace, kolem 4:30 ráno se skupina více než 200 subsaharských Afričanů pokusila získat přístup do Melilly přes oblast mezi Barrio Chino a Beni Enzar.

Proti ilegálům byla nasazena Guardia Civil, které se povedlo ve spolupráci s marockými kolegy zažehnat přechod asi 80 Afričanů, většina však ploty úspěšně zdolala.

119 invazistů, kterým se podařilo dostat na španělskou půdu, bylo převezeno do CRA (Administrativní zadržovací středisko), kde stráví karanténu související s Covid-19 v hospodářských budovách, které byly k tomu určeny v případě, že dorazí někdo nakažený koronavirem.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Celkem 119 Afričanům se dnes nad ránem podařilo zdolat plot v Melille, 5 policistů bylo při potyčkách s invazisty zraněno (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.