Libyjští pašeráci si založili online „cestovku“, na stránkách zveřejňují jízdní řády odjezdů do Itálie (video)

Je vlastně docela logické, že je třeba oslovit klienty tam, kde je odezva. A internet je celosvětová síť, takže lze oslovit zájemce o přestěhování do Evropy z celé Afriky. Vzhledem k tomu, že do Evropy putují výhradně lépe situovaní Afričané – tedy buď členové různých islámských bojůvek, jejichž příjmy jsou mnohdy větší, než daňové příjmy daného státu nebo různí kriminálníci, kteří si dokázali svojí činností vydělat dost na to, aby mohli dát požadovaných cca 900 – 1300 eur jen za cestu z Libye do Itálie (a ještě mnohem víc za cestu do samotné Libye) – je oslovování těchto klientů přes internet logické.

Libyjští pašeráci vydali online kalendář odjezdů, už se neschovávají, organizují výlety z Libye do Itálie a inzerují je na sociálních médiích. Pašeráci operují hlavně na sociálních sítích. Na Facebooku je skupina založená Tal Abdeen Ahmedem, kde dokonce i pašeráci zanechávají své číslo a žádají ty, kteří chtějí odejít, aby je kontaktovali. Mezi těmi, kdo zveřejňují příspěvky, je Ibrahim Khalid, který zveřejňuje jména těch, kteří přistáli v Itálii s poslední lodí, napsaná propiskou na listu papíru.

Jsou tací, kteří žádají o informace: „Můj bratr byl na nafukovacím člunu, který vyplul v neděli. Mají nějaké novinky? „.  A jsou tací, kteří doporučují kontaktovat ho kvůli odjezdu příští středu. Vynikající loď – 12 metrů, vynikající motor, 40 osob na palubě. Odjezd ze Zuwary. Mohamad Alaa ujišťuje, že při příjezdu mohou mít i mobilní telefony, aby mohli informovat rodiče. Žena objasňuje, že jí napsal příbuzný z Lampedusy. Teď ho zatkla policie. Alláh mu pomáhá najít cestu.

Všichni vidí Eldorado v Itálii, přičemž pašerákům musí zaplatit 5000 libyjských dinárů (necelých 900 eur) za přechod a budoucnost, která se nakonec ukáže být méně růžová, než doufají. „Ve většině případů – vysvětluje Marco Martino ze SCO (Ústřední operační služba Státní policie) – „existují problémy v těchto skupinách, které klamou ty, kteří se snaží přicestovat do Itálie. Pošlou jim peníze a pak zmizí, jednoduše nejde o pašeráky, ale jen o podvodníky, kteří se za ně vydávají. Ale také se stává, že narazíte na skutečné pašeráky.

Samozřejmě probíhají vyšetřování, o nichž nemůžeme nic prozradit, ale na těchto případech pracujeme. Často je obtížné tyto lidi vystopovat, protože servery se nacházejí v zahraničí, v Pákistánu nebo v jiných zemích. Těmto stránkám však věnujeme pozornost, protože pak bude materiál užitečný v průběhu všech procesů. Pokud se pak ukáže, že jména některých ilegálů nahlášených u pašeráků odpovídají jménům, která skutečně přistála v Itálii, pomůže nám to identifikovat tyto osoby a zeptat se jich, zda budou spolupracovat na identifikaci převaděčů a obchodníků s lidmi.“

Je neuvěřitelné, kolik pašeráků takto jedná zcela bez ohledu na skutečnost, že každý může číst jejich příspěvky. „Často,“ pokračuje Martino, „používají Viber nebo Telegram, aby mohli být kontaktováni, a pak je opravdu obtížné určit, kde se tito lidé nacházejí. Ale to není důvod přestat je sledovat. Je důležité hlásit takové skupiny.“

Níže se můžete podívat na propagační video pašeráka ze Zuwary v Libyi: Vetřelci čekají na nalodění na loď do Itálie:

A následující video ukazuje plně obsazenou loď s džihádisty, která v posledních dnech opustila Libyi a dorazila na Lampedusu:

A tato skupina ilegálů čeká na loď  z Libye do Itálie, pravděpodobně je pašerák kontaktuje, jakmile kyvadlová doprava dorazí na dosah:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Libyjští pašeráci si založili online „cestovku“, na stránkách zveřejňují jízdní řády odjezdů do Itálie (video)

  1. Podľa posledných správ bieloruský prezident splnil svoje hrozby /eurofašistickí fanatici na čele s Maasom sa dnes dohodli na nových sankciách proti bieloruskej ekonomike – samozrejme Saudskej Arábii ani Turecku nič také nehrozí / a otvoril časť hraníc pre „utečencov“ , pašerákov drog či teroristov. Bruselský žalár národov žne to ,čo zasial…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout