Padla švédská vláda, zvolí si Švédové i nadále směřování k chalífátu?

Padla švédská vláda, zvolí si Švédové i nadále směřování k chalífátu?

Už nějakou dobu se ve Švédsku vědělo, že k pádu vlády dnes zřejmě dojde. Regulérní volby měly být až příští rok, nyní se tedy zdá, že budou volby předčasné.

Dnes dopoledne se konalo hlasování o návrhu na vyslovení nedůvěry premiéru Stefanu Löfvenovi. SD, M, KD a V před hlasováním slíbily, že Löfvenově vládě vysloví nedůvěru. Tento slib byl učiněn krátce po 10.hodině a vláda se stranami C a L, které ji podporovaly, prohrála.

Ve čtvrtek bylo jasné, že v Riksdagu (švédský parlament) je většina, která chce Löfvena sesadit. Většina parlamentních stran se rozhodla k vyslovení nedůvěry poté, co vládní sociální demokraté reagovali na šetření tím, že by mohlo být ve Švédsku zavedeno tržní nájemné, které bylo v zemi dosud vždy regulováno. SD tak dnes předložila návrh na vyslovení nedůvěry.

SD (Švédští demokraté, jediná protimigrační strana, která má navíc v programu i vystoupení z EU) zdůvodnila svou nedůvěru tím, že strana chce po celou dobu svrhnout vládu, neboť  podle nich zemi jen škodí. Krátce poté se k návrhu na vyslovení nedůvěry připojila i Levicová strana, stejně jako M a KD.

Každopádně má nyní švédská vláda týden na to rozhodnout, jak bude vyslovení nedůvěry řešit. Zda předčasnými volbami nebo úřednickou vládou. Ovšem Löfven ve svém prohlášení naznačil, že nejspíš uvažuje o volbách, v nichž si je jist vítězstvím:

“Vláda má týden na to, aby zvážila, kudy jít. Bez ohledu na to budeme s mou stranou k dispozici, abychom převzali odpovědnost za vedení země,” říká Löfven.

Tím měl samozřejmě na mysli, že zemi opět po volbách převezmou, neboť v posledním snad půlstoletí vládli ve Švédsku výlučně sociální demokraté, kteří jsou hlavní příčinou islamizace země i toho, že je dnes Švédsko na špičce žebříčku násilné kriminality, ať už jde o střelbu, vraždy, napadení, znásilnění nebo bombové útoky.

Do voleb by nyní měla jít i Erdoganova politická strana Nyans, jejímž hlavním úkolem je urychlení islamizace země. Pokud se skutečně dostane do Riksdagu, pak příští volby už budou probíhat v chalífátu. Volební úspěch této strany, která chce otevřeně zavést zákon proti rouhání, což je součást práva šaría, by znamenal, že je v zemi mnohem víc muslimů, než se oficiálně udává.

I když je Švédsko přímo pověstné různými volebními manipulacemi, přesto jde zřejmě o poslední šanci, kdy mohou volbami Švédové islamizaci země alespoň zpomalit. Na úplné odvrácení islamizace je však již ve Švédsku podobně, jako v mnoha dalších evropských zemích, příliš pozdě.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Padla švédská vláda, zvolí si Švédové i nadále směřování k chalífátu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.