Víte, kolik stojí cesta z Afriky do Itálie? Chudák si ji nemůže dovolit… (video)

Víte, kolik stojí cesta z Afriky do Itálie? Chudák si ji nemůže dovolit… (video)

Aktivističtí politici, neziskovky a média se nám už roky snaží nalhat něco o potřebných chudácích, kteří do Evropy utíkají před válkou či pronásledováním. Tomu samozřejmě dnes věří jen úplný hlupák, neboť utíká-li skutečný chudák, tak zůstane v nejbližší možné zemi, tedy rozhodně necestuje do Evropy. Africké země jsou velmi chudé, což se týká zejména oblasti centrální Afriky, odkud se ovšem dostává do Evropy stále víc lidí.

Aby se ovšem do Evropy dostali, musí mít nejen na cestu lodí z libyjského přístavu, ale také na cestu do samotné Libye. Nyní se ovšem podíváme jen na cenu za jedno jediné místo v pašerácké lodi, vyplouvající z Libye. Jedná se o lodě většinou libyjských pašeráků, kteří – jak se již prokázalo – čile spolupracují s loděmi pašeráckých – většinou německých a španělských – neziskovek.

Cena za jedno jediné místo na dřevěné loďce, plující často jen pár kilometrů od libyjských břehů, je celých 1300eur (v přepočtu asi 34 tis. Kč)!! Video níže (italské titulky) je jasným důkazem o tom, kolik taková cesta stojí. Falešný telefonát v arabštině přímo s pašerákem dokládá, že cena za tuto – často velmi krátkou – cestu je 1300eur:

Pokud je Afričan ze země z oblasti střední Afriky, pak je jasné, že ještě zaplatil mnohem větší částku za dopravu do Libye. Cestou také musí něco jíst, potřebuje tedy i jistou finanční rezervu. Celkově tak může stát celá cesta odhadem minimálně v přepočtu 100-150 tisíc Kč. Který chudý Afričan si to může dovolit???

Morad Zu Wara, obchodník s ilegály, telefonující s mužem, kterého považoval za zákazníka, jenž se však ve skutečnosti snažil odhalit pravdu o pašerácích, vysvětluje: „Je to dřevěný člun, má kapacitu 25 sedadel a výkonný motor Yamaha. Teď mám uprchlíky doma a odejdeme, až to čas dovolí a jestli alláh bude chtít.“

Kdo si tedy vůbec může tak drahou cestu dovolit? Kdopak nejspíš připlouvá na lodích z Libye?

Naskýtá se jen několik možností. Cena za cestu je natolik vysoká (1300 eur je skutečně jen závěrečná platba, předtím už vydají za cestu mnohem víc), že je nemožné, aby se na ni vydal průměrný Afričan (Nigerijec, Somálec,…) bez jakéhokoli sponzoringu.

Zpravidla tak do Itálie zcela zřejmě plují ti, komu jejich cestu hradí jejich budoucí „zaměstnavatel“ – tedy v případě Nigerijců nejčastěji nigerijská mafie, která touto cestou hledá stále nové  dealery drog, v případě žen pak prostitutky.  Za ně samozřejmě celou cestu hradí jejich budoucí otrokáři.

Další sortou, která jde do Evropy přes jistý sponzoring, jsou džihádisté z různých místních bojůvek. Nejsou-li oni sami slušně finančně situovaní, pak některým se může na cestu složit rodina (to v případě vetřelců z oblasti Maghrebu), dalším může být hrazena danou muslimskou obcí, mešitou či přímo teroristickou organizací.

To se týká hlavně Somálců, Malijců či nigerijských muslimů. Mnozí totiž patří k jedné z afrických bojůvek (nejčastěji Boko Haram a Al Šabáb), přičemž tyto bojůvky jsou samozřejmě finančně velmi slušně zajištěny, neboť denně drancují a plení křesťanské vesnice, případně získávají peníze z výpalného a speciálních daní od vesničanů (muslimů), které vybírají za údajnou ochranu. Takže také tyto bojůvky mají dostatek financí na to, aby vysílaly bojovníky do Evropy.

Už v minulosti varovala nejedna země původu těchto přivandrovalců před tím, že se do Evropy vydává ten největší odpad z jejich zemí. A to se týká jak Afriky, tak oblasti Středního a Blízkého východu. Před spravedlností tak často utíkají také zločinci, kteří si nakradli dost na to, aby si mohli zaplatit cestu. Za sebou mají často takové zločiny, že by to v jejich zemi stačilo i na trest smrti, ovšem v Evropě jsou pak tito zločinci s nadšením vítáni a opečováváni.

Proto až vám někdo bude tvrdit, jak se do Evropy vydávají ti největší chudáci, pak si vzpomeňte na to, kolik stojí pouze jedno jediné místo ve člunu. To jako argument plně postačí….

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Víte, kolik stojí cesta z Afriky do Itálie? Chudák si ji nemůže dovolit… (video)

  1. Plus ještě v minulých letech dostávali migranti i platební karty od Sorosových a dalších nadací, a o další péči již v Evropě ani nemluvě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout