Řím: Podívejte se, jak byl africký vetřelec policií postřelen poté, co u nádraží honil lidi s nožem (video)

Řím: Podívejte se, jak byl africký vetřelec policií postřelen poté, co u nádraží honil lidi s nožem (video)

Včera byla v Římě policie nucena střílet na muže, který se plížil ozbrojený nožem na hlavním městském nádraží, Termini. Pro ty, kteří v té době procházeli nádražní budovou, a pro policisty, kteří okamžitě zasáhli, aby muže odzbrojili, to bylo dlouhých několik minut napětí. Afričan z Ghany je nyní hospitalizován, ale není v ohrožení života.

Ulice v okolí stanice Termini jsou každý den nebezpečnější. Degradace a opuštění této části Říma jsou ukazatelem deficitní správy hlavního města. Stanice Termini je největším železničním uzlem v zemi, jedním z největších v Evropě pro přepravu cestujících. Je to brána do italského hlavního města a nachází se kousek od čtvrti Monti, jedné z nejoblíbenějších turistických tras ve městě. V okolí jsou zajímavá archeologická naleziště. Navzdory tomu je oblast opuštěna, ponechána v rukou gangů zločinců, často afrických ilegálů. Prodej drog a násilí jsou v okolí stanice Termini na denním pořádku i a to, co se stalo minulou noc, není první a jistě ani  poslední incident.

Čtyřiačtyřicetiletý Ghaňan šel na nádraží Termini a vytáhl nůž, když byl na Via Marsala, jedné z přístupových cest k železniční budově. Desítky vyděšených cestujících okamžitě upozornily železniční policii přítomnou na místě.

Policisté nejprve obklíčili muže, aby ho izolovali od ostatních přítomných. Jeden z nich se také pokusil o odzbrojovací manévr, udeřil černocha do ruky, ale Ghaňan se bránil. Muž několik minut mířil nůž na policisty, dokud se jeden z nich, který vycítil bezprostřední nebezpečí, nerozhodl vytáhnout zbraň a střílet. Ghaňan byl střelen do rozkroku a pak odzbrojen. Je hospitalizován, ale není v ohrožení života.

Je jasné, že pokud by byl nebezpečný invazista zastřelen, odnesl by to zejména policista. Takto agresivní černoch přežije, nicméně tak nějak tuším, že střela do rozkroku nebyla v kontextu toho, co se v Itálii v posledních letech děje, rozhodně náhodná…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Řím: Podívejte se, jak byl africký vetřelec policií postřelen poté, co u nádraží honil lidi s nožem (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout