Francie: 6 mladých Arabů vtrhlo na policejní stanici, vyhrožovali, že ji vypálí

Francie: 6 mladých Arabů vtrhlo na policejní stanici, vyhrožovali, že ji vypálí

Stále ještě někdo věří, že Francie není ve válce? Sice je to taková podivná válka, kdy se druhá strana adekvátně nebrání, nicméně bojuje se tam skutečně každý den. A stále víc je vidět, že nepřítel se cítí dostatečně silný a zkouší, jak daleko může zajít. Mnohé z toho, co se nyní děje ve Francii každý den, by bylo ještě před 10-15 lety nemyslitelné…

Jak dlouho potrvá, než druhé straně dojde trpělivost a začne se konečně bránit i bez ohledu na to, že vláda bojovat proti vojákům chalífátu odmítá?

Policejní pes nalezl drogy ve sklepě budovy ve Vannes ve čtvrti La Bourdonnaye. Razie v domě drogových dealerů skončila zatčením a střety před policejní stanicí.

Na místě operace skončila, ovšem ne na dlouho. Krátce před 20. hodinou dorazili na policejní stanici mladí Alžířané. Na stanici přišli pod záminkou, že se by chtěli najít své věci, pytel plný oblečení, který policie během operace našla. Dveře na strážnici byly uzavřeny, ovšem mladíci začali bouchat do dveří. Poté začali vyhrožovat policistům, že stanici vypálí a sprostě jim nadávali.

Nejagresivnější z nich, vůdce, byl na místě zadržen policií. Zbytek však pokračoval v násilném útoku na služebnu policie. Poté je začali policisté kontrolovat. Gang byl nakonec zpacifikován a rozptýlen slzným plynem.

Údajný vůdce gangu, který  napadl policii a vyhrožoval vypálením policejní stanice, je mladý muž s již pestrým trestním rejstříkem. Nedávno byl odsouzen k jedenáctému trestu. V úterý ho soud odsoudil do vězení. Okamžitě byl proto uvězněn.

Po odsouzení v červnu 2019 v Nanterre (Hauts-de-Seine) byl pod soudním dohledem a 27. března byl po desátém odsouzení propuštěn z vězení; tehdy mu bylo 22 let. Již protřelý mladý kriminálník přijel v roce 2009 do Francie z Alžírska.

„Věří, že si může dovolit cokoli“, říká prokurátor Sylvain Darchy. Od chvíle, kdy byl poprvé zatčen, vyhrožoval, že ukamenuje policii. Nyní začal znovu řádit  před policejní stanicí se šesti mladými krajany z pařížského regionu, kteří chtěli do budovy vstoupit násilím….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: 6 mladých Arabů vtrhlo na policejní stanici, vyhrožovali, že ji vypálí

  1. V jejich komunitě, když muftí zavelí, vždy se najde dostatek bojovníků, a každý den dorůstají noví, které rodí a vychovávají ti prý „umírnění“ . Zůstanou-li, bude tato válka běžným koloritem Francie (a nejen jí).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.