Král pašeráků, který už roky organizuje přesuny Afričanů z Libye do Evropy

Král pašeráků, který už roky organizuje přesuny Afričanů z Libye do Evropy

I když byl tento libyjský pašerák nyní pár měsíců ve vězení, je opět na svobodě a tak, jako předtím, může pokračovat ve spolupráci s podvratnými evropskými vysoce ziskovými neziskovkami s dopravou afrických džihádistů do Evropy.

Abd al-Rahman al-Milad, známější jako Bidža, se stal jedním z největších obchodníků s lidmi v Libyi.  V letech 2016-2017 byl Milad velitelem milice Zawiya, formace, která pravidelně spolupracovala s překupníky a doprovázela nafukovací čluny na místo setkání s neziskovkami.

Tripoliský generální prokurátor obžaloval Bidžu ze zločinů napomáhání nelegálnímu přistěhovalectví a pašování pohonných hmot, což vedlo k jeho zatčení v říjnu 2020. Ale pak, po šesti měsících ve vězení, přišlo kontroverzní propuštění.

Bidža je pohádkově bohatý, čemuž nasvědčuje například popis jeho svatby. Jako svatební místo byla vybrána luxusní vila, která se nachází v blízkosti přístavu Zawiya, nedaleko hranic s Tuniskem. Venku stály ozbrojené stráže. Uvnitř plné talíře jehněčího s kuskusem, bohatý předkrm, tradiční libyjská polévka (masový vývar a petržel), sladkosti na bázi medu inspirované starobylou tureckou kuchyní a spousta dalšího jídla… Fotografie zveřejněné na sociálních médiích ukazují stovky hostů z celé země, sedících u stolů pod neposkvrněnými bílými markýzami.

Všude spousta luxusních darů, včetně královské koruny. A přesně tak se musí cítit Bidža, bývalý milicionář, který chtěl být králem. A zdá se, že uspěl. Je však příznačné, že libyjský šéf si pro svoji kariéru vybral právě obchodování s lidmi, aby pomohl naplnit Evropu Afričany; jaký lepší obchod může nyní být než obchodování s přistěhovalci?

Bidža, vůdce milice důležitého pobřežního města Zawiya, oblasti, odkud vyplouvají všechny lodě do Itálie, několik kilometrů západně od Tripolisu, byl zatčen v říjnu. Bidža se dostal pod palbu po sérii novinářských vyšetřování, která odhalila jeho roli v obchodování s ilegály. Jako velitel milicí v Zawiyi, jednom z velkých center libyjského pobřeží, z nichž vyplouvaly čluny, byl obviněn z řízení obchodu s nelegálními přistěhovalci do Itálie.

Několikrát byl natočen na palubě lodí neziskovek, čímž zdůraznil jejich roli v jeho podnikání.

Kromě toho, že je Zawiya nervovým centrem obchodu s lidmi, je zde také jediná rafinérie v Libyi. Přestože je země bohatá na ropu, zbytek benzínu pochází z druhé strany Středozemního moře, převážně ze sardinských rafinérií Moratti. Libye je paradoxně silně závislá na dodávkách benzinu ze zahraničí a rafinérie má proto rozhodující význam. Jako hlava milicí měl Bidža také přístup k financování ochrany rafinérie. Stručně řečeno, obdržel oficiální peníze na zajištění bezpečnosti oddělení, rafinérie vlastněné Libyjskou státní ropnou společností a na kontrolu přístavu.

Jeho obchody podle podložených obvinění přispěly k obchodování s lidmi a pašování. Libyjská justice však rozhodla tak, že Bidža je nyní na svobodě. Neziskovky slaví. A berou si od Bidži peníze, které vydělal tím, že naplnil Itálii – potažmo Evropu – Afričany…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Král pašeráků, který už roky organizuje přesuny Afričanů z Libye do Evropy

  1. Italská a Španělská vláda a EU, Německé neziskovky podporované vládou jsou tak sami zločinci, když spolupracují se zločinci. Drtivá většina voličů v EU zemích o tom nemá ani páru, proto volí jak volí .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout