EU nesouhlasí s tím, aby Dánsko posílalo žadatele o azyl do Afriky

EU nesouhlasí s tím, aby Dánsko posílalo žadatele o azyl do Afriky

Pokud by bylo Dánsko země nezávislá na EU, pak by se nikoho nemuselo ptát, co může a co ne. Když jsem už před pár měsíci upozornila na záměr Dánska posílat žadatele o azyl do Rwandy, bylo mi jasné, že to EU, ale ani OSN a různé „lidskoprávní“ organizace nenechají jen tak. Nyní, kdy už je dohoda s Rwandou v kapse a záměr odhlasován většinou poslanců dánského parlamentu, se samozřejmě všechny tyto globalistické organizace, jejichž záměrem je výměna obyvatel Evropy za Afričany, ozvaly.

Dánský parlament ve čtvrtek schválil návrh zákona, který by umožnil posílat žadatele o azyl do třetích zemí, a to i mimo evropský kontinent. Podle zákona budou všichni registrováni po příletu do Dánska a poté nastoupí do letadla směřujícího do dohodnutých zemí, například do Afriky, kde partnerská země povede další řízení žádosti o azyl.

Mezi státy, které by mohly spolupracovat s Dánskem, patří země jako Rwanda, s níž už byla podepsána smlouva (viz titul. obr.). Etiopie a Eritrea údajně také jednají s Kodaní, přičemž náklady na celý proces pokrývají Dánové. Zákon rovněž stanoví, že žadatel o azyl má být v této třetí zemi zadržen, i když je jeho žádost o azyl schválena.

Evropská komise již vyjádřila obavy ohledně nového dánského zákona.

„Externí vyřizování žádostí o azyl vyvolává zásadní otázky týkající se přístupu k azylovému řízení i účinného přístupu k ochraně,“ řekl mluvčí Evropské komise Adalbert Jahnz. Zdůraznil, že žádost o azyl je základním právem Evropské unie.

Zákon byl také kritizován organizacemi na ochranu lidských práv. Rada OSN pro lidská práva (UNHCR) minulý měsíc požádala Kodaň, aby návrh neschválila.

„UNHCR je i nadále rozhodně proti podobným iniciativám, které by násilně převážely žadatele o azyl do jiných zemí,“ uvedla zástupkyně Evropské rady Gillian Triggsová. „Takové praktiky podkopávají práva těch, kdo hledají bezpečí a ochranu, démonizují je a trestají a mohou ohrozit jejich životy.“

Organizace na ochranu lidských práv varují, že pokud se dánským příkladem budou řídit jiné země, bude ohroženo právo na azyl. Dánský ministr pro migraci Mattias Tesfaye však tvrdí, že opatření je humánnější než současné procesy, protože sníží příliv žadatelů o azyl, kteří riskují své životy na nebezpečných migračních trasách.

Dánská premiérka a předsedkyně sociálních demokratů Mette Frederiksenová se ve své volební kampani zavázala omezit migraci. Od roku 2019, kdy se ujala funkce premiérky, zpřísňuje migrační politiku.

V roce 2020 požádalo v Dánsku o azyl celkem 1 547 lidí, což je nejnižší počet od roku 1992. V loňském roce byl v Dánsku udělen azyl asi 600 žadatelům o azyl, zatímco v roce 2015 to bylo více než 10 000. V dubnu bylo Dánsko první evropskou zemí, která neobnovuje povolení k pobytu Syřanům, a vysvětlilo, že část syrského území je již dostatečně bezpečná, aby se mohli vrátit domů.

Odolá Dánsko tlaku EU nebo se vzdá jako jiné země, které byly v různých ohledech vystaveny neskutečnému tlaku? Jako třeba Maďarsko, které se vzdalo zákona „Stop Soros“? Snad kdyby se k Dánsku přidaly některé další země, mělo by šanci tlaku dlouhodobě odolávat. Jenže zatím se neozvala jediná evropská země, která by měla zájem Dánsko následovat. Pak možná Dánsku nezůstane na vybranou jiná možnost, než podvolit se nebo vystoupit z okovů EU….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

5 thoughts on “EU nesouhlasí s tím, aby Dánsko posílalo žadatele o azyl do Afriky

  1. Maďarsko pod vedením Erdoganovho kamaráta a stále nebezpečnejšieho /pre susedné krajiny/ Orbána nie je ani náhodou odporcom legálnej migrácie. Už viackrát som spomínal,že Arabi, Židia, Vietnamci, Číňania Afričania, Turci, Američania maďarského pôvodu, zahraniční športovci , v menšej miere aj príslušníci maďarských menšín v zahraničí atď. sa do Maďarska doslova hrnú každým dňom. Diktátor Orbán aj takto získava nových voličov fašistickej, proizraelskej, EÚ oddanej a iredentistickej strany Fidesz, podobne ako v Poľsku Morawiecki.

  2. Jen „stát jako je česko“ se bude ptát Ojrojúúúnie co ve své zemi může a co ne. Normální vlády ne ty vlezrektální si budou dělat podle svých vlastích zákonů.
    To kdyby tam měli trojského koně jako češi to by bylo o něčem jiném.

  3. No bodejď by OSN a EU souhlasila s něčím, co odporuje jejich politice výměny obyvatel, kdy ostatně musí být bílá Evropa zničena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.