Více než tisíc údajných nezletilců, kteří přešli do Ceuty, zůstane v Evropě… Maroko je nechce

Více než tisíc údajných nezletilců, kteří přešli do Ceuty, zůstane v Evropě… Maroko je nechce

Takzvaní „nezletilci bez doprovodu“ jsou zářnou ukázkou toho, jakým způsobem se budou přesouvat ilegálové, samozřejmě již zlegalizovaní, z afrických zemí do Evropy. Nezletilce totiž nelze poslat zpět do jeho rodné země a to ani v případě, kdy má doma rodinu, pokud se k němu rodina nehlásí a nechce ho zpět. Časem, až údajný nezletilec získá občanství (např. v Německu po 8 letech pobytu, ve Švédsku i dřív), bez problémů si přizve tento nový „Evropan“ zbytek své rodiny. I to je zřejmě hlavní důvod toho, proč údajné nezletilce odmítají jejich rodiny přijmout zpět a trvají na tom, že mají jejich potomci zůstat na území Evropy.

Městská oblast Ceuty se tento týden začala jasně zaměřovat na problém, který v podobě více než tisíce údajně nezletilých marockých ilegálů bez doprovodu, vpuštěných do Ceuty 17. května, vznikl díky otevřeným hranicím ze strany Maroka. Všude ve městě, kam přijdete, od Beníteze po Santa Catalinu, jsou stále stovky mladých lidí, ale místní správa již přivítala 1 125 z nich, včetně 238 umístěných v „La Esperanza“, z nichž část bude brzy distribuována do různých autonomních regionů jako součást mechanismu solidarity.

Mezi nově příchozími má město 920 registrovaných policií. V Piniers je 171 chlapců a 67 dívek. Ve sportovním centru Santa Amelia je 245 mužů a ve skladech Tarajalu pak 364 dalších.

Na základě běžných, zákonem daných procedur, se  pokračuje v procesu screeningu s realizaci testů určujících věk u těch, jejichž věk je nejistý – tento pátek bylo provedeno prvních deset testů  – a neziskovka Save The Children již provedla více než 150 osobních rozhovorů s údajnými dětmi a dospívajícími.

Zároveň byly získány dokumenty, které zabrání zbytečným radiologickým vyšetřením a urychlí postupy s více než polovinou nezletilců, stejně jako kontakty se 79 rodinami. Výsledek těchto rozhovorů s rodinami byl ovšem „zničující“.

Ať už byli oklamáni nebo ne, 92,5 % rodičů dává přednost tomu, aby jejich potomci zůstali ve Španělsku „ze socioekonomických důvodů, z rodinných důvodů, nedostatku peněz, chudoby, zvýšení nákladů na léky…“ a pouze v šesti případech přišla kladná odpověď. 

Zdá se tedy, že nakonec tito údajní „nezletilci“, o něž jejich rodiny nestojí, zůstanou ve Španělsku, či se možná časem vydají dál, například do Německa. Každopádně jim stačí vyčkat na občanství a poté si sloučit rodinu. A to samozřejmě velmi dobře ví právě i rodiny těchto údajných „nezletilců“…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Více než tisíc údajných nezletilců, kteří přešli do Ceuty, zůstane v Evropě… Maroko je nechce

  1. Jo, je to chytrá strategie, využívající benevolentní zákony demokratických zemí, které s takovou situací nepočítaly. Sice se dají změnit, ale to by museli chtít voliči, kteří ale mají asi jiné zájmy a priority.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout