Katalánsko chce přivítat všechny Maročany, kteří dorazili do Ceuty

Katalánsko chce přivítat všechny Maročany, kteří dorazili do Ceuty

Katalánsko dlouhodobě muslimskou invazi podporuje, dokonce aktivně spolupracuje s katalánskými muslimy, velmi štědře sponzorovanými separatisty. Tedy fanoušci odtržení Katalánska patří zpravidla mezi nadšené vítače. Katalánsko dokonce došlo se svojí podporou až tak daleko, že se stala Barcelona nejvíce islamizovaným městem Evropy. Také to je důvod neustálých sporů katalánské promigrační vlády se striktně protimigrační stranou Vox, která samozřejmě patří k odpůrcům separatismu.

Dokonce i sami muslimové přiznali, že se jim odtržení Katalánska hodí, samostatné Katalánsko by se dalo islamizovat rychleji, než celé Španělsko. Mohlo by tak paradoxně dojít k podobnému efektu, jako u od Srbska odtrženého islamizovaného Kosova.

Katalánsko přivítá Maročany, kteří v posledních dnech hromadně dorazili do Ceuty a uvízli ve městě, oznámil v pátek Pere Aragonès (Republikánská levice pro nezávislost), nově zvolený prezident Katalánska.

 „To je solidarita. Tváří v tvář nenávisti, lidskému svědomí,“ prohlásil Aragonès. Tímto prohlášením, které provedl během inaugurační debaty, reagoval na slova Ignacia Garrigy, zástupce pravicové strany Vox, který v předchozím vystoupení nazval krizi Ceuty „invazí organizovanou Marokem“čímž potvrdil svůj neochvějný odpor k vítání těch, jenž Maroko použilo jako lidské beranidlo.

Boj proti nerovnosti je morálním imperativem,“ řekl Aragonès s tím, že bude ve shromáždění hájit republikánské hodnoty . „Výzvou politiky je snížit nerovnost, nespravedlnost a bídu v boji proti nenávisti a krajní pravici. Neprojdou.“ Dodal.

Prošli jsme a dříve nebo později vás vyženeme ze všech katalánských institucí“, kontroval Garriga a obvinil Aragonése, že je komplicem Maroka.

K tomu jen dodávám, že pokud by skutečně získalo Katalánsko samostatnost v situaci, kdy by zemi vládli podobní nadšení vítači jako Aragones, pak by se velmi záhy vrátila alespoň tato část dnešního Španělska do doby před rekonquistou…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Katalánsko chce přivítat všechny Maročany, kteří dorazili do Ceuty

  1. Katalánski a baskickí separatisti sú tiež dôvodom, prečo španielske vlády od roku 2008 odmietajú napriek nátlaku EÚ uznať Kosovo. Obávajú sa, podobne ako u nás v prípade južného Slovenska plného Maďarov, jednostranného vyhlásenia autonómie či samostatnosti.

  2. Ti šílení sluníčkáři si opravu myslí, že jsou morálně nadřazeni lidstvu a že jsou apoštolové a vyslanci nebeské spravedlnosti, ať to stojí co to stojí, třeba i zkázu a zánik vlastního národa .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout