Itálie: Afričtí údajně nakažení nezletilci uprchli z karanténního hotelu, dva si zlomili nohu

Itálie: Afričtí údajně nakažení nezletilci uprchli z karanténního hotelu, dva si zlomili nohu

Itálie umisťuje vyloděné Afričany buď do karanténních luxusních lodí (dospělí) nebo do hotelů (údajní nezletilci). Z lodi, která často pluje pár kilometrů od břehu, nelze jen tak uniknout, i když už i odtud se vetřelci několikrát pokusili o útěk v momentě, kdy loď kotvila v přístavu. Oproti tomu hotely zaznamenávají útěky soustavě, někdy jsou vetřelci více, někdy méně úspěšní..

Nyní došlo k dalšímu útěku, který se však nezdařil všem údajně nezletilým Afričanům.  Nejprve spustili z okna matrace a pak se pokusili o nový útěk  z přijímacího centra „Casa dei Gabbiani“ ve čtvrti Ciavolotta v Agrigentinu. Invazisté na místě zahájili protest a poté, co vyhodili ven matrace, se jedenácti z nich podařilo uprchnout. Karabiniérům, policii a armádě, kteří také střeží centrum poté, co zde došlo k mnoha  podobným incidentům v posledních dnech, se podařilo některé vetřelce zablokovat.

A poté se pokusili utéct další dva samozvaní nezletilí bez doprovodu tím, že se spustili z prvního patra budovy, ale byli okamžitě zablokováni. Na místo kromě karabiniérů spěchala policie a armáda, ale i dvě sanitky, které zachránily oba „sirotky“, kteří utrpěli zlomeniny nohou.

Z jedenácti údajných nezletilých, kterým se podařilo uprchnout ze stejného zařízení poté, co se dozvěděli o pozitivitě Tunisanů, bylo v centru města nalezeno a odchyceno pouze šest.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Afričtí údajně nakažení nezletilci uprchli z karanténního hotelu, dva si zlomili nohu

  1. Těžko říci k čemu takoví lidé jsou. Obecně (statistiky ministerstev sociální věcí Rakouska, Německa) jich asi 70 % má základní vzdělání (4-6 let základní škola), asi 15 % jsou negramotní, a cca 15 % má nějakou, střední příp. vysokou školu, často pofidérní kvality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout