Džihádista, který pobodal 7 lidí ve Švédsku, je ve skutečnosti o 11 let starší, než tvrdil

Džihádista, který pobodal 7 lidí ve Švédsku, je ve skutečnosti o 11 let starší, než tvrdil

To už je taková klasika. Dokud džihádista neprovede nějaký násilný trestný čin, může si žít na území většiny evropských zemí pod jakoukoli smyšlenou identitou, včetně účelově udávaného věku, který zpravidla neodpovídá věku skutečnému. Také Afghánec, který pobodal 7 lidí ve švédské Vetlandě, od svého příjezdu do Evropy tvrdil, že je nezletilý. Tak, jako téměř všichni ostatní, přijel samozřejmě bez dokladů, takže si mohl dovolit vymyslet jakoukoli pohádku, neboť věděl, že pravdu nikdo ověřovat nebude. To by přece byl rasismus, islamofobie a xenofobie..

Tamim Sultani, který je obviněn ze sedmi pokusů o vraždu ve Vetlandě, tvrdí, že je mu 22 let a narodil se v roce 1999. Nyní se však ukazuje, že předtím požádal o azyl v Norsku s afghánským pasem, který prokazuje, že se narodil v roce 1988. Podle pravidel mu vůbec nemělo být dovoleno žádat o azyl ve Švédsku.

Sultani již na podzim 2015 během azylového chaosu žádal v Norsku o azyl. Při své žádosti ukázal afghánský pas, ve kterém bylo uvedeno, že se narodil v roce 1988. Pas také obsahoval vízum do Ruska a různé známky, podle dokumentu získaného DN.

Poté, co mu byl v Norsku odepřen azyl, hledal Sultani místo toho štěstí v sousedním Švédsku, samozřejmě již bez dokladů. Ve Švédsku tvrdil, že se narodil v roce 1999, což v té době – v roce 2016 – znamenalo, že je nezletilý. Tvrdil, že pas, který předložil v Norsku, není jeho.

Tentokrát měl úspěch a Švédská migrační agentura udělila Afghánci povolení k přechodnému pobytu, které bylo od té doby prodlouženo.

Norsko i Švédsko jsou přidruženy k dublinskému nařízení, které vyžaduje, aby byl žadatel o azyl umístěn v první bezpečné zemi, v níž požádal o azyl. Tamim Sultani však mohl získat azyl ve Švédsku poté, co mu byl zamítnut azyl v Norsku, což je proti dublinským pravidlům.

„Podle rozhodnutí měl být Afghánec v souladu s dublinským nařízením převezen do Norska, ale to se nestalo,“ stojí v dokumentu.

Tisková služba Migrační agentury potvrdila, že podle dublinského nařízení nebylo přijato žádné rozhodnutí o přemístění. V opačném případě Kontrolní úřad odkazuje na skutečnost, že v jednotlivých případech platí důvěrnost.

Každopádně tento případ jasně ukazuje, že si skutečně může každý džihádista vymyslet jakou chce identitu a je to akceptováno a to dokonce i tehdy, kdy se daný invazista již dříve nahlásil v jiné zemi s pasem s jinou identitou. A je prakticky jisté, že by se na lhaní nepřišlo ani v tomto případě, pokud by Afghánec nepobodal 7 lidí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Džihádista, který pobodal 7 lidí ve Švédsku, je ve skutečnosti o 11 let starší, než tvrdil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout