Dánsko si z tábora ISIS přiveze ženy a děti s dánským občanstvím

Dánsko si z tábora ISIS přiveze ženy a děti s dánským občanstvím

Tímto krokem jde dánská vláda zcela proti mnoha svým proklamacím a krokům předchozím. Jak možná víte, tak z Dánska poslali domů všechny Syřany, v Dánsku už nebude uděleno občanství žádnému muslimovi, na veřejnosti jsou zakázány burky a nikáby a žadatelé o azyl budou automaticky posíláni do Rwandy, kde budou čekat na verdikt. Tím vším chce Dánsko omezit islamizaci země, která se po roce 2015 nebývale zrychlila. Nicméně toto nové rozhodnutí dánské vlády jde zcela proti všem uvedeným krokům.

O táboře Al Hol jsem zde už několikrát psala. Většina žen jsou zfanatizované džihádistky, které prohlašují, že v místě tábora nyní zakládají nový chalífát. Stejně radikální jsou i děti a to dokonce i ty menší. Pokud si chcete o osazenstvu tábora udělat představu, tak si o něm můžete více přečíst zde, zde nebo zde. V táboře jsou výhradně ženy a děti s občanstvím jiným než syrským nebo iráckým, tedy do značné míry z Evropy, USA nebo Afriky.

Dánská vláda oznámila, že bude usilovat o repatriaci tří dánských žen, 14 jejich dětí a dalších pěti dětí, které byly internovány v Sýrii kvůli jejich podpoře teroristům z Islámského státu.

O přesunu jako první informovala v úterý vláda dánské premiérky Mette Frederiksenové. Tři ženy, které jsou dánskými občany a mají být repatriovány spolu se svými 14 dětmi, byly drženy jako vězenkyně v táborech al-Hol a Roj v severovýchodní Sýrii kvůli své úloze při podpoře teroristické skupiny Islámský stát.

Sociálnědemokratická menšinová vláda uvedla, že se bude snažit repatriovat dalších pět dětí, které mají vazby na Dánsko. Vzhledem k tomu, že jejich matky nejsou vítány, bude repatriace záviset na tom, zda ženy udělí souhlas.

Rozhodnutí přivést ženy a jejich potomky do Dánska přišlo poté, co Bezpečnostní a zpravodajská služba (PET) tvrdila, že pokud budou ženy nadále drženy v kurdských táborech, bude to znamenat hrozbu i pro dánskou bezpečnost. Čím déle se ženy a jejich děti budou stýkat s dalšími podezřelými sympatizanty teroristů, tím více se radikalizují, argumentoval PET.

Další obavou, kterou služba zdůrazňuje, je to, že zadržené ženy mohou v táboře získat výcvik v oblasti zbraní a pokud by se později vrátily, mohlo by to představovat mnohem větší hrozbu pro dánskou bezpečnost. Po příjezdu do Dánska mají být ženy souzeny za svou roli v teroristické skupině a hrozí jim trest odnětí svobody od tří do pěti let.

Zdravotničtí činitelé také údajně doporučili přivést děti domů ze Sýrie poté, co dánští specialisté vyšetřili nezletilé a dospěli k závěru, že všech 19 trpí příznaky úzkosti, včetně vyhlídky na odloučení od svých matek a sourozenců, a že jejich duševní stav se pravděpodobně zhorší, pokud zůstanou v táboře.

Dánská vláda je však neoblomná v tom, aby tři matky – jimž bylo dánské občanství odebráno – zůstaly v táboře, zatímco jejich děti budou převezeny zpět.

Rozhodnutí Frederiksenové k repatriaci skupiny zcela odporuje její nedávné rétorice. Premiérka, která se dostala k moci díky protiimigrační agendě, možnost návratu žen odmítala s tím, že „zahraniční bojovníci nejsou v Dánsku vítáni, bez ohledu na to, zda jsou matkami nebo otci“.

Ačkoli Frederiksenová naříkala, že děti musí trpět, protože se jejich rodiče „otočili zády k Dánsku“, řekla, že dospělí, kteří se dobrovolně přihlásili k IS, „za to musí převzít odpovědnost“.

K uvedenému jen podotýkám, že ženy i děti jsou v táboře už delší dobu a předtím pobývaly i několik let na území ISIS, kde byly každodenně svědky krutých poprav a byly soustavně pod vlivem propagandy. Takže tvrzení, že dalším pobytem tam by se ještě více radikalizovaly je nesmysl. Pokud by jim nebyl umožněn návrat do Dánska, nebyly by žádným ohrožením. Takto si Dánové do země přivezou časovanou bombu.

Ostatně, stejně před časem učinilo i Německo, Švédsko, Finsko nebo Francie…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Dánsko si z tábora ISIS přiveze ženy a děti s dánským občanstvím

  1. To si Dánská vláda zahrává s ohněm. Již právě Dánský psycholog Sennels ve svých studiích došel k závěru, že mlslimové jsou nepřevychovatelní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout