Řidič kamionu byl přepaden a zbit vetřelci, nyní byl uvězněn za to, že si na obranu zakoupil pepřový sprej

Řidič kamionu byl přepaden a zbit vetřelci, nyní byl uvězněn za to, že si na obranu zakoupil pepřový sprej

Dnes už se ve většině zemí nesmíte bránit, za zbraň se mnohde považuje i obyčejný nůž nebo nůžky či jakákoli jiná bodná zbraň. Ale nesmíte mít u sebe ani pepřový sprej nebo paralyzér. Nikoho nezajímá, že už máte špatnou zkušenost a je velká šance, že budete přepadeni. Zřejmě systém počítá s tím, že se necháte zmrzačit nebo zabít.

Řidič kamionu, který si koupil paralyzér a pepřový sprej na sebeobranu poté, co byl napaden nelegálními vetřelci, byl uvězněn.

Tyto zakázané předměty byly nalezeny v kabině 40letého Graema McMurraye z Denny během namátkové kontroly na trajektovém terminálu ve skotském Cairnryanu, když byl na cestě do Belfastu.

McMurray byl v roce 2018 napaden nelegálními invazisty ve Francii v Boulogne, v důsledku čehož měl podle soudní zprávy  zlomenou ruku. Takové útoky na řidiče nákladních automobilů vetřelci, kteří se snaží vloupat do jejich vozidel a překročit britskou hranici, nejsou ani zdaleka neobvyklé, ale soudce byl neoblomný a nevzal v úvahu špatné zkušenosti řidiče ani fakt, že je toto povolání rizikové.

„Přiznal jste se k držení pepřového spreje na svou ochranu poté, co jste byl během své práce napaden nelegálními imigranty. To není omluva, můžete vinit jen sebe,“ prohlásil soudce Lord Mulholland u Vrchního soudu v Glasgow.

„Jakékoli zběžné vyhledávání na internetu by odhalilo, že tyto zbraně jsou nezákonné,“ řekl a vyměřil řidiči trest 18 měsíců.

Skotské soudy však nejsou vždy tak tvrdé. Soudci například v roce 2020 projevili shovívavost tím, že zablokovali deportaci teroristy Talibanu, který nelegálně emigroval do Spojeného království. Rozhodli se, že Afghánistán nemůže poskytnout stejnou kvalitu léčby posttraumatické stresové poruchy, kterou údajně utrpěl v důsledku boje za džihádistickou organizaci jako britská Národní zdravotní služba, financovaná daňovými poplatníky.

Nejde snad o další z mnoha důkazů přechodu evropského práva na právo šaría??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Řidič kamionu byl přepaden a zbit vetřelci, nyní byl uvězněn za to, že si na obranu zakoupil pepřový sprej

  1. Opět šílený soudce a šílené zákony is lamizované země. Podaří se u nás vůbec prosadit návrh SPD na úplnou obranu ? Pokud ne, dopadneme podobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout