Pozdvižení v karanténním hotelu ve Velké Británii: Muslimové dostali ke snídani slaninu!

Pozdvižení v karanténním hotelu ve Velké Británii: Muslimové dostali ke snídani slaninu!

Už několikrát jsem zde psala o tom, jak si v různých zemích stěžují přivandrovalci z muslimských zemí na údajně nechutnou stravu v hotelích. Dosud se ovšem jednalo o stravu halal, která jen těm, kdo přijeli vyžírat štědrý sociální systém dané země, nepřišla dostatečně dobrá. Muslimové zřejmě očekávali nejen hotelové ubytování, ale také opulentní hody na náklady místních káfirů. V tomto případě se ovšem jednalo o „přešlap“, který je pro muslimy mnohem horší, než jen málo kvalitní halal strava.

Muslimka, která si na haram stravu stěžovala, zřejmě patří k v Británii velmi početné pákistánské komunitě. V některých lokalitách už tato komunita přečíslila i původní obyvatelstvo. Protože byla žena se synem v Pákistánu, musela po návratu strávit nějakou dobu v karanténním hotelu u letiště. A to zrovna teď, když je ramadán…

Muslimka ubytovaná v karanténním hotelu v Londýně promluvila poté, co jí byla ke snídani servírována slanina.

Matka, 51 let a její syn ve věku 12 let se vrátili z Pákistánu 19. dubna a uvedli, že incident ji přiměl zpochybnit jídlo, které jí bylo podáváno po celou dobu od jejího příjezdu.

Hotel se upřímně omluvil a říká, že aktualizovali své záznamy nyní, když jim bylo řečeno, že mají ramadán. Také řekli, že všechny halal potraviny jsou skladovány v oddělených obalech a kuchyňské týmy se starají o to, aby byly uloženy jinde, než běžné potraviny.

Matka z Blackburnu odcestovala 22. března do Pákistánu na léčení. Od pátku 9. dubna od 4:00 hodin musí mezinárodní návštěvníci, kteří odjížděli z Filipín, Pákistánu, Keni a Bangladéše nebo přes ně projížděli, být na 10 dní umístěni do karantény ve vládou schváleném hotelu. Každý, kdo přijede po tomto datu, se musí ubytovat v určeném hotelu.

Matka a syn jsou ubytováni na nádvoří u hotelu Marriot London Heathrow a v rámci „anglické snídaně“ jim byla podávána slanina. Řekli hotelu, že jídla by měla být halal, což znamená, že jim nebude podávána žádná slanina.

„Managed Quarantine Hotel Package“ – zahrnuje ubytování, snídani, oběd, večerní jídlo a teplé a studené nápoje, dva testy Covidu a transfer z místa příjezdu do hotelu a z hotelu na konci karantény. Hotelové balíčky stojí 1 750 GBP, jsou placeny cestujícím a jsou poskytovány třikrát denně.

Muslimka prohlásila:

„Jsem znechucena, že se to vůbec stalo, zvláště během svatého měsíce ramadánu. Věděli, že jsme muslimové a servírování slaniny je urážlivé. Když jsme se přihlásili, museli jsme vyplnit formulář a uvedli jsme, že jídlo by mělo být halal. Jídlo tady bylo studené a je nechutné, pokud mám být upřímná. Přimělo mě to k otázce, zda bylo vynaloženo nějaké úsilí oddělit halal od haram potravin. To mě opravdu stresuje, nebudu si už nic objednávat. Nemám pocit, že bych v hotelu vůbec mohla jíst.“

Muslimka si také stěžovala na ceny v hotelu a na to, že jim nikdo pokoj neuklízí, ale úklid si musí zajišťovat sami. Stejně tak jí vadilo, že se synem nedostali každý svůj vlastní pokoj.

K tomu jen dodávám, že podivný je už fakt, že muslimka v době ramadánu konzumuje snídani, neboť světlo je už kolem 5. hodiny ranní, takže by museli mít snídani servírovánu ještě nějakou dobu před rozedněním (kolem 4.30, aby se stihli najíst do svítání). Totéž lze říct o obědě, který byl za světla podáván zcela jistě. Už z tohoto důvodu mi připadají 3 balíčky denně podivné, v případě muslimů, držících ramadán, bych očekávala jedno velké jídlo večer po setmění, jako je to obvyklé. Muslim, dodržující ramadán, by jistě podobný požadavek logicky nahlásil.

Právě zde bych pak spatřovala původ onoho omylu. Zatímco ostatní muslimové v hotelu si velký balíček jednou denně místo tří 3x denně nahlásili, muslimka si objednala stravu 3x denně podobně, jako v hotelu ubytovaní nemuslimové. To je – dle mého názoru – hlavní důvod toho, že možná po celou dobu se synem konzumovali místo halal haram.  A především, pokud chce mít jistotu, že někde náhodně nezkonzumuje haram, měla by se vrátit tam, odkud pochází. V Pákistánu by k podobnému omylu jistě nedošlo…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout