VB: Žadatelé o azyl si stěžují na nechutné jídlo zdarma, většinu vyhodí

VB: Žadatelé o azyl si stěžují na nechutné jídlo zdarma, většinu vyhodí

Pokud se někdo rozhodne vydat do Evropy, koná tak zcela dobrovolně, bez jakéhokoli nátlaku. Pak dotyčného nikdo nenutí v dané zemi zůstávat a trpět tak tím, že je údajně nucen jíst nepoživatelnou stravu. Daňoví poplatníci mnoha evropských zemí jsou už tak nuceni živit často pořádnou armádu vetřelců, kteří se válí doma na dávkách, jistě tisíce dalších džihádistů na dávkách ve své zemi rádi oželí. Co tedy brání stávajícím žadatelům o azyl svoje žádosti stáhnout a vydat se domů?

Charitativní organizace sdílela fotografie jídel ve stylu „aerolinek“, která jsou rozdávána žadatelům o azyl v hotelech, kde jsou nyní ubytováváni. Jako žadatelé o azyl nemají možnost legálně pracovat, nemohou si tak vydělat na lepší jídlo.

 Žadatelům o azyl – údajně prchajícím před pronásledováním – je podáváno „ponižující“ jídlo, kvůli kterému se cítí být nemocní.

Charity West London Welcome (WLW) sdílela fotografie jídel poskytovaných lidem žijícím v nouzovém hotelovém ubytování.

Jedna „otřesná“ večeře zahrnovala kaši, hrášek a pytel brambůrků, zatímco druhá se skládala z podivných nudlí s dušeným masem a kukuřicí.

Charita tvrdí, že rodiny, které čekají na rozhodnutí o svém azylu po celé měsíce, ani nesmí používat mikrovlnné trouby k ohřívání jídla a musí se uchýlit k vaření vajec v konvicích.

Mash, peas and crisps served up as dinner for an asylum-seeker

Ministerstvo vnitra dalo řadu svých smluv na správu dočasných hotelů, ve kterých jsou žadatelé o azyl, stejné firmě, která provozuje Napierova kasárna ve Folkestone v Kentu, která byla zasažena požárem. Tedy lépe řečeno, která si vetřelci sami zapálili.

Clearsprings Ready Homes dostal rozpočet 6 liber na osobu za tři jídla denně, tvrdí WLW.

Labouristický poslanec označil jídlo za ponižující a napsal ministryni vnitra Priti Patelové na protest proti bezútěšnému stavu..

Mluvčí ministerstva vnitra řekl: „V souladu se zákonem poskytujeme žadatelům o azyl, kteří by jinak byli bez prostředků, bezplatné, plně zařízené ubytování a pokrýváme jejich náklady na služby. Mají na výběr ze tří jídel denně v souladu s výživovými pokyny NHS, stejně jako přístup k čerstvému ovoci a pitné vodě po celý den.“

Žadatelům o azyl je ze zákona zakázáno najít si práci nebo získat přístup k dávkám, což by jim mohlo umožnit, aby si v hotelech mohli vyrobit vlastní jídlo.

Ale také jim bylo zakázáno používat hotelové kuchyně, včetně mikrovlnných trub, byli tak nuceni vyhodit darovaná hotová jídla.

Fotografie nezajímavých jídel sdílených charitou zahrnují dušené maso pokryté kukuřicí cukrovou, které bylo dáno sedmiletému dítěti k obědu.

Corn in a stew

Další obrázek ukazuje balený kuřecí burger, který byl také kritizován.

A packaged burger and crisps served to one adult for dinner

Paní MacInnesová z charity tvrdila, že žadatelé o azyl v londýnských hotelech, kterým její charita pomáhala, byli nuceni si vařit darované vejce a nudle v rychlovarných konvicích jejich pokojů.

Clearsprings má od roku 2000 smlouvu s ministerstvem vnitra na provozování ubytovacích služeb v londýnských, jižních a waleských regionech.

Charita podala stížnosti žadatelů o azyl po celém hlavním městě – někteří z nich žijí v hotelech od loňského června.

Long list of ingredients of a processed chicken burger sent to asylum seekers
jídlo je samozřejmě halal

Charita říká, že řada žadatelů o azyl jim ukázala lékařské záznamy, že z jídla jsou nemocní kvůli nedostatku výživy, a také tvrdí, že dostali pouze tři kusy ovoce týdně na osobu a nikdy žádný salát. K tomu jen podotýkám, že lékařské vyšetření si samozřejmě také sami nehradí. A pokud jim tato strava způsobila tak neskonalou újmu, že onemocněli až nyní, pak se nejspíš neměli ve své domovině tak špatně, jak tvrdí.

Žadatelé o azyl, kteří jsou schopni najít cestu do nezávislého ubytování, dostanou od ministerstva vnitra 39 liber týdně na životní náklady, ale ti, kteří jsou v dočasném ubytování, dostanou jen 8 liber týdně, uvedla charita.

WLW vyzývá k přepracování hotelových dodávek potravin a k tomu, aby byl pro žadatele o azyl zrušen zákaz zaměstnanosti a politika minimálního využití veřejných prostředků.

Paní MacInnesová řekla, že lidé prchající před válkou a pronásledováním si zaslouží lepší přivítání v Británii. „Jsou to jedni z nejzranitelnějších lidí ve společnosti, kteří sem přicházejí s traumatem,“ řekla. Dodala, že jídla, která jim byla podávána, nebyla výživná a zanechala lidi hladové.

K tomu jen dodávám, že této paní, která na vetřelcích vydělává zcela zřejmě velmi slušné peníze, logicky nevoní nová vládní politika, která výrazně omezuje nároky na azyl. Její dosavadní podpora džihádu tak bude poněkud omezená a s tím i finanční toky do její peněženky.

V době, kdy Velká Británie značně přitvrzuje co se přijímání žádostí o azyl týká, mají podobné články zcela zřejmě zapůsobit na ty občany, kteří si neuvědomují, že stávající islamizace země, epidemie znásilnění, stále více rostoucí kriminalita jsou právě důsledkem bezbřehé politiky vítání muslimských vetřelců. Má v nich vyvolat jakési pocity viny a solidarity. Ale solidarity s kým? S těmi, kdo se nehodlají nikdy integrovat, ale naopak plánují udělat z evropských zemí chalífáty?

Navíc, muslimové mají možnost si vybrat z nějakých 56 muslimských zemí, pokud se z nějakého důvodu necítí v té svojí bezpečně. Proč tedy nejdou tam? Vždyť tam by se nemuseli nijak integrovat, ihned by zapadli!

Jenže tam by jim nikdo nedal zadarmo hotelové ubytování, lékařské ošetření a zřejmě i to stravování by bylo ještě o poznání chudší. Byli by rádi, pokud by byli ubytováni – zcela bez prostředků – v nějakém stanovém utečeneckém táboře. Nicméně, byli by mezi svými. A pochybuji, že by se jejich případnými stížnostmi kdokoli zabýval.

Mnohé země podávají invazistům prst, ti si však nevezmou ruku, ale celou jejich zemi. Vzhledem k počtu muslimských starostů ve Velké Británii se k něčemu podobnému schyluje. Pak by bylo na místě směrem k azylantům ještě víc přitvrdit. Ostatně, teď už si to mohou dovolit, když jim za zády nestojí EU…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “VB: Žadatelé o azyl si stěžují na nechutné jídlo zdarma, většinu vyhodí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout