Afričtí vetřelci zahradili vjezd do německého města kvůli poruše vytápění

Afričtí vetřelci zahradili vjezd do německého města kvůli poruše vytápění

Pokud už se někdo vydá z Afriky do Evropy, musí počítat s poněkud jinými klimatickými podmínkami. Paradoxem je, že v EU schválili status „klimatického uprchlíka“, kterým chtěli podpořit dlouhodobou snahu Bruselu o přestěhování Afriky do Evropy.

Kde je ovšem lepší klima? Ve střední nebo severní Evropě, kde jsou poměrně dlouhé a mnohdy i mrazivé zimy a tedy i krátká vegetační doba? Nebo v Africe, kde je vegetační období celý rok? Afričané, kteří se sami – aniž by je k tomu někdo nutil násilím – rozhodnou odjet do země, kde je mnohdy velmi mrazivá zima, prostě musí i s tím, že jim občas bude zima, počítat. A to třeba i v jejich bytech.

Šest obyvatel azylového domu v Ofterschwangu (Oberallgäu) umístilo v pondělí ráno dva kontejnery na odpadky přes silnici okresu OA5. Podle policie chtěli zřejmě upozornit na skutečnost, že o víkendu selhalo plynové topení v jejich ubytování – a to v době, kdy značně mrzlo.

Po konzultaci s příslušným okresním úřadem v Oberallgäu se podle policie ukázalo, že selhání topného systému již bylo nahlášeno. Oprava byla objednána na pondělí a pak byla také provedena. Do té doby bylo žadatelům o azyl nabídnuto alternativní ubytování, ale obyvatelé jej zcela bezdůvodně odmítli. Proto jim byly dočasně poskytnuty mobilní topné jednotky, což způsobilo výpadky proudu v důsledku možného přetížení. Frustrace z toho, že jim nejde byty vytopit, zřejmě vedla k protestu s kontejnery na odpadky, kterými zablokovali silnici.

Situaci posléze vyřešily dvě policejní hlídky, na jejichž příkaz vetřelci kontejnery konečně odtáhli, přesto mnoha řidičům na nějakou dobu zablokovali možnost průjezdu okupovanou silnicí…

Vskutku „zajímavý“ způsob řešení poruchy. Netuším, co budou vetřelci dělat, až celé Německo přejde plně na alternativní energetické zdroje. K tomu má dojít během nějakých deseti let, poté budou výpadky zejména elektrické energie velmi časté. To bude zatarasená silnice několikrát do týdne??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Afričtí vetřelci zahradili vjezd do německého města kvůli poruše vytápění

  1. Takhle se má vyjadřovat nespokojenost!!! Panebože my jsme to kreténi, už vidím ty debilní ksichty, kdybych s nimi začal probírat na toto téma. Proto je třeba ochutnat navařenou polívčičku. ???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout