Více než 150 afrických invazistů dnes vzalo útokem hraniční přechod do španělské enklávy Melilla (video)

Více než 150 afrických invazistů dnes vzalo útokem hraniční přechod do španělské enklávy Melilla (video)

Jak možná víte, tak invazisté proudí do Španělska nejen přes Kanárské ostrovy, ale také přes jejich africké enklávy Ceuta a Melilla, kde jsou postaveny vysoké ploty, které však ne vždy odradí invazisty od jejich překonání.

Více než 150 nelegálních vetřelců se pokusilo vstoupit do Španělské enklávy Melilla na africkém území.

invazisté – většinou afričtí kriminálníci – zpravidla zamíří přes Španělsko dál do Evropy

K pokusu o překročení hranice došlo dnes ráno. Navzdory zásahu španělských a marockých bezpečnostních sil se 87 nelegálním vetřelcům podařilo překonat bariéru a vstoupit na španělské území.

Z 87 invazistů, kteří vstoupili na španělské území, bylo 78 převezeno do Střediska dočasného pobytu pro přistěhovalce (CETI), zatímco ostatní byli hospitalizováni pro zranění.

Španělsko má dvě enklávy v severní Africe, hraničící s Marokem, Ceutu a Melillu. V této oblasti byla v zájmu zabránění invazi postavena šestimetrová bariéra, kterou na jedné straně střeží marocké bezpečnostní síly a na druhé straně španělská Guardia Civil.

Co bude s oněmi 87 invazisty? Samozřejmě musí – dle pravidel EU – projít azylovým řízením. Předpokládám, že dorazili jako obvykle bez dokladů a tak je jisté, že se bude většina vydávat za nezletilce, kterým je azyl poskytnut automaticky…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout