V multikulturní švédské obci odmítají stavět vlaky, personál i cestující  mají strach

V multikulturní švédské obci odmítají stavět vlaky, personál i cestující mají strach

Stále více měst a obcí se dostává pod nadvládu místních muslimských gangů, což ovšem začínají postupně pociťovat nejen místní obyvatelé, ale dokonce i ti, kdo takovou multikulturně obohacenou obcí pouze projíždí.

Nejistota cestujících a vlakového personálu v centrálních částech obcí Kumla a Hallsberg se v poslední době stala tak vysokou, že všichni dopravci nyní zvažují zastavení dopravy, dokud orgány činné v trestním řízení problémy nenapraví – prostě se už neodváží zastavit na nádraží.

Tisková zpráva od SJ ukazuje, že situace je akutní. Společnost přijala řadu opatření a mimo jiné posílila počet zaměstnanců ve vlacích, zahájila úsilí o ochranu a posílila spolupráci s policií. Nezdá se však, že by tato opatření byla dostatečná k překonání problémů.

„Vyhrožují nám, dochází k bití zaměstnanců i cestujících a někteří zaměstnanci byli zkopáni. K útokům na osazenstvo vlaku dochází jak na nádraží v centru Kumly a Hallsbergu, tak na palubě vlaků“, říká Jan Kyrk, business manager společnosti SJ.

SJ (obdoba ČD) a Tåg i Bergslagen (švédští železniční dopravci) nyní zvažují dočasné zastavení dopravy v Kumle. Rozhodnutí nebylo zatím přijato, ale kdykoli k němu může dojít a vlaky tak mohou okamžitě přestat na nebezpečném nádraží stavět. Dopravci se domnívají, že se brzy podaří získat nad nádražím kontrolu a zajistit bezpečnost v této oblasti.

„Rozhodnutí nezastavovat na nádraží je samozřejmě poněkud drastickým opatřením, které musí být považováno za absolutně poslední možnost. V tomto bodě však musíme převzít odpovědnost za bezpečnost cestujících a personál vlaku. Je nepřijatelné, aby se nějaký cestující necítil bezpečně. Bereme vážně skutečnost, že existují jednotlivci, díky nimž nyní nemohou mnozí další lidé cestovat,“ prohlásila mluvčí SJ pro rozhlas.

Přestože policie v Kumle již rok provádí speciální operace, aby snížila kriminalitu a zabránila nepořádku, podle strážnice městské policie Julie Höglundové si dosud nebyla vědoma závažnosti situace v oblasti nádraží.

Vlaková doprava je důležitá pro mnoho obyvatel Kumly. Jedná se o obec, z níž mnoho lidí dojíždí za prací do Örebro a Hallsbergu a jsou tak závislí na fungujícím systému veřejné dopravy.

K tomu lze jen dodat, že podobná situace bude brzy i v dalších městech či jejich částech, takže policie bude časem nucena umístit ozbrojený doprovod do většiny vlaků. Země, která vloni v rámci Evropy uvítala nejvíce invazistů na počet obyvatel, si o podobnou situaci dlouhodobě sama říká.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

One thought on “V multikulturní švédské obci odmítají stavět vlaky, personál i cestující mají strach

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout