Němci už cpou multikulturalismus i do počasí

Němci už cpou multikulturalismus i do počasí

Jak jistě všichni víte, tak různé vichřice, orkány, tornáda, sněhové bouře a jiné meteorologické jevy, dostávají lidská jména. Nyní se Němci rozhodli, že nebudou na oslavu multikulturalismu dávat jména německá, ale cizí. Tak nyní například pojmenovali tlakovou níži nad Německem Ahmet.

„Ahmet“, „Goran“ nebo „Chana“: V prvních týdnech roku 2021 se na mapě počasí často objeví jména s migračním pozadím. S kampaní „Korekce počasí“ si síť „New German Media Makers“ (NdM) klade za cíl zviditelnit rozmanitost v populaci. Za tímto účelem  získala 14 sponzorství pro oblasti s vysokým a nízkým tlakem, což je opravňuje k udělení jména.

„Učinit počasí rozmanitějším je jen symbolický krok,“ řekl předseda NdM Ferda Ataman. „Je důležité, aby se sociální rozmanitost konečně stala normou, všude.“ Organizace se zavázala k rozmanitosti v mediálním sektoru a společně s partnery ze Švýcarska a Rakouska požaduje, aby se neběloši zobrazovali na každém tématu a v každém vysílání.

Organizace také navrhuje kvótu pro novináře z přistěhovaleckých rodin na 30 procent do roku 2030. Podle údajů se podíl mediálních profesionálů s přistěhovaleckou minulostí v Německu odhaduje na pět až deset procent. Naproti tomu v celkové populaci má každý čtvrtý člověk přistěhovaleckou minulost.

Však si brzy přivezou další „nebílé“ z Afriky, již na tom pracuje jak EU, tak jí podporované neziskovky, nigerijská mafie, Bergoglio i italská nebo španělská vláda. Pak jistě nebude problém dostatek nebílých novinářů zajistit.

Otázka je, zda bude možné sehnat dostatek „nebílých“ gramotných novinářů…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout