Muslimští vetřelci, kteří brutálně týrali švédské chlapce na hřbitově, byli dnes odsouzeni

Muslimští vetřelci, kteří brutálně týrali švédské chlapce na hřbitově, byli dnes odsouzeni

K případu, který patří k těm obzvláště brutálním, jsem se v minulosti vyjádřila v hned několika článcích. Pro jistotu jen připomínám, že dva muslimští invazisté zajali a posléze velmi krutě mučili dva švédské chlapce na hřbitově. Oba si pak museli kopat hrob, do nějž měli být pohřbeni. Jen díky kolemjdoucím svědkům k tomu nedošlo a vetřelci nakonec z místa činu utekli dřív, než stihli své odporné plány dokonat.

Dva muži z Blízkého východu, kteří ponížili, okradli a znásilnili dva chlapce na hřbitově v Solně, byli nyní odsouzeni k tomu, co je podle švédských měřítek nezvykle dlouhý trest odnětí svobody.

21letý pachatel z Íránu byl odsouzen k 9 letům vězení a 18letý Arab půjde do vězení na 5 let a 6 měsíců. Délka trestu odnětí svobody je u mladšího z nich nižší jen kvůli věku.

Okresní soud odsuzuje dvojici za únos, znásilnění s přitěžujícími okolnostmi, napadení s přitěžujícími okolnostmi, loupež a napadení u soudu. 22. a 23. srpna byli chlapci odvlečeni na severní hřbitov u kostela v Solně, kde podle soudu utrpěli „vážné bití, oloupení, pokus o vydírání a výhrůžky násilím v extrémně ponižujících formách“.

Okresní soud se domnívá, že bylo prokázáno, že teenageři během večera a noci „dostali mnoho úderů, včetně bití lopatou, kopanců a také byli pobodáni“.

„Jejich oblečením jim pachatelé svázali ruce a nohy, chlapci byli umlčeni a nuceni ležet nazí mimo jiné v jámách, zakryti větvemi. Pachatelé jim vyhrožovali, že zemřou a budou pohřbeni. Jeden z teenagerů byl vystaven znásilnění, když ležel na zemi, nahý, svázaný a s roubíkem a se zavázanýma očima. Byl také popálen na rameni,“ píše okresní soud v Solně.

Státní zástupce také obvinil oba muže z loupeže s přitěžujícími okolnostmi, k níž došlo v červenci 2020 v Solně. V této části, okresní soud odsuzuje 18letého Araba za trestný čin, ale má za to, že důkazy nejsou dostatečné k odsouzení 21letého Íránce. Okolnosti jsou zjevně přitěžující při loupeži pomocí síly a bodné zbraně, ale nejsou dostatečně kvalifikované pro loupež.

Hlavní radní Lena Hjelmtorp říká, že příběhy teenagerů byly silné, velmi důvěryhodné a spolehlivé a byly silně podpořeny zjištěními a technickými důkazy předloženými státním zástupcem.

Trest je na švédské poměry skutečně nezvykle vysoký (dle mého názoru i tak mírný), nicméně je třeba si od uvedených délek trestu odečíst 1/3, protože ve Švédsku se zcela běžně propouští po odpykání 2/3 trestu. Mladší vetřelec si tak příliš dlouho v komfortní švédské věznici nepobude.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout