Tyrani, kteří mučili a pohřbívali zaživa dva švédské chlapce, nebudou deportováni

Tyrani, kteří mučili a pohřbívali zaživa dva švédské chlapce, nebudou deportováni

Už v několika svých článcích jsem upozorňovala na případ chlapců, kteří byli surově napadeni, znásilňováni a mučeni na hřbitově ve Švédsku. Činu se samozřejmě dopustili dva muslimští invazisté, s nimiž nyní probíhá soud. O případu jsem poprvé psala už pár hodin poté, kdy k němu došlo a od té doby jej sleduji. Na to, jak probíhá vývoj vyšetřování a vychází najevo další, nové skutečnosti, se můžete podívat zde, zde, zde, a zde.

V úterý byli dva muži ve věku 18 a 21 let obviněni z ostře sledovaného mučení a znásilňování na hřbitově v Solně, severně od Stockholmu. Kruté mučení trvalo několik hodin. Policejní vyšetřování ukazuje, že si lupiči vybrali své oběti náhodně. Aby z chlapců dostali jejich bankovní údaje, svlékli je donaha, znásilnili análně a řekli, že by měli být pohřbeni zaživa.

Podezřelí pachatelé, kteří jsou souzeni u okresního soudu v Solně, mají oba cizí původ a jde samozřejmě o muslimy. Osmnáctiletý muž, registrovaný v Solně, se narodil ve Švédsku, ale má tuniský původ. 21letý tyran, který žije v Upplands-Väsby, pochází z Íránu a byl registrován ve Švédsku v listopadu 2009. Švédské občanství získal v lednu 2014.

Oba muži už mají záznamy v trestním rejstříku. 18letý byl dříve odsouzen za pokus o krádež, zatímco 21letý byl usvědčen ze žhářství poté, co hodil molotovův koktejl do autosalonu.

21letý Íránec byl odsouzen k jednomu a půl roku ve vězení; do výkonu trestu, který měl začít v době incidentu v Solně, ovšem nenastoupil. Je také usvědčen z krádeže, několika drogových deliktů, nezákonného řízení, nezákonného užívání drog a řízení pod vlivem alkoholu.

Policejní zpráva před soudním procesem podrobně popisuje události z noci na 22.srpna.

Incident začal v 11 hodin v noci, když šli oba chlapci po cyklostezce podél hřbitova a na konci v Hagalundu se setkali s pachateli, kteří se ptali, zda chtějí koupit drogy. Oběti nabídku odmítly, ale pachatelé místo toho chtěli jejich peníze.

Pachatelé začali napadat oběti kopy a údery už na cyklostezce. Poté byli oba chlapci odvlečeni násilím na hřbitov, kde pachatelé oběti vyprostili.

Jeden z útočníků vytáhl lopatu a začal s ní bít oběti, zatímco druhý vytáhl nůž a bodl je do stehen. Podle svědeckých výpovědí obětí si muži údajně vzali jejich věci, ale nespokojili se s tím a chtěli spoustu peněz a požadovali, aby jim sdělili podrobnosti o svých účtech.

Na místě činu pachatelé převázali obětem oči a vyřízli kusy látky z oblečení, kterými jim ucpali ústa. Také jim svázali ruce a nohy přičemž jim hrozili, že jim uříznou penisy a uši a rozdrtí jim a nosy.

zranění nožem

Jeden z nich dokonce vyhrožoval, že si přinese zbraň. Obětem bylo řečeno, že jsou pachatelé součástí nechvalně známého kriminálního gangu Rinkeby ‚Death Squad‘.

Pachatelé pak oběti přivedli do jiné části hřbitovního parku. Na místě byly jámy, do nichž byly oběti vhozeny a pokryty listy. Tam je pak pachatelé začali znásilňovat tím, že jim do konečníků vráželi klacky a další předměty.

Obětem bylo navíc sděleno, že pachatelé popraví jejich rodiny, pokud se obrátí na policii.

Teprve ve 4:15 ráno obdržela policie zprávu, že se oběti pohřešují. V 8:30 ráno policie zahájila vyšetřování trestného činu poté, co se obětem podařilo zavolat o pomoc kolemjdoucího na hřbitově.

oblečení obětí, které jim bylo násilně svlečeno
oblečení a obuv obětí

Když policie zatkla pachatele nedaleko místa činu, měli věci obětí v kapsách.

Při výsleších byli pachatelé arogantní a odmítali vypovídat, přičemž jeden z nich odpovídal výhradně „bez komentáře“. Oba zločiny popírali a nechtěli přiznat žádné z obvinění, ani fakt, že byli jakkoli v kontaktu s oběťmi. Místo toho tvrdili, že údajně našli věci obětí náhodou.

Podle státního zástupce Anderse Tordaie neexistuje žádný předchozí vztah mezi pachateli a oběťmi. Byly vybrány zcela náhodně až v době loupeže.

Z obžaloby je zřejmé, že 18letý a 21letý muž okradli v Solně také další lidi.

V červenci se dva osmnáctiletí chlapci stali obětí loupeže v Hagalundsgatanu v Solně. Pachatelé použili zbraň a pěstní údery, přičemž poté oběti okradli.

osmnáctiletý Arab
21letý Íránec

Muži jsou obviněni z únosu, napadení s přitěžujícími okolnostmi, znásilnění s přitěžujícími okolnostmi, loupeže s přitěžujícími okolnostmi a napadení u soudu. Státní zástupce nepožádal o vyhoštění, protože oba podezřelí jsou státními příslušníky Švédska.

Hlavní líčení začne u okresního soudu v Solně 30.11.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *