Totálně přeplněné věznice – důsledek vítačské politiky Švédska

Totálně přeplněné věznice – důsledek vítačské politiky Švédska

Předpokládám, že kdyby byla (nejen) švédská justice spravedlivější a dávala takové tresty, jaké si obvinění pachatelé zasluhují, pak by byla situace s věznicemi ještě mnohem horší. Ale i přesto, že mnozí pachatelé – zejména z řad muslimských vetřelců – dostávají i za násilné trestné činy podmínky a i ti, kteří jsou odsouzeni nepodmíněně, jsou propouštěni po 2/3 trestu, jsou švédské věznice stále více přeplněné.

Začátkem tohoto roku švédská vězeňská a probační služba odhadla, že v příštích deseti letech bude potřebovat 2000 nových míst, aby uspokojila potřebu. Nyní úřad oznamuje, že bude stavět nové věznice na několika místech ve Švédsku.

Obsazenost detenčních středisek a věznic v zemi je výrazně více než 100 %. V současné době je zde celkem 4 920 lokalit, z toho 4 916 věznic a detencí se používá. Nicméně, potřeba může být odlišná a nejhorší je situace v odděleních s nejvyšším bezpečnostním hodnocením, kde jsou umisťováni ti nejhorší zločinci, tam se kapacita blíží ke 120 procentům.

„Jde zatím jen o odhad, ale zároveň máme náznaky, že bude nutné prognózy revidovat,“ řekl šéf vězeňské služby Joakim Righammar s tím, že je pravděpodobné, že bude potřeba ještě větší navýšení kapacit věznic, neboť se očekává stoupající počet dlouhodobých trestů.

I kdyby byly plánovány nové věznice, bude trvat několik let, než budou připraveny. Prvním krokem byly palandy v celách, tedy ubytování po dvou, ale jednalo se pouze o nouzové řešení, takže dalším krokem budou modulární domy.

„Kasárna jsou mnohem lepším řešením než umístění dvou lidí do každé cely,“ říká Tomas Kvarnrud, nápravný inspektor v Rödjanu v Mariestadu (ve Švédsku mají většinou cely jen jednolůžkové, dva v jedné cele jsou jen výjimečně, nicméně vězni se mohou navštěvovat nebo scházet ve společných prostorách). S modulárními domy bude vytvořeno dalších 187 míst.

No, hlavní je, že zachovají „lidská práva kriminálníků“ na jejich soukromí, takže jsou umístěni v jednolůžkových celách. Pak se nedivím, že se jim do věznic nevejdou i při jejich nadmíru benevolentní justici.

Podobné stesky na nedostatečnou kapacitu věznic se objevují v různých švédských médiích už poměrně dlouho a stále častěji. Nikde jsem však nezaznamenala nějaké analýzy příčiny tohoto neutěšeného stavu, kdy už nestačí ani několik tisíc nápravných zařízení.

Přitom je zcela jasné, kdo zejména tvoří osazenstvo těchto věznic. Pokud neměli Švédové tyto problémy nějakých 30 let nazpět, kdy ještě ani pořádně nevěděli, co je to islám, natož islamizace vlastní země, tak musí velmi dobře vědět, kde je pravá příčina přeplněnosti nápravných zařízení.

Stačí si každý den přečíst jejich média a denně tam nechybí nějaké to znásilnění – dnes třeba znásilnění invalidní vozíčkářky – denně ve výčtech kriminálních činů nechybí vraždy, přestřelky gangů, bombové útoky či hořící auta.

A to ještě většina z pachatelů uvedených činů (snad vyjma vraždy) dostane podmínku, pokutu či veřejně prospěšné práce. Do vězení velmi často nejdou ani recidivisté, o deportacích nemluvě. Ostatně, v minulosti jsem už psala o mnoha případech z této země, která je ke kriminálníkům obzvlášť benevolentní. Vstřícnější než Švédové jsou k muslimským kriminálníkům snad už jen Němci.

Důležité ovšem je, že Švédsko – i přes některé lživé proklamace – se svojí vítačskou politikou zatím nehodlá skoncovat. Pak bych jim doporučila tu plánovanou kapacitu věznic ještě o něco navýšit či rovnou přejít na právo šaría, podle něhož je většina násilí, páchaného muslimy na káfirech, zcela v pořádku a tudíž beztrestná.

A na závěr chci jen dodat, že se vůbec nedivím, že se ve Švédsku nějaký Afghánec, Iráčan či Somálec vůbec nebojí vězení. Podívejte se sami, jak takové švédské vězení vypadá:

What are prisons like in Sweden? - Quora
společné prostory- kuchyňka
Eco-friendly prison wins award - CNN Style
věznice „eco-friendly“ – společné prostory

ASAP Rocky: Sweden prison boss defends jail conditions - BBC NewsWhy does Sweden treat prisoners so well? - Quora

Takže pro srovnání somálská věznice:

Afghánistán:

Offiziere.ch | Security Policy – Armed Forces – Media | Page 14

Irák:

Iraqi rights commission deplores 'very poor' prison conditions - The  National
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

4 thoughts on “Totálně přeplněné věznice – důsledek vítačské politiky Švédska

  1. Učiněná hrůza, podmínky kriminálnictva v Somálsku, Iráku a Afghánistánu.
    Není divu, že osvíceného chronického recidivistu to táhne do Švédska.
    ?

    1. Když kriminálníci z dotyčných zemí zjistí, čemu se v Evropě, resp. ve Švédsku říká vězení, pak není divu, že se tam tak vehementně cpou. Dokonce to tam mají lepší, než v azyláku, kde často nemají ani to soukromí.. ?

  2. Soudce a soudkyně je potřeba zbičovat až z nich polezou játra,chátru za znásilnění kastrovat NOŽEM a pak odeslat na práci do kamenolomu.

  3. Soudce a soudkyně je potřeba zbičovat až z nich polezou játra,chátru za znásilnění kastrovat NOŽEM a pak odeslat na práci do kamenolomu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout