Letošní oslava Silvestra v evropských chalífátech – hořící auta i útoky na policii (videa)

Letošní oslava Silvestra v evropských chalífátech – hořící auta i útoky na policii (videa)

Ráda bych především popřála všem čtenářům vše nejlepší v roce 2021, hodně štěstí, zdraví a pohody. Ale nám všem přeji do příštích let i to, abychom brzy nedopadli podobně, jako Francie nebo Švédsko, budoucí evropské chalífáty…

Právě v islamizovaných zemích byly součástí novoročních oslav také muslimské nepokoje, vyznačující se hořícími auty ve Francii a útoky pyrotechnikou na policisty ve Švédsku, kde došlo i k těžkým zraněním.

Nejprve se podíváme do Francie, o níž jsem zde včera psala v souvislosti s každoročními požáry aut ve velkých městech, především pak v lokalitách, které jsou již převážně muslimské.

Desítky vozidel byly zapáleny po celém Štrasburku poté, co skupiny vandalů z řad muslimské mládeže vyšly do ulic dopřát si každoroční „ohnivý“ silvestrovský zvyk, který měl vloni během svátků na svědomí stovky zapálených aut. Ve Francii byl vydán zákaz vycházení po 20. hodině, což samozřejmě nebylo pro slavící žháře žádnou překážkou.

Podle policejních zdrojů bylo ve čtvrtek v noci při žhářských útocích zničeno nejméně 30 vozidel. Během noci došlo k několika zatčením.

Doutnající auta, stejně jako ta, která plně pohltily plameny, byla vidět na videích zveřejněných na sociálních médiích, v některých případech byly slyšet hlasité výbuchy, když se vznítilo palivo.

https://twitter.com/i/status/1344710142084976642
Štrasburk, Silvestr 2020

V roce 2019 bylo ve městě spáleno asi 220 aut, letos úřady nasadily více policistů, kteří v ulicích dohlíželi na dodržování restrikcí, přesto se žhářství úplně zabránit nepodařilo.

Kromě celostátního zákazu vycházení ve 20:00 a řady uzavírek ulic ve Štrasburku, byly po celý prosinec zakázány ohňostroje. Místní policie také zřídila mobilní síly na strategických místech po celém městě. Celkem 100.000 důstojníků a četníků bylo rozmístěno po celé Francii . Ti měli dohlédnout na dodržování restrikcí o silvestrovské noci.

Řádění a požárům se ale ani tak nepodařilo úplně zabránit a to i přesto, že do akce byl nasazen i vrtulník, který pomocí světlometu dohlížel na ulice města.

Štrasburk není jediným městem, které se letos zúčastnilo každoročního novoročního žhářství, přičemž v loňském roce bylo ve Francii jako celku spáleno rekordních 1457 automobilů. O rok dříve bylo zapáleno 1290 vozidel. Od roku 2005, kdy Paříž a další města na tři týdny zachvátily nepokoje, se tato destrukce stala na francouzských předměstích jakousi tradicí, která má ovšem na svědomí nejméně tři úmrtí.

Stejně rušno bylo také ve Švédsku, kde sice nikdy nebyly přísné restrikce jako v jiných zemích, ale i kdyby byly, z policistů si mohamedánská mládež vůbec nic nedělá. Naopak, spíš je jim policie, která s nimi zachází v rukavičkách, k smíchu.

Ve Švédsku bylo rušno už poslední 2 dny před Silvestrem, kdy po celé zemi docházelo ke zřejmě koordinovaným útokům nejen na policisty. Není jistě náhoda, že došlo k velkému počtu takovýchto útoků po celé zemi.

Policisté, veřejnost a budovy byli ve velkém terčem útoků novoročními raketami po celé zemi. Policie přijímala poslední dva dny roku stovky hlášení o podobných incidentech. „V posledních 24 hodinách bylo po celé zemi vypáleno mnoho raket a petard,“ uvádí policie.

Navzdory přísnějším pravidlům proti ohňostrojům se zdá, že letošní oslavy nového roku byly násilnější, než jindy. V noci na 31.12. byli v Karlskroně zraněni dva policisté poté, co na ně asi 30 mladých muslimů vypálilo rakety. Jeden z důstojníků byl vážně zraněn.

„Bylo to naprosto chaotické. Šel jsem se podívat, jak to tam vypadá. Potom kolem mne proběhla tlupa mladíků, kteří stříleli rakety ke schodišti, zatímco jiní mladí lidé drželi dveře,“ řekl svědek, který poukázal na to, že on sám byl téměř střelen do zad.

Jen za poslední dva dny policie v západním Švédsku obdržela 300 hlášení útoků na policisty či občany zábavní pyrotechnikou.

V jižním regionu policie obdržela 200 hovorů za posledních 24 hodin.

Ve Skåne odpalovali „mladíci“ rakety do davu lidí. Škola v Dalhemu v Helsingborgu byla během týdne ostřelována raketami.

„Pyrotechnikou rozbili okna, proto byla na místo povolána záchranná služba a policie,“ řekl Torben Pedersen, zástupce velitele policie v Helsingborgu. Policie a záchranné služby ve Skåne byly také napadeny ohňostrojem a jejich vozidla byla zapálena.

Ve středu večer byla pyrotechnika záměrně vhozena do obličeje ženě, která byla v pizzerii v centru Öxnehaga v obci Jönköping. Oběť byla převezena do nemocnice, zatím není jasné, jak dalece je zranění těžké. Incident je popisován jako napadení.

„V posledních 24 hodinách bylo po celé zemi vypáleno mnoho raket a petard a okres Jönköping není výjimkou. Policie chce jasně zdůraznit, že osoby mladší 18 let nesmí používat rakety nebo petardy,“ uvedla policie na svých internetových stránkách.

Níže se můžete podívat na videa útoků na policii v „přistěhovaleckém“ Kungsmarkenu v Karlskroně. Na jednom videu je viděti, jak obyvatelé tamního ghetta provokují policisty tleskáním rukou před obličejem. Tito multikulturní „obohacovači“ pak křičí na policisty se silným přízvukem posměšky a nadávky jako: „ty se neodvážíš přijít blíž“, „malý hulibrku“, „děvky, děti“ a „máma pí…“, „skoč, malé prase, skoč“….

Když policejní vůz dorazil do ghetta, policisté byli nuceni ustoupit a volat posily, aby byli schopni zvládnout situaci v této oblasti.

Dva osmnáctiletí mladíci byli zatčeni a obviněni ze útok na policii. Jeden policista byl zasažen raketou, přičemž zranění byla zpočátku hodnocena jako vážná, ale ne život ohrožující.

V prvním videu útočili na policejní auta pyrotechnikou, druhé video již ukazuje spíš jen verbální napadání policistů a provokace, zahrnující snůšku nadávek….

https://twitter.com/i/status/1344740304960806918
https://twitter.com/i/status/1344740088446595072

K tomu jen dodávám, že muslimští vetřelci moc dobře ví, že proti nim policisté nijak tvrdě nezakročí ze strachu, že by byli nazváni rasisty a xenofoby, či dokonce za „rasové předsudky“ vyhozeni ze zaměstnání. I když se ve videu hovoří švédsky, tak ani není třeba rozumět. Jde především o ukázku toho, jakou „autoritu“ má policie u invazistů z muslimských ghett…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *