Páté výročí útoků na ženy v Kolíně nad Rýnem (video)

Páté výročí útoků na ženy v Kolíně nad Rýnem (video)

Ani po pěti letech od útoků, které jsou oblíbenou muslimskou zábavou – jedná se o tzv. taharrush (hromadné znásilnění v davu), se na vítačské politice německé vlády vůbec nic nezměnilo. Většina obětí útoků ani nedošla satisfakce, neboť vetřelci nebyli v drtivé většině dopadeni.

Po pěti letech nyní vzpomínají ženy a dívky na noc, na kterou mnohé ženy nejen v Kolíně nad Rýnem, ale i v mnoha dalších městech Německa, nikdy nezapomenou. Samozřejmě v tom špatném smyslu slova. Video níže je německy:

Pro více než 1000 žen, které byly obklíčeny, okradeny, obtěžovány, osahávány či znásilněny, se tato noc stala traumatem.

V noci z 31. prosince 2015 na 1. ledna 2016 došlo v oblasti hlavního vlakového nádraží a katedrály v Kolíně nad Rýnem k mnoha stovkám sexuálních útoků na ženy. Pachatelé byli obvykle mladí muži ze severoafrických a arabských zemí.

V mnoha případech byly spáchány sexuální i majetkové přestupky. Během krátké doby bylo podáno 1300 stížností, z nichž polovina se týkala sexuálních trestných činů.

Až 5. ledna si Angela Merkelová našla čas zavolat kolínskou starostku Henriette Rekerovou – samozřejmě veřejně, aby vyvolala dojem, že má o napadené ženy starost. Merkelová tehdy na twitteru, požadovala tvrdou reakci zákona. Velká slova, která se samozřejmě ukázala být slovy prázdnými. Byla to navíc sama Merkelová, kdo tuto svoloč do Německa pozval.

Více než 650 žen podalo trestní oznámení za sexuální trestné činy, k nimž došlo na Silvestra. Mimo sexuálních napadení a znásilnění se jednalo o četná obvinění z loupeže, kapsářství, urážky a ublížení na zdraví.

O tři roky později bylo vypracováno první velké hodnocení. Výsledek vyšetřování byl velmi tristní, neboť drtivá většina pachatelů unikla.

Pouze dva muži z Orientu mohli být souzeni a byli odsouzeni za sexuální obtěžování: 26letý Alžířan a 21letý Iráčan, přičemž každý z nich dostal roční podmínku. Iráčan byl obviněn z olíznutí tváře napadené ženě proti její vůli. A Alžířan údajně vyhrožoval: „Dej mi ty holky – nebo tě zabiju!“

Kromě toho byl později odsouzen také Libyjec Mohamed A., který osahával ženy. Ten dostal trest odnětí svobody na jeden rok a devět měsíců za napadení ve dvou případech a porušení zákona o pobytu.

Ve dvou dalších případech, nemohl být sexuální nátlak prokázán u soudu.

Právníci a policie již krátce po Silvestru vyjádřili obavy, že velké množství obvinění nebude prokázáno. „Bylo předvídatelné, že to neskončí dobře,“ řekl mluvčí okresního soudu v Kolíně nad Rýnem, Wolfgang Schorn.

Důvody, proč nebyla drtivá většina pachatelů dopadena, byly oficiálně tyto: příliš velký dav a tma v noci, kdy ke zločinům došlo. V mnoha případech to vyšetřování znemožnilo.

Silvester in Köln - Polizei kontrolliert 1000 Menschen - Panorama - SZ.de

Ve skutečnosti mnoho svědků nedokázalo pachatele dostatečně popsat. Barva vlasů, pleť a vousy; to bylo jediné, co si pamatovali. Mnoho podezřelých mělo velmi podobný vzhled. Mnozí si promptně oholili vousy, což ještě víc ztížilo identifikaci.

Kromě toho byla zpočátku identifikována řada pachatelů a byli dokonce dočasně zatčeni. Mnozí z těchto zadržených však neměli žádné oficiální dokumenty; později jednoduše zmizeli.

Až 80 procent vetřelců, kteří přišli do Německa v roce 2015, obvykle mělo nejnovější mobilní telefony, ale žádné doklady. To hovoří za vše…

K dispozici je i seznam kolínského okresního soudu, v němž je uveden původ zadržených pachatelů.

Šlo o 17 Alžířanů, 16 Maročanů, sedm Iráčanů, čtyři Němce a po jednom byli muži z Tuniska, Libye, Afghánistánu, Egypta, Somálska, Maďarska, Íránu a Sýrie. Obžalovaným bylo mezi 16 a 50 lety, ale většina z nich byla ve věku okolo 20 let. „Němci“ byli pravděpodobně z přistěhovaleckého prostředí. V Kolíně nad Rýnem je početná turecká i arabská komunita, přičemž většina těchto Turků a Arabů má dvojí občanství.

Lze také předpokládat, že drtivá většina pachatelů žije dodnes v Německu. A většina podezřelých jsou velmi pravděpodobně také příjemci džizji (sociální pomoci) a je jim poskytováno bezplatné bydlení.

Většina žen, které se na Silvestra 2015 staly oběťmi násilí, pracuje každý den a každý měsíc platí daně. Někdo přece musí na pohodlný život pro muslimské vetřelce, včetně násilníků ze silvestrovské noci 2015, vydělávat….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout