Džihádisté útočí na evropské železnice

Džihádisté útočí na evropské železnice

Pokusů o útoky na železnice v různých zemích Evropy neutěšeně stoupá. Jediné, co může uklidnit je fakt, že v drtivé většině případů se útok nepodaří. V případu, o kterém budu psát níže mne docela zarazilo, že se vědělo, že je džihádista, žijící v Rakousku, ve spojení s ISIS, ale nikdo nekonal, dokud se nepokusil zaútočit na železnici. Ostatně, také u nás je jeden nepokrytý sympatizant a sponzor ISIS na svobodě s pouhou podmínkou. Tedy džihádisty si Evropa docela šlechtí. A to minimálně do doby, než skutečně zaútočí.

Vídeňský soud odsoudil 44letého Iráčana k doživotí za čtyři pokusy o vykolejení vlaků ICE v Německu. Ke všem pokusům, které vždy selhaly, došlo na trati mezi Mnichovem a Norimberkem a v Berlíně v roce 2018: džihádista kladl klíny na železniční koleje a potáhl přes ně ocelová lana. Poškodil několik vlaků, ale nedokázal je vykolejit.

Jeho obhájce tvrdil, že nechtěl nikoho zabít, ale pouze chtěl vzbudit pozornost pro jeho žádost o stažení mezinárodních jednotek z Iráku. Porotci, kteří považovali obviněného z pokusu o vraždu za usvědčeného, tuto obhajobu nebrali na zřetel. Jeho žena byla osvobozena. Nebylo možné prokázat, že se na zločinu podílela.

Odsouzený je v kontaktu s představiteli Islámského státu (IS) v Evropě od roku 2012. Byl uznán jako žadatel o azyl v Rakousku a žil ve Vídni. Rozsudek ještě není pravomocný.

O Vánocích mnoho lidí cestuje a riziko teroristických útoků se zvyšuje. Někteří cestující v Německu už zřejmě nebudou příliš v klidu, neboť podobných džihádistů je plná země a další se stále nadšeně přijímají. Je pak jen otázkou času, než provedou nějaké větší, koordinované útoky. Třeba právě na železnici.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

3 thoughts on “Džihádisté útočí na evropské železnice

 1. Tak fakt je, že v Madridu to vyšlo.
  Španělé vystřelili z Iráku jako z praku.
  Škoda, že to má chlapík přes Atlantik k Velkému Satanovi poněkud z ruky.
  ***
  Cenzore, to byl jen chtip !
  ?
  (Kdyby něco)

  1. Zřejmě tady skutečně mělo dojít k dalšímu Madridu. Nicméně vím, že je ty okupační mise neskonale štvou, jak jsem zjistila na diskuzích na FB Al Jazzíry. ?
   Nakonec je ale asi jedno, jestli země někoho okupuje nebo ne, stačí se podívat na neutrální Rakousko, kde byly nedávno útoky ve Vídni a docela často tam dochází k jednotlivým případům „obohacování“, o nichž se ani nepíše… ??
   Jim prostě stačí, že jdou proti „křižákovi“, za něž považují všechny Evropany… ⚰

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout