„Vrať se zpátky do své zasrané země“, řekl švédský řidič autobusu vetřelci, který ho napadal

„Vrať se zpátky do své zasrané země“, řekl švédský řidič autobusu vetřelci, který ho napadal

Zdánlivě vypadá výrok řidiče autobusu docela nevinně. Vzhledem k tomu, že incidentu, kdy se řidič autobusu rozhodl vyhodit z přepravy mladého vetřelce, který byl velmi hlučný a sprostě nadával spolucestujícím i řidiči, jemuž vzápětí vypověděly nervy, je zcela upozaděna právě díky tomu, co si „dovolil“ švédský řidič směrem k potomkovi přistěhovalců prohlásit.

Tedy ve Švédsku se vůbec neřeší příčina, incident se nepovažuje za spor, který byl i na základě výpovědí svědků zcela jasně vyprovokovaný mladým potomkem přivandrovalců, řeší se již čistě jen to, co pronesl řidič.

Švédská státní televize (obdoba naší ČT) se snaží, aby se pořádně „rozmázl“ rasistický skandál řidiče autobusu v Karlskroně. Řidič vstal z místa a vyhodil násilného mladého přistěhovalce za to, že ostatní v autobuse napadal, plival a řidiči vyhrožoval a velmi sprostě ho urážel. Řidič Patrik Cervin, který vetřelce požádal, aby se vrátil domů do své vlasti, se však brání.

„Bylo ode mě špatné, že jsem opustil své místo, ale předtím mě tolik urazil a i moje trpělivost má své meze,“
říká.

Následně bylo zveřejněno video, které ukazuje, jak nepokoje v autobuse vypukly.

Klip, který se rozšířil na sociální sítě, ukazuje řidiče autobusu, jak šikovně vyhazuje hlučného a sprostě nadávajícího teenagera. Slyšíte teenagera říkat „šukám s tebou“ a pak je slyšet řidič, jak zvolá:

„Hej, přestěhujte se zpátky do své zasrané země.“

Televize si kvůli řidičově výroku vyžádala vyjádření k údajně rasistickému výroku od dopravního manažera Matse Knutssona, který se však odmítl distancovat od řidiče, jak se od něho zřejmě očekávalo.

Státní televizní gigant také zveřejnil rozhovor s teenagerem, který v něm prohlašoval něco o tom, jak se nespravedlivě řidič choval a že se již „necítí bezpečně“ při jízdě autobusem. Dále rozhovor pokračuje v takovém duchu, aby byl řidič vykreslen jako nejhorší rasista a patnáctiletý potomek přistěhovalců jako oběť.

„Co je moje země? Já jsem se narodil ve Švédsku. Nemůžu uvěřit, že bych měl odejít jenom kvůli vzhledu, protože mám černé vlasy,“ říká.

Z výpovědi svědků však vyplývá, že mladý přistěhovalec a jeho přátelé působili v autobuse značné potíže. Podle svědků kopl do jiného člověka, přičemž poté, když ho řidič napomenul, kopl ho a plivl na něj.

Řidič autobusu Patrik Cervin se nyní přihlásil a uvedl svou verzi incidentu, která se shoduje s verzí svědků, avšak je poněkud odlišná od verze teenagera a jeho přátel.

„Jezdím autobusy přes 30 let. Postoj k nám řidičům se za tu dobu velmi změnil, mnoho kolegů to může dosvědčit. Když jsem začínal, cestující měli úctu k řidičům autobusů a starším lidem a těm, kteří vykonávali svou práci, ale dnes zde ta úcta není. Tentokrát už to na mne bylo přespříliš,“ říká.

Cervin říká, že se tak rozzlobil především proto, že „na jeho adresu bylo proneseno hodně tvrdých slov.“.

„Předtím mě tak urazil, že jsem to nevydýchal. Neumím už akceptovat tolik sraček. Tak to prostě je.“

Řidič říká, že to bylo opravdu špatné, že šel do zadní části autobusu a chytil potížistu, protože je to proti pravidlům.

„Ale byl jsem už příliš naštvaný v důsledku toho, jak špatně se chovali. Zároveň jsem nevěděl, jestli to, k čemu došlo v zadní části autobusu,byl vážný útok nebo ne. Mým úkolem je chránit ostatní pasažéry.“

Obě strany se po incidentu vzájemně nahlásily policii.

Jak vidíte, tak dnes je ve Švédsku mnohem horší poslat někoho do země jeho předků za to, jak nepřístojně se chová, než nevhodné chování osoby, náležející k protěžované skupině obyvatel.

A nyní – zcela hypoteticky – si představte, že by to bylo naopak. Řidič by byl cizího, samozřejmě neevropského původu a nepořádek by dělali v autobuse švédští teenageři, kteří by navíc na řidiče plivali a sprostě by mu nadávali. Myslím, že je jasné, že v takovém případě by byli odsouzeni chlapci a řidič by byl představen coby oběť.

A co by se stalo, kdyby byli chlapci stejného původu jako řidič (ať už švédského nebo „exotického“)? Pak bychom se o tomto incidentu vůbec nedozvěděli, neboť by ho média vůbec neřešila…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

2 thoughts on “„Vrať se zpátky do své zasrané země“, řekl švédský řidič autobusu vetřelci, který ho napadal

 1. Aj, řidič přehlédl, že má hoch Černé vlasy ???
  Barvoslepost je velký hřích, nejdříve skouknout odstín pleti případného výtržníka a teprve potom reagovat.
  Bílého sígra vykrádat za uši, na opáleného se raději vys®at.
  Zdá se, že švédská osvěta je zatím v plenkách.
  ??

  1. Neumím si představit, co řidiči hlavně v těch islamizovaných lokalitách zřejmě denně zažívají. Už jsem psala nedávno o jiném řidiči, na kterého vytáhl tuším afghánský vetřelec nůž… Takže docela rizikové povolání… ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout