Nový průzkum: Nejen Biden, ale ani žádný další potenciální kandidát nevede nad Trumpem

Nový průzkum: Nejen Biden, ale ani žádný další potenciální kandidát nevede nad Trumpem

Má vůbec cenu, aby demokraté měnili Bidena za jinou loutku? Zdá se, že ani ne. Kdokoli další má totiž dokonce ještě menší šance na zvolení než Biden – a to včetně dosud poměrně horkých kandidátů na náhradníky.

Nicméně na zřetel by se měli brát i nerozhodnutí, kteří mohou konečné číslo vychýlit jakýmkoli směrem.

Průzkum Emerson College o prezidentských volbách, který byl zveřejněn v úterý, ukazuje, že exprezident Trump poráží Joea Bidena v přímém souboji o tři body.

Dobrou zprávou pro Bidena v boji o to, aby zůstal prezidentským kandidátem demokratů, je však to, že průzkum také ukazuje, že Trump poráží všechny potenciální kandidáty na náhradu za Bidena o ještě větší počet – včetně Kamaly Harrisové, kterou Trump drtí o šest procentních bodů.

Průzkum s nerozhodnutými je Trump 50,2 a Biden 49,8. V souboji šesti kandidátů vede Trump nad Bidenem v poměru 44 ku 40 procentům, Robert F. Kennedy Jr. získal 6 procent, Cornel West a Jill Steinová 1 procento a 8 procent je nerozhodnutých.

Opravdu špatnou zprávou pro Bidena a demokraty byl samostatný průzkum společnosti Emerson zveřejněný v pondělí po debatě, který ukázal, že Trump poráží Bidena v šesti swing states (státy, které volí pokaždé jinak, nejsou tedy tradičně demokratické či republikánské).

V úterním průzkumu agentury Emerson získali Biden a Harrisová proti Trumpovi 43 procent. Trump však získává tři body nad Harrisovou od těch, kteří byli nerozhodnuti mezi Trumpem a Bidenem, a to ze 46 procent proti Bidenovi na 49 procent proti Harrisové, což podkopává důvod, proč by Harrisová měla nahradit Bidena.

Emersonův průzkum je špatnou zprávou pro každého demokrata, který sní a plánuje nahradit Bidena na vrcholu kandidátky demokratů. Ti, kdo nedávno nadhodili odvetu v podobě Hillary Clintonové, budou bolestně zklamáni.

Viceprezidentka Kamala Harrisová: 49 % Trump, 43 % Harrisová, 8 % nerozhodnutých
Senátor Bernie Sanders: 48 % Trump, 42 % Sanders, 10 % nerozhodnutých
Kalifornský guvernér Gavin Newsom: 48 % Trump, 40 % Newsom, 12 % nerozhodnutých
Bývalý viceprezident Al Gore: 47 % Trump, 42 % Gore, 11 % nerozhodnutých
Bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová: 48 % Trump, 41 % Clintonová, 11 % nerozhodnutých
Senátorka Elizabeth Warrenová: 49 % Trump, 39 % Warrenová, 13 % nerozhodnutých
Ministr zahraničí Pete Buttigieg: 49 % Trump, 39 % Buttigieg, 12 % nerozhodnutých
Guvernér Pensylvánie Josh Shapiro: 46 % Trump, 38 % Shapiro, 16 % nerozhodnutých
Guvernérka Michiganu Gretchen Whitmerová: 48 % Trump, 38 % Whitmerová, 15 % nerozhodnutých

A zde ještě výsledky „swing states,“ které jsou vzhledem k volebnímu systému v USA velmi důležité:

Pensylvánie
Trump: 48 % (+5)
Biden: 43 %

WISCONSIN
Trump: 47 % (+3)
Biden: 44 %

MICHIGAN
Trump: 45 % (+1)
Biden: 44 %

NEVADA
Trump: 47 % (+6)
Biden: 41 %

ARIZONA
Trump: 46 % (+4)
Biden: 42 %

Georgia
Trump: 47 % (+5)
Biden: 42%

Biden slíbil, že zůstane v závodě a v zákulisí i na veřejnosti pracuje na tom, aby udržel demokraty v souladu. Podle zprávy CBS News pouze šest demokratických členů Kongresu k úternímu ránu veřejně vyzvalo Bidena, aby odstoupil z kandidatury…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Nový průzkum: Nejen Biden, ale ani žádný další potenciální kandidát nevede nad Trumpem

  1. to sú usáci fakt takí vymletí, že by volili nesvojprávneho dementa neschopného riadiť čo len seba, nieto ešte štát… ale aká krajina, taký prezident!

  2. Američtí demokraté v podstatě demokraty nejsou. Používají jen slovo „demokraté“. Ve skutečnosti jsou to lidé z rodinných kast, nebo kartelů s temnou minulostí. Mezi demokraty se dostanou většinou synáčci a dcerušky mocenských kruhů. ONI dnes už nevědí, co jsou demokratické hodnoty. Pouze se na veřejnosti ohání justičním systémem, který je pro naprostou většinu obyvatelstva složitý, nesrozumitelný a manipulativní. Exponenti „demokratických“ vlád používají metody fašistických a jinak autoritativních vládců. Ostatně války na cizích územích jsou jejich výsledky. Dnes se už ani nesnaží zakrývat různé manipulace a machinace vládnutí. To je demokracie? Zdaleka není. Byli by překvapeni, kdyby si zopakovali principy a podstatu demokracie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *