USA: Divoké nepokoje mezi chasidskými Židy a policisty vypukly v historické synagoze poté, co byla objevena tajná chodba (video)

USA: Divoké nepokoje mezi chasidskými Židy a policisty vypukly v historické synagoze poté, co byla objevena tajná chodba (video)

Tunely, které se mladým chasidským Židům dařilo kopat několik měsíců, byly objeveny teprve před pár dny. Oficiální zdůvodnění jejich výstavby však příliš nesedí k tomu, co bylo v tunelech nalezeno…

historické synagoze v newyorském Brooklynu vypukly divoké nepokoje poté, co se rozzuření mladí chasidští Židé pokusili zabránit stavebním dělníkům a policii v použití náklaďáku s cementem k zasypání ilegální sítě tajných tunelů.

Židé vykopali síť tunelů před šesti měsíci, aby údajně rozšířili synagogu a dostali se k nedalekým ženským rituálním lázním.

Jak informoval deník The New York Post, mladí lidé ve věku mezi dvaceti a třiceti lety byli přistiženi, jak strhávají dřevěné panely a dřevěné nosné trámy ve světovém ústředí Chabad-Lubavič v Crown Heights.

Uvnitř tunelů bylo vidět několik mužů.

Záběry pořízené Raws Alerts ukazují, jak se newyorská policie zoufale snaží zadržet desítky extremistických mužů, kteří si prorazili cestu do 20 stop širokého areálu pod ženskou sekcí a v záchvatu vzteku převrátili dřevěné lavice. Deník Post uvedl, že chasidští muži použili kladiva, aby prorazili cihlové zdi synagogy.

Několik Židů odmítlo tunely opustit navzdory masivnímu policejnímu zásahu, což vedlo k zatčení nejméně deseti osob za bouřlivého potlesku.

Záběry také ukazují, že z tunelů byly vytaženy potřísněné matrace, což nepochybně vyvolá mnoho otázek.

Židovské tunely byly nakonec zapečetěny orgány činnými v trestním řízení.

Deník Daily Mail uvádí, že zatímco se mladí muži dostali do sporu se synagogou o to, komu patří hlavní pozemek, verze o rituálních lázních je v tuto chvíli nejasná.

Izraelské národní noviny uvedly, že tunely byly vykopány před šesti měsíci a objeveny minulý měsíc, když sousedé slyšeli podivné zvuky vycházející pod jejich domy. Po objevu povolalo vedení synagogy stavební inženýry, aby analyzovali škody.

Ústředí Chabad-Lubavič vydalo prohlášení, v němž odsoudilo činy mladých výtržníků a poděkovalo bezpečnostním složkám…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

4 thoughts on “USA: Divoké nepokoje mezi chasidskými Židy a policisty vypukly v historické synagoze poté, co byla objevena tajná chodba (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout