BBC měla za úkol zveličovat důsledky Covidu, aby se ospravedlnil lockdown

BBC měla za úkol zveličovat důsledky Covidu, aby se ospravedlnil lockdown

Je jisté, že nejen média „jediné pravdy,“ ale také politici a rádoby odborníci v „prvních řadách“ ve všech zemích moc dobře věděli, že jejich úkolem je hrát divadlo.

Bylo znát, že všichni jedou podle jednotných instrukcí, jejichž cílem bylo právě i cestou lockdownů poškodit ekonomiky dotčených zemí. Zjištění, že  veřejnoprávní BBC šířila dnes již prokázané dezinformace, jen potvrzuje, že všichni covidoví aktéři moc dobře věděli, že hrají divadlo.

U politiků to bylo patrné na tom, že jakmile byli mimo kamery, sundali roušky, které lidem nařizovali nosit prakticky všude mimo domova. Pokud by zde byl skutečně takový virus – zabiják, jak tvrdili politici, byli by právě oni první, kdo by se i se svými rodinami izoloval od společnosti…

Korporátní média jsou pak – jak známo – již dávno hlavním šiřitelem jednostranné propagandy, která je prezentována jako jediná pravda.

I když je článek o BBC, klidně si místo ní dosaďte název jakéhokoli prosystémového média a vyjde to nastejno.

BBC během lockdownu nedodržela své vlastní redakční standardy a místo toho zkreslila COVID způsobem, který ospravedlňoval přísnější omezení, potvrdil vládní poradce.

Podání významného epidemiologa z minulého týdne k oficiálnímu britskému vyšetřování Covid upoutalo pozornost mnoha z těch, kteří mají pocit, že vládní reakce na COVID byla nepřiměřená hrozbě.

Profesor Mark Woolhouse, který během pandemie radil skotské vládě, řekl Inquiry, že přední britská národní stanice „opakovaně informovala o vzácných úmrtích nebo nemocech mezi zdravými dospělými, jako by to byla norma.“

Dodal, že to pomohlo vytvořit „zavádějící dojem, že jsme všichni ohroženi a virus je zabiják, který si nevybírá.“

 

Nepravdivé tvrzení, že všichni lidé jsou vystaveni stejně obrovskému riziku, že jim COVID ublíží, pomohlo ospravedlnit opatření, jako je uzavření škol, jejichž dopady budou trpět ještě mnoho let.

Zde jen připomínám, že v rámci celé Evropy jsme měli právě my nejdéle uzavřené školy, zejména pak 2. stupeň ZŠ, SŠ a VŠ měly od března 2020 až do konce roku 2021 téměř pořád pouze online výuku.

S poukazem na první zprávy, že nemocnice byly během první vlny zahlceny,  zatímco ve skutečnosti byla celková obsazenost nemocničních lůžek v tomto období na historickém minimu, Woolhouse řekl:

Mám podezření, že tato dezinformace mohla přetrvávat po celý rok 2020, protože poskytovala ospravedlnění pro uzamčení celé populace. … Je možné, že tento druh zpravodajství byl pokusem podpořit vládní zprávy o veřejném zdraví. Například nesmírně zavádějící tvrzení, že „všichni jsme v ohrožení.“

Alan Miller, který během pandemie spoluzaložil Deklaraci společně v kampani proti omezování svobod, řekl, že BBC nás všechny podvedla. Diagnostická patoložka a aktivistka Dr. Clare Craigová dodala: „Omluvila se BBC? Ne.“

Mluvčí korporace řekl deníku The Daily Telegraph, že „neuznáváme tento popis našeho pracovního prostředí“ a trval na tom, že:

„Informovali jsme o pandemii v souladu s přísnými redakčními standardy BBC – s využitím řady oficiálních a vědeckých zdrojů.“

„Co to tedy vypovídá o standardech BBC?“ zeptal se Craig….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

One thought on “BBC měla za úkol zveličovat důsledky Covidu, aby se ospravedlnil lockdown

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout