Renomovaný britsko-indický kardiolog doporučuje Indii opustit WHO

Renomovaný britsko-indický kardiolog doporučuje Indii opustit WHO

V současné době bude již jedinou možností pro většinu členských zemí WHO opuštění této organizace, pokud se tedy nechtějí zapojit do plnění diktátorských dokumentů, které budou definitivně schváleny již za půl roku.

Zejména v případě změn Mezinárodních zdravotních předpisů nebude jiná volba, protože schválené změny budou platit pro všechny členské země, včetně těch, které změny odmítnou.

Indická vláda byla nyní vyzvána k tomu, aby z WHO vystoupila.

Indicko-britský kardiolog Dr. Aseem Malhotra tvrdil, že Světová zdravotnická organizace (WHO) zcela ztratila svou nezávislost, a navrhl, aby indická vláda ignorovala její rady v různých otázkách a vystoupila ze Světové zdravotnické organizace. 

V rozhovoru pro tiskovou agenturu Dr. Aseem Malhotra tvrdil, že regulační orgány nevyhodnocovaly údaje o lécích nezávisle.

„Drogové regulátory jako FDA, které mají hodnotit léky, dostávají 65 procent svých finančních prostředků z farmaceutického průmyslu.  Regulační úřad ve Velké Británii je z 86 procent financován farmaceutickými společnostmi. 

To je do očí bijící střet zájmů. Pacienti a lékaři se domnívají, že tyto organizace posuzují data nezávisle, ale nedělají to. Dokud neodstraníme tyto komerční střety zájmů ze zdravotní politiky a rozhodování, nepohneme se vpřed,“ řekl Malhotra.

Pokud jde o WHO, Malhotra řekl, že organizace zcela ztratila svou nezávislost.

„Sedmdesát procent finančních prostředků Světové zdravotnické organizace pochází od komerčních organizací (pozn.: většinou napojených na Billa Gatese). …. 

Dokud je WHO financována průmyslem nebo zájmovými skupinami, neměla by být považována za nezávislou a indická vláda by její rady měla ignorovat. Tyto komerční společnosti se nezajímají o vaše zdraví, chtějí vydělávat peníze podvodem,“ řekl.

„WHO musí být financována nezávisle, jinak vlády, lékaři a veřejnost nemohou věřit, že její doporučení jsou založena na nejlepších dostupných znalostech,“ řekl Malhotra.

„Lékařské znalosti jsou pod komerční kontrolou, ale většina lékařů si toho není vědoma,“ řekl a dodal:

„To znamená, že informace, které lékaři používají k rozhodování za pacienty, zejména pokud jde o předepisování léků, podávají farmaceutické společnosti, jejichž jediným zájmem je vytvářet zisky pro své akcionáře a neposkytovat vám to nejlepší zacházení.“

„Téměř vždy a bez výjimky jsou výsledky klinických studií léků publikovány v nejprestižnějších lékařských časopisech, které hrubě zveličují bezpečnost i přínos léků,“ uvedl Malhotra.

„Jsem oddán etické lékařské praxi založené na důkazech a to vyžaduje etické klinické studie založené na důkazech, které berou v úvahu individuální preference a hodnoty pacientů,“ řekl Malhotra.

„Většina nových léků vyvinutých velkými farmaceutickými společnostmi v posledních dvou desetiletích, jsou kopiemi starých léků,“ řekl Malhotra, „a méně než 10 procent z nich je skutečně inovativních.“

„Mění molekuly léku, zdražují ho a dávají mu nový název. Vydělají peníze a jdou dál. Pouze asi 10 procent nových léků v posledních dvou desetiletích bylo skutečně užitečných a představuje zlepšení oproti předchozím lékům. Představte si, kolik peněz se zbytečně utrácí,“ řekl.

Malhotra dodal, že zavedení, nátlak a podávání vakcín Pfizer proti COVIDu odhalilo největší nedostatky v systému, který staví ekonomické pobídky nad lidi, i když jsou zmrzačeni nebo zabiti.

„Klinické studie by měli navrhovat a vyhodnocovat vědci, kteří nemají žádné finanční vazby na výrobce těchto  produktů.  A také by měl být přijat zákon, který zakáže regulátorům léčiv přijímat peníze od farmaceutického průmyslu. Jde o do očí bijící střet zájmů, který již má katastrofální následky,“ řekl.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Renomovaný britsko-indický kardiolog doporučuje Indii opustit WHO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout