Vzkaz afrického drobného farmáře pro COP28:  „Afrika potřebuje fosilní paliva“ (video)

Vzkaz afrického drobného farmáře pro COP28: „Afrika potřebuje fosilní paliva“ (video)

Klimatická agenda v této fázi cílí zejména na EU, USA, Kanadu, Austrálii a další země tzv. Západu, ale přidávají se k ní i některé asijské nebo jihoamerické země.

Ty nejchudší země má tato agenda podle plánů zasáhnout až v pozdějších letech, přičemž zavádění klimatické agendy v rozvojových zemích mají financovat právě země rozvinuté.

Jenže stojí vůbec v Africe o zavádění Green Dealu – ukončení fosilních paliv, přechod na elektromobily, uzavření uhelných elektráren a omezení konzumace masa?

Z vyjádření Keňana vám možná dojde i to, proč většina Afričanů odmítla genové injekce, proč byl v Nigérii velký problém se zavedením CBDC a proč se nyní Afrika úplně stejně vzpírá i klimatické agendě.

Na rozdíl od většiny médii indoktrinovaných Evropanů nedůvěřují nejen médiím, ale ani politikům či jiným autoritám. Evropané jsou mnohem poslušnější a ochotně si nechají ve jménu jedné velké lži likvidovat prosperitu…

COP28 uvádí, že svádí svět k jednotě. Podle jednoho drobného farmáře z Keni, který nesouhlasí s přechodem Afriky na obnovitelnou energii, kontinent o jejich agendu zájem nemá.

„Vám, západním vládám a ekologickým organizacím, které nám kážete – změna klimatu není v Africe problémem,“ řekl. „Afrika potřebuje fosilní paliva.“

Klimatická konference COP28 se koná v Dubaji ve Spojených arabských emirátech (SAE) od 30. listopadu do 12. prosince 2023. Podle jejích webových stránek je jedním z vrcholů konference COP28 keňský prezident Ruto,  který bude svolávat africké vůdce, aby urychlili africkou Iniciativu zelené industrializace a využili projekt čisté energie v Africe.

Jenže zdá se, že keňský prezident zřejmě nebude tak úplně v souladu s vlastním lidem, asi stejně jako tomu bylo nedávno v Nigérii, kde se prezident zavázal k zavedení CBDC a rušení hotovosti. Dopadlo to tak, že lid CBDC odmítl a prezident byl sesazen.

Lze předpokládat, že nejen Keňané, ale i zbytek Afriky se také této agendě vzepře, jako se již většinově vzepřeli genovým injekcím a CBDC.

Následuje video od Juspera Machogu, drobného farmáře z vesnice Kisii v Keni, které posílá politikům na summit OSN o globálním klimatu („COP28“).

Co ve videu říká?

Jmenuji se Jusper Machogu, drobný farmář a zemědělský inženýr z Keni a mám zprávu pro COP28, zasedání OSN COP28, které se bude konat v Saúdské Arábii (Machogu udělal chybu, zřejmě chtěl říci SAE)

A můj vzkaz zní: Afrika potřebuje fosilní paliva.

Fosilní paliva potřebujeme ke zlepšení našich životů. Pro ekonomický rozvoj potřebujeme fosilní paliva. 

Vy, kluci, kážete nám – západní vlády a ekologické organizace, které nám kážou o změně klimatu, změna klimatu není pro Afričany velkým problémem.

Máme daleko větší problémy. U nás lidé usínají hladoví. Máme lidi, kteří jsou velmi chudí. Máme lidi bez elektřiny. Máme lidi, kteří nemají přístup k čisté vodě. To jsou naše velké problémy.

U nás lidé vaří s palivovým dřívím a vy nám říkáte, že bychom se měli starat o životní prostředí, o změnu klimatu. Jaká změna klimatu?

Takže můj vzkaz těmto vůdcům, africkým vůdcům, zní: Nenechte se podplatit, stůjte pevně. Nechoďte ani na schůzku COP28. Ti lidé, kteří za nás chtějí dělat rozhodnutí, nenechejte je dělat tyto politiky. My se chystáme říci ne neokolonialismu ve jménu změny klimatu. Měli bychom být všichni o lidském rozvoji. Afrika se rozvíjí. 

A to je moje zpráva.

V dalších vláknech pak uvádí:

Proč Afrika potřebuje fosilní paliva?

Energetický průmysl pohání všechna ostatní odvětví. Protože chceme vzkvétat, chceme nahradit až 90 % energie v Africe, která pochází ze spalování palivového dřeva a zbytků plodin.

Ale především proto, že se chceme nasytit, porazit hlad a mít čtyři pilíře moderní civilizace – cement, ocel, plasty a syntetická hnojiva – to vše dostupné díky fosilním palivům.

Afrika se 17 % světové populace používá 5 % celosvětově vyrobených syntetických hnojiv.

Proč říkám, že v Africe potřebujeme více hnojiv pro můj lid?

Průměrná spotřeba syntetických dusíkatých hnojiv na hektar v kilogramech:

  • Afričan 20
  • USA 120
  • EU 150
  • Indie 250
  • Čína až 350!

Čína živí své lidi více hnojivy a zemědělskými stroji!

Země, které nám hlásají sluneční a větrnou energii, používaly a stále používají spoustu fosilních paliv k pohonu své civilizace. A mimochodem, kážou nám slunce a vítr, zatímco kradou naše fosilní paliva.

Ale slunce a vítr jsou jen elektřina. Afrika využívá 4 % celosvětové vyrobené elektřiny.

Moje šestičlenná rodina spotřebuje 200 kWh ročně. To je méně než typická americká lednička, která spotřebuje 500 kWh za rok! A mnohem  méně ve srovnání s Američanem, který spotřebuje 13 000 kWh ročně!

Protože jsme chudí. Nemáme myčky, ledničky, prádelny, mikrovlnky atd. Svou elektřinu používáme v podstatě na svícení a nabíjení telefonů! Takže slunce a vítr nejsou řešením, OSN!

Když to nedělají (mám na mysli západní vlády a antihumanistické ekologické organizace), mají plné ruce práce uplácet naše vůdce, aby měli naše fosilní paliva! 

Nebo platí mládežnickým aktivistům, aby zastavili rozvoj fosilních paliv v Africe – jako je východoafrický ropovod („EACOP“) – a oni to dělají za peníze, 5hvězdičkové hotely a obchodní lety.

Stroje umocňují a rozšiřují naše schopnosti. V USA stroje zkrátily čas potřebný k tomu, aby člověk vyprodukoval kilogram pšenice z 10 minut na 2 sekundy za zhruba 100 let. A zemědělské stroje nebudou poháněny větrem a sluncem. Protože elektrické stroje, stejně jako elektrická vozidla („EV“), jsou snem!

Pomáhají zotročit můj lid v Kongu, kde 40 000 dětí pracuje jako horníci – předpokládá se, že do roku 2035 jejich počet vzroste na 800 000, protože poptávka po červeném kobaltu stoupne 20krát, aby se někteří bohatí obyvatelé Západu cítili ve svém elektromobilu dobře!

Pomáhají antihumanistickým neziskovkám a OSN nenávidějící Afričany, aby nás udrželi chudými – to je vylidňování!

Organizace dojí lidi s dobrým srdcem o finanční prostředky na pomoc a OSN udržuje Afričany chudé.

Neokoloniální OSN se nyní schovává za změnu klimatu. A tlačí přes MMF a Světovou banku na Afričany, aby zajistila nulový rozvoj fosilních paliv, omezené používání hnojiv a vysoké ceny paliv, mezi dalšími neokoloniálními taktikami, které OSN zdokonalila

Můj vzkaz zní: Neúčastněme se COP 28. Nebo pokud ano, říkejme, proč potřebujeme ekonomický rozvoj prostřednictvím přístupu k většímu množství energie. Spolehlivé energie z fosilních paliv, kterých máme dostatek. Nepotřebujeme od nikoho pomoc. Máme řešení.

Byl jsem vychován rodiči, kteří byli pro živobytí zcela závislí na drobném zemědělství. Celý život jsem pracoval na našich malých farmách. To je norma pro 99 % lidí v mé komunitě a více než 70 % Keňanů….

Fosilní paliva pro Afriku!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Vzkaz afrického drobného farmáře pro COP28: „Afrika potřebuje fosilní paliva“ (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout