Velká asociace leteckých společností demonstruje první cestovní zkušenost s digitální identitou (video)

Velká asociace leteckých společností demonstruje první cestovní zkušenost s digitální identitou (video)

Plánované plošné zavedení digitální identity (ID) napojené na digitální měnu (CBDC), očkovací průkaz a systém sociálních kreditů, zahrnující zejména měření uhlíkové stopy, bude rychlou cestou do digitálního otroctví.

K tomu samozřejmě dojde tehdy, kdy bude zrušena hotovost.

Aby byla většina lidí ochotna se k tomuto systému dobrovolně přidat, v testovacím režimu se již přichází s různými nabídkami, jako třeba s mezinárodními lety, ke kterým nepotřebujete klasický pas, úplně vám postačí vaše ID.

Průmyslová asociace zastupující přibližně 300 hlavních leteckých společností, oznámila zkušební koncept, který demonstruje první zkušenost s cestováním s digitální identitou.

„Naším cílem vždy byla budoucnost cestování, které je plně digitální a zabezpečené biometrickou identifikací.“

Nick Careen; Senior Vice President of Operations, Safety and Security; IATA

Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) ve spolupráci se švýcarským poskytovatelem řešení digitální identity SICPA nedávno předvedla první plně integrovaný cestovní zážitek s digitální identitou  na letu British Airways z Londýna do Říma, uvedla v prohlášení tisková zpráva.

Demonstrace se konala 25. října na IATA World Passenger Symposium v ​​Chicagu. Ukázala, jak si cestující mohou vytvořit digitální pas propojený s jejich digitální peněženkou naskenováním pasu mobilním zařízením a ověřením své identity prostřednictvím biometrické kontroly pravosti.

Oznámení uvádí: „Digitální identifikátor odolný proti neoprávněné manipulaci je uložen v digitální peněžence cestujícího a lze jej sdílet s poskytovateli třetích stran pro přístup k různým typům služeb.“

Mezi další aplikace vyplývající z digitální identity při cestování patří:

  • Personalizované nabídky (např. věrnostní karta a nabídky)
  • Rezervace (optimalizovaná tvorba e-ticket a cestovní detaily)
  • Ověření cestovních požadavků (procesy před cestou k potvrzení cestovních požadavků)
  • Vylepšený proces odbavení sdílením požadovaných digitálních dokumentů s leteckou společností

IATA a její partneři říkají, že z důvodů ochrany soukromí se mohou cestující rozhodnout pro selektivní zveřejnění, kdy jsou zveřejněny pouze určité atributy digitálního pasu. 

Pohodlí a ochrana dat jsou hlavními argumenty pro tento konkrétní systém digitální identity: „Cestující mají plnou kontrolu nad svými osobními údaji “ – podle IATA a jejích partnerů.

Stejně jako u jakékoli smlouvy o poskytování služeb však rozhodnutí nezveřejnit své osobní údaje může vést k vyloučení.

V prosinci 2020 IATA oznámila, že vyvine IATA Travel Pass pro řízení testování nebo očkování COVID-19.

Stejně jako v dnešním oznámení o digitální identitě IATA v roce 2020 uvedla, že IATA Passport poskytne cestujícím kontrolu nad jejich osobními údaji, aby byla zajištěna bezpečnost dat a soukromí na nejvyšší úrovni.

Co to ale ve skutečnosti znamená „mít nad svými daty kontrolu,“ když se rozhodnete zachovat svá data v soukromí?

V případě očkovacích pasů to znamenalo nemožnost cestovat nebo se účastnit mnoha aspektů společnosti.

„Tato digitální identita určuje, ke kterým produktům, službám a informacím máme přístup – nebo naopak, co pro nás zůstává uzavřeno.“

V budoucnu budou tyto digitální identifikátory pravděpodobně obsahovat vaši uhlíkovou stopu spolu s vaší digitální peněženkou a programovatelnou digitální měnou centrální banky (CBDC) – a samozřejmě i údaje o vašem zdravotním stavu.

Pomocí údajů z tohoto digitálního průkazu mohou vlády a/nebo letecké společnosti určit, že jste spotřebovali příliš mnoho oxidu uhličitého a musíte zaplatit další poplatek nebo že nemáte aktuální očkování a nemůžete cestovat.

Pokud se rozhodnete „ponechat si kontrolu nad svými vlastními údaji“ a nesdílet je, výsledek bude stále stejný – úplné vyloučení.

Ať už jde o pohodlí, soukromí, veřejné zdraví nebo životní prostředí, výsledek je vždy stejný: více shromažďování dat, více dohledu a více kontroly.

Jak řekl Nick Careen, hlavní viceprezident IATA pro provoz, bezpečnost a zabezpečení: „Naším cílem vždy byla budoucnost cestování, která je plně digitální a zabezpečená biometrickou identifikací.

Vždy šlo o to nadchnout lidi pro biometrické digitální ID.

Odtud lze přidávat nové funkce, které dále narušují soukromí, autonomii a svobodu jednotlivce, kdykoli je zavedena nová politika.

Kromě IATA a SICPA jsou průmyslovými partnery v oblasti digitální identity využívané při cestování společnosti Accenture, Amadeus, Australian Border Force, AWS, Branchspace, British Airways, IDnow, Aeroporti di Roma, Trip.com a Verchaska.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout