Totální obrat v politice: Argentina si do čela země zvolila konzervativce – libertariána

Totální obrat v politice: Argentina si do čela země zvolila konzervativce – libertariána

V zemi, která se díky socanské vládě dostala takřka do bankrotu, přičemž 40% lidí upadlo v životní úrovni pod hranici bídy, se zejména mladí rozhodli volit razantní změnu.

V prezidentských volbách včera vyhrál s velkým náskokem ekonom Javier Milei. Politik, který je přirovnáván k Trumpovi nebo bývalému brazilskému prezidentovi Bolsonarovi.

I když ještě nejsou sečteny úplně všechny hlasy, tak před konečným sečtením (zbývá asi 10%) je už rozdíl poměrně propastný:

I když se hlásí k libertariánství, tak je na druhou stranu také konzervativec, který plánuje zrušit všechny nesmysly přijaté bývalou, Sorosem plně ovlivněnou vládou.

Tedy už žádná LGBTQ agenda a manželství pro všechny, konec klimatického alarmismu a politiky s ním související, která je dosud v zemi tvrdě prosazována. Zemi čeká také zákaz neziskovek na školách a konec velmi liberální potratové politiky.

Vzhledem k tomu, že je Milei ekonom, tak země zřejmě zaznamená zdaleka největší zásahy do hroutící se ekonomiky. Zásahy, které by měly vést k jejímu ozdravění, což bude ovšem zcela logicky bolestivý proces.

Argentinská ekonomika se nyní potýká s trojcifernou inflací, takže její ozdravení bude docela tvrdým oříškem.

Milei se bude muset vypořádat s prázdnými pokladnami vlády a centrální banky, skřípajícím dluhovým programem Mezinárodního měnového fondu ve výši 44 miliard dolarů, inflací blížící se 150% a závratnou škálou kapitálových kontrol.

Milei již v předvolebních debatách upozornil na to, že chce zcela zrušit centrální banku, neboť právě centrální banky považuje za původ všeho zla.

To samozřejmě také znamená, že za jeho vlády nehrozí, že by země přijala digitální měnu centrální banky (CBDC), neboť nový prezident je jejím velkým odpůrcem. Zemi se tak „digitální totalita“ alespoň na čas vyhne.

Jako libertarián je i proti zavádění digitálních identit, digitálních očkovacích pasů a jiných nástrojů ovládání mas.

Každopádně Milei prošel volbami skvěle i přesto, že na něj útočila mainstreamová média, podporující opozičního kandidáta. Korporátním médiím ani Sorosovým neziskovkám tedy jejich rozsáhlá antikampaň nijak nepomohla.

Mileiho podporují zejména mladí, což jen ukazuje, že Argentina patří k těm zemím, kde se mladí probouzí a přestávají podporovat globalistickou politiku – od genderismu až po klimatický podvod.

Nakonec je třeba upozornit i na to, že pro mnoho Argentinců nebyl zcela přijatelný ani jeden kandidát, takže Milei byl pro některé voliče  „volba menšího zla.“

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 4.9]

6 thoughts on “Totální obrat v politice: Argentina si do čela země zvolila konzervativce – libertariána

    1. co jsem se zatím o něm dočetl je že chce zrušit Argentinské Peso a nahradit jej americkým dolarem a podporovat Ukrajinu chce si k sobě do Argentiny pozvat Zelenského a podporuje stejnopohlavni snatky takže Globalista jak vyšitej 😕

  1. Argentina uz raz mala naviazane peso k dolaru, ale po vyrieseni problemov s inflaciou zistili, ze mali velke problemy doma a zrusili to. Predpokladam, ze pre velky uspech si to zopakuju, najprv to na chvilu pomoze a potom zistia, ze chudoba sa prehlbila, ekonomika zacala mat problemy vacsie ako predtym, vlada za lacno preda dalsie podniky alebo surovinove zdroje a nakoniec sa to zasa oddeli od dolara. To za predpokladu, ze samotny dolar bude fungovat dlhodobo ako doteraz

  2. Milei fanaticky podporuje Izrael, chce prerušiť styky s „nepriateľskými“ /rozumej pre globalistov/ krajinami ako Brazília, Čína, Rusko a dokonca konvertoval na judaizmus /možno inšpirácia Orbánom/. Za záchrancu Argentíny a vlastenca ho teda ani náhodou nemožno považovať.

  3. Autor článku je blázen. Takže novýprezident zruší jejich „centrální“ banku a nahradí ji americkou soukromou „centrální“ bankou? A jaký to prosím bude mít užitek? Může to autor článku vysvětlit? Může autor vysvětlit, proč by nemělo dojít k přijetí CBCD, v případě, že bude zavedeno v USA? Další věci nemá smysl rozebírat, to jsou jen zbožná přání autora článku. A to už vůbec nemluvím o vraždění původních obyvatel Palestiny, které tento nový prezident plně podporuje, což znamená, že autor článku to, při svém obdivu k němu, schvaluje také.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout