Francie: Tlupa útočníků napadla s noži účastníky vesnické slavnosti, 17 zraněných, 1 mrtvý

Francie: Tlupa útočníků napadla s noži účastníky vesnické slavnosti, 17 zraněných, 1 mrtvý

I když k samotnému útoku došlo již ze soboty na neděli, tak o původu skupiny útočníků, kteří na slavnost vtrhli a bezhlavě bodali do náhodných obětí, nikde nenajdete podrobnější informace.

O útočnících se dozvíte pouze to, že se jednalo o „mladíky,“ kteří pochází ze sídliště v nedalekém městě. Dosud nebyl za tento masový útok nikdo zatčen.

V noci z 18. na 19. listopadu, kdy se shromáždilo 300 až 400 mladých lidí na vesnické slavnosti, vstoupili  do obecní radnice Crépol (600 obyvatel) v Drôme cizí útočníci. Z neznámého důvodu zaútočili noži na mnoho lidí. Šestnáctiletý chlapec zemřel a další dva mladíci jsou v kritickém stavu. Celkem bylo obětí pobodání 17.

„Obec a festivalový výbor se z něčeho takového těžko vzpamatovávají,“ říká starostka Crépolu Martine Lagut, „zejména v naší malé vesnici. Lidé o tom přemýšlejí… Žijeme však v těžké době. Máme dojem, že dobré věci už neexistují… Není možné jít a zabíjet lidi jen tak! Někdo se zdravým rozumem takhle myslet nemůže! Zajímalo by mě, co mají tito lidé na mysli. Chovali se jako divoká zvířata.“

„Gang přišel zabíjet lidi.“ Slova starostky Crépolu Martine Lagutové jsou silná. „Nepřišli se bavit, ale škodit. Tato tragédie uvrhla jednu rodinu do smutku. Byly to děti ve věku 16-17 let z okolních vesnic, které tam byly. Když si na ně vzpomenu… Je to hrozné.“

Vzhledem k tomu, že oslav se zúčastnila mládež z vesnic v oblasti, tak i oběťmi byli většinou mladí Francouzi.

Thomas, šestnáctiletý chlapec (viz titulek), byl smrtelně pobodán. Teenager zemřel na cestě do nemocnice v Lyonu, uvedli státní zástupce a hasiči.

Další dva mladé muže převezli hasiči do nemocnice ve Valencii. Jeden z nich, ve věku 28 let, byl bodnut do hrudníku. Druhému je 23 let. Třetí osoba, která byla původně vyhlášena jako v absolutním stavu nouze, zaznamenala zlepšení.

V závěru zimního plesu, kterého se účastnilo 350 lidí, bylo těžce zraněno i dalších šest lidí. Ostatní pobodaní byli zraněni lehce.

O tom, jak útok probíhal, hovoří i výpovědi svědků.

Osmnáctiletý Hugo bezmocně sledoval, jak se tragédie odehrává:

„Byl jsem blízko vchodu a viděl jsem Thomase, jak má nůž zabodnutý v srdci a krku (pozn.: to značí o pokus o „halal podřezání“).

Vrtulník ho odvezl do Lyonu, ale bohužel bylo pozdě. Jsem v šoku, protože to byl můj kamarád, hráli jsme spolu ragby, byli jsme spolu na střední škole a viděl jsem ho umírat. Došlo k bitvě mezi agresory a těmi, kteří měli odvahu se jim postavit.“

Na konci psychologické podpory, kterou zřídila radnice, vypráví šestnáctiletý Anthony také o útoku, který vedl ke smrti jeho kamaráda:

„Ples se vyvíjel dobře, blížil se konec a lidé se začali vracet domů. Tehdy začali útočit. Viděl jsem, jak se Thomas zhroutil. Traumatizovalo mě to. Byl jsem vedle něj, mám jeho krev na svetru. Stalo se to příliš rychle, viděl jsem ho s rukou na břiše, jak umírá. Proč právě on?“

„Byla to krvavá lázeň. Mladíci z města obklíčili radnici a naslepo bodali do lidí. Vyhazovač měl uříznuté prsty. Prováděli jsme resuscitaci mladému člověku na podlaze. Byl to chaos,“ říká osmnáctiletý Maxence se zarudlýma očima.

Tolik informace k útoku, který byl překvapivý a jehož cílem byl zřejmě větší masakr. I když zatím neexistují žádné bližší informace o útočnících, již nyní si lze mnohé domyslet.

Útočili údajně „mladíci.“ Jak všichni víme, tak právě tak jsou zpravidla označováni mladí muslimové. Venkovské „zimní slavnosti“ mohly být slavnostmi předvánočními, tedy útočníci zřejmě počítali s tím, že mezi účastníky bude původní obyvatelstvo.

Nechuť systému informovat o identitě pachatelů (z nichž zatím nebyl nikdo zatčen) a mlžit, také o mnohém vypovídá. Informace o tom, že pachatelé pocházejí ze sídliště v nedalekém městě Romans-sur-Isère, jen všechny uvedené spekulace o původu pachatelů potvrzuje.

Sídliště drtivé většiny měst již převážně obsadili Arabové a další obohacující etnika.

V případě, že se objeví více informací k případu, článek aktualizuji…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Francie: Tlupa útočníků napadla s noži účastníky vesnické slavnosti, 17 zraněných, 1 mrtvý

 1. A co frantíci od těch zm.dů asi tak čekali? A totéž se bude dít v celé západní Evropě a díky naší kolaborantské vádě i u nás. Zbývá jedině domobrana a svoloč eliminovat.

  1. A jakou karmu – následek – nese islám, Arabové za kolonizaci až téměř zničení Indie? (Zastavené jinou, Britskou kolonizací.) Odtržení a islamizaci Kašmíru? Islamizaci a etnické překreslení Byzance? (Dnes Turecko.) Násilnou islamizaci Persie? (Dnes Irán.) Islamizaci a rozvrat Švýcarska blízkého východu – ještě nedávno křesťanského Libanonu? Vyvražďování v Nigerii? (Cca jedna křesťanská vesnice denně, …) To, že některé země tisíce let nikoho nekolonizovaly, (Indie např.), neznamená, že budou ušetřeny islamizace. Aneb jak praví klasik, „to, že neumíš s mečem zacházet, neznamená, že nemůžeš mečem sejít“. Jediná možnost je naučit se „s mečem zacházet“ a najít odhodlání k obraně. Najdeme?

   1. S ním je zbytečný diskutovat. To je blbec, kterej si ve svý prostoduchosti vzal jeden obskurní pojem z východního náboženství a myslí si, že sežral všechnu moudrost světa. S tím ale může oslňovat akorát svíčkový báby v Horní Dolní.
    Nemám obavy, odhodlání je a nebude dlouho trvat a projeví se ve skutečnosti.

   2. tu sa síce nedávajú plusky za komentáre, ale aj tak dávam veľké plus +
    Ku karme tých Turkov treba ešte pridať vyvraždenie 1,5 mil Arménov, vyvraždenie a vyhnanie pontských Grékov číslo presne neviem ale myslím, že 600 tis., ekonomické aj kultúrne zničenie balkánskych štátov a násilné islamizácia časti obyvateľstva, odvlečenie desiatok tisíc kresťanských malých detí z východnej, južnej a strednej európy, ich zotročenie a prevýchova na janičiarov.

    1. ešte ku karme Turkov: zabudla som vyvražďovanie Kurdov aj Jezídov, ku karme Arabov by sa dalo popísať tiež dosť, ale v stručnosti násilná islamizácia a vyvražďovanie pôvodných egypťanov – Koptov, čo prebieha dodnes, násilná islamizácia a v vyražďovanie potomkov všetkých starovekých národov na území Mezopotámie (zbytky kresťanských chaldejcov a asýrčanov vraždil ešte Saddám Husajn) atď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout