Korupční jednání Joe Bidena: Vyšetřovatelé Sněmovny reprezentantů odhalili podezřelou platbu ve výši 200 000 dolarů (video)

Korupční jednání Joe Bidena: Vyšetřovatelé Sněmovny reprezentantů odhalili podezřelou platbu ve výši 200 000 dolarů (video)

Jak již víte, tak nedávno se začal ve Sněmovně reprezentantů řešit impeachment Joe Bidena. I když proces impeachmentu poněkud narušila aktuální nutnost volby nového šéfa Sněmovny, což poněkud zastiňuje jakoukoli jinou činnost, v pozadí stále probíhá shromažďování důkazů o zkorumpovanosti současného amerického prezidenta.

Již dříve se ukázalo, že se Joe Biden spolu se svým synem Hunterem podílel na machinacích kolem ukrajinské firmy Burisma, která vyplatila Bidenovým 10 milionů dolarů (každému po 5 milionech) a také se podařilo dokázat, že se Joe Biden podílel na odstranění ukrajinského prokurátora Šokina, který korupci Burismy vyšetřoval.

Nicméně nyní se ukazuje, že Joe Biden v době, kdy měl coby viceprezident značný vliv, bral zřejmě úplatky všude kde to jen bylo možné. Vše se samozřejmě krylo přes jiné rodinné příslušníky, jako například přes jeho bratra Jamese.

Výbor pro dohled nad Sněmovnou reprezentantů v pátek odhalil přímou platbu prezidentu Joe Bidenovi, která byla podle všeho vyprána prostřednictvím jeho bratra Jamese.

Předseda James Comer (R-KY) uvedl v prohlášení:

Letos v létě Joe Biden řekl: „Kde jsou peníze?“

No, nějaké jsme našli.

Stále se hrabeme v důkazech zjištěných z bankovních účtů patřících Hunteru Bidenovi, synovi prezidenta Joea Bidena, a Jamesi a Saře Bidenovým – bratrovi a švagrové prezidenta.

Dokument, který dnes zveřejňujeme, vyvolává nové otázky o tom, jak prezident Biden osobně těžil z pochybného vlivu své rodiny, která prodávala jeho jméno a jejich přístup k němu.

Bankovní záznamy, které získal výbor Sněmovny reprezentantů pro dohled a odpovědnost, odhalily přímou platbu 200 000 dolarů od Jamese a Sary Bidenových Joe Bidenovi ve formě osobního šeku.

Zde je několik důležitých souvislostí o této kontrole, kterou jsme získali při našem šetření:

V roce 2018 obdržel James Biden půjčky ve výši 600 000 dolarů od společnosti Americore – provozovatele venkovských nemocnic ve finanční tísni a krachu.

Podle dokumentů konkurzního soudu obdržel James Biden tyto půjčky „na základě prohlášení, že jeho příjmení ‚Biden‘ by mohlo ‚otevřít dveře,‘ a že by mohl získat velkou investici z Blízkého východu na základě svých politických konexí.“

Dne 1. března 2018 společnost Americore převedla půjčku ve výši 200 000 dolarů na osobní bankovní účet Jamese a Sary Bidenových – nikoli na jejich podnikatelský bankovní účet.

A pak ve stejný den James Biden vypsal šek na 200 000 dolarů ze stejného osobního bankovního účtu Joe Bidenovi.

James Biden vypsal tento šek Joe Bidenovi jako „splátku půjčky.“ Americore – společnost v tísni – půjčila peníze Jamesi Bidenovi, který je pak poslal Joe Bidenovi.

I kdyby se jednalo o splácení osobní půjčky, je stále znepokojující, že schopnost Joea Bidena splatit ji jeho bratrovi závisela na úspěchu pochybných finančních transakcí jeho rodiny.

Několik bezprostředních otázek, na které musí prezident Biden odpovědět americkému lidu:

Má dokumenty, které dokazují, že půjčil svému bratrovi tak velkou sumu peněz, a jaké byly podmínky takového finančního ujednání?

Měl podobné finanční dohody s ostatními členy rodiny, které je vedly k tomu, že mu platili podobně vysoké platby?

Věděl, že ve stejný den, kdy mu James Biden vypsal šek na 200 000 dolarů, James Biden právě obdržel půjčku na přesně stejnou částku z obchodních jednání se společností, která byla ve finanční tísni a krachovala?

Výbor pro dohled nad Sněmovnou reprezentantů brzy oznámí další vyšetřovací akce a bude pokračovat ve sledování peněz.

Tím bankovní záznamy nekončí. Takže to zdaleka není všechno.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Korupční jednání Joe Bidena: Vyšetřovatelé Sněmovny reprezentantů odhalili podezřelou platbu ve výši 200 000 dolarů (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout