Státy EU jako ideální skrýš pro islámské zločince: Muslim, který vraždil v Belgii, utekl již v roce 2011 z tuniského vězení

Státy EU jako ideální skrýš pro islámské zločince: Muslim, který vraždil v Belgii, utekl již v roce 2011 z tuniského vězení

Všeobecně se ví, že Evropa je plná kriminálníků z různých – zejména islámských –  zemí. Mnohokrát to opakovali různí tamní činitelé, ale zbytečně, Evropa nadále vítá násilníky, teroristy a vrahy s otevřenou náručí.

Kriminálník dokonce může v zemích EU žít i dlouhé roky poté, co ve své domovině utekl z vězení. Přesně to je mimo jiné i případ Tunisana, který nedávno zabíjel Švédy v Belgii.

I přesto, že byl na tohoto zločince vydán zatykač i prostřednictvím Interpolu, v Belgii neměli žádnou snahu ho chytit a poslat do Tuniska.

Tunisan, který v pondělí v Bruselu zabil dva Švédy, byl terčem žádosti úřadů své země o vydání poté, co v roce 2011 uprchl z vězení, kde si odpykával 26letý trest odnětí svobody, uvedla v neděli prokuratura belgického hlavního města.

Tuto žádost o vydání, kterou belgické orgány obdržely v srpnu 2022, nevyřídil příslušný soudce bruselské prokuratury, kterému byla předána o dva týdny později, což byla „monumentální chyba,“ která v pátek večer vedla k rezignaci ministra spravedlnosti Vincenta Van Quickenborna.

V neděli to novinářům vysvětlil šéf bruselského státního zastupitelství Tim De Wolf. Připustil, že poté, co spis v září 2022 obdržel, ležel  pravděpodobně zapomenut ve skříni.

Pachatel pondělního útoku Abdesalem Lassoued byl v roce 2005 odsouzen k více než 26 letům vězení v Tunisku, ale v lednu 2011 z vězení utekl. Podle vysvětlení prokuratury byl tuniskými úřady nahlášen o jedenáct let později, 1. července 2022, prostřednictvím Interpolu.

V té době se však dokument zmiňoval pouze o žádosti o vydání „za účelem útěku z vězení,“ aniž by bylo uvedeno, že byl uvězněn na 26 let.

Žádost Tunisu musela být vyjasněna zasláním řady příloh o měsíc a půl později. Případ se ale u státního zastupitelství založil, aniž by ministerstvo záležitost oživilo.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Státy EU jako ideální skrýš pro islámské zločince: Muslim, který vraždil v Belgii, utekl již v roce 2011 z tuniského vězení

    1. To je dobře. Aspoň si pro ně nebudeme muset daleko jezdit. Chceme si ten muslimský dobytek pohřbít u nás, pohnojit si s nimi svá políčka.

  1. Typický idol Jozefa Lenča … tomu tiež nehrozí basa za schvaľovanie a podporu terorizmu, lebo konverziu na islam a štúdium v Saudskej Arábii jednoznačne treba považovať za jednu z foriem tohto schvaľovania a podpory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout