Berlín: „Pokroková“ mešita, která je proti právu šaría, musí být po mnoha výhružkách a útocích uzavřena

Berlín: „Pokroková“ mešita, která je proti právu šaría, musí být po mnoha výhružkách a útocích uzavřena

Islám je ideologie a ne náboženství, což je hlavní důvod, proč jej nelze reformovat. Náboženství je jen jednou ze součástí této ideologie, která zamrzla ještě v dobách lžiproroka Mohameda.

Velmi důležitou a nedílnou součástí islámu je i právo šaría – bez něj islám není islámem. I když má islám různé odnože, všechny existenci práva šaría uznávají.

Pokud se tak kdokoli snaží zavést jakýsi „reformovaný“ islám, který zcela popírá existenci práva šaría, už to není islám.

Náboženství, které má v sobě zahrnuty jisté prvky islámu, ale neuznává právo šaría a hidžru (dobývání území s cílem islamizace celého světa), by sice zřejmě mohlo v podstatě v Německu existovat, ale pod úplně jiným názvem a zřejmě by si muselo najít i jiného proroka.

Pro muslimy je také zcela nepřijatelná akceptace homosexuality a využívání žen coby imámů

Bohoslužby, kterých se účastní obě pohlaví dohromady, jsou také pro muslimy zcela nepřijatelné. Každá normální mešita má velký sál pro muže a většinou nějakou malou místnost (často s postranním vchodem mimo hlavní vchod do mešity) pro ženy.

Mešitu, která před pár lety vznikla v Berlíně, tak musí drtivá většina muslimů považovat za provokaci, čemuž ostatně nasvědčuje i fakt, že na ni byl proveden nejeden útok a provozovatelce mešity je celé roky vyhrožováno.

Nyní, kdy se situace v celé západní Evropě vyhrotila a mohamedáni vyrazili do ulic, se již takzvaná „liberální mešita“ stala v islamizovaném Berlíně neudržitelnou…

16. června 2017 byla v Berlíně otevřena liberální mešita. Místo se zrodilo z myšlenky a vytrvalosti feministické aktivistky a právničky Seyran Ates, původem z Turecka, která se v šesti letech s rodinou přestěhovala do Německa.

Malá mešita Ibn Rushd Goethe, pojmenovaná po islámském filozofovi Averroesovi (Ibn Rushd) a německém dramatikovi, básníkovi a státníkovi Johannu Wolfgangu von Goethovi, vítá muže a ženy, aby se modlili společně, nikoli odděleně. Vítáni jsou také všichni gayové a transsexuálové.

Seyran Ates obhajuje respekt k demokracii a bouří se proti právu šaría. Vysvětluje, že jako progresivní muslimka se odmítá oddávat konzervativním islámským organizacím, proto si založila svou modlitebnu.

Liberální mešita se nachází v protestantském kostele svatého Jana (St. Johannes) v Berlíně.

„Dveře mešity jsou v podstatě otevřené všem, s jednou výjimkou: nikdo nesmí přijít v nikábu nebo burce,“ říká její zakladatelka. „Je to z bezpečnostních důvodů a my věříme, že celoobličejový závoj nemá nic společného s náboženstvím, ale spíše s politickým postojem.“

Tolik takové malé představení mešity, kterou přirozeně považují všichni muslimové za hroznou urážku islámu, takže bylo předem jasné, že mešita nebude mít dlouhého trvání, což se nyní takém potvrzuje.

Berlínská liberální mešita včera oznámila, že příští rok uzavře své brány. K tomuto kroku ji donutily stále se zvyšující teroristické hrozby. Její manažerka, právnička tureckého původu Seyran Ates, žije od té doby pod ochranou…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Berlín: „Pokroková“ mešita, která je proti právu šaría, musí být po mnoha výhružkách a útocích uzavřena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout