V kanadském parlamentu nadšeně tleskali nacistovi ze druhé světové války (video)

V kanadském parlamentu nadšeně tleskali nacistovi ze druhé světové války (video)

Kanada má k nacismu velmi blízko. O politice fašisty Trudeaua snad netřeba hovořit, tu si ještě všichni pamatujeme z nedávné doby covidové.

Dalším příkladem je vnučka nacistického pohlavára Chrystia Freelandová, současná místopředsedkyně vlády a ministryně financí (více jste si o jejím „rodinném dědictví“ mohli přečíst již zde).

O tom, že nacismus zřejmě nikdy nebyl potlačen, ale jen tiše čekal na „svoji dobu,“ svědčí i současné jednání kanadského parlamentu, kde si bývalý nacistický voják vysloužil nadšený potlesk.

Nezapomeňme, že mnoho nacistů – zejména těch německých – se záhy po válce dostalo v rámci operace „Paperclip“ do USA, zatímco ukrajinští nacisté hledali azyl zejména v Kanadě (viz děda Freelandové).

Bývalý voják nechvalně známé první haličské divize, divize Waffen-SS, sklidil v kanadském parlamentu potlesk ve stoje. Tato divize byla později přejmenována na První ukrajinskou armádu.

V parlamentu byl přítomen i ukrajinský prezident Zelenskyj. Pronesl projev a sklidil mnoho ovací ve stoje.

Jaroslav Hunka (98) bojoval na východní frontě za nacisty a po druhé světové válce emigroval do Kanady.

Podle médií byl Hunka součástí první ukrajinské divize, ale byl ve 14. granátnické divizi Waffen SS. Je popisován jako „kanadsko-ukrajinský válečný veterán.“

Divize byla založena nacisty v roce 1943, kdy Sovětský svaz získal převahu na východní frontě. Divize se skládala z 80 000 dobrovolníků, většinou Ukrajinců z oblasti Haliče.

Jednotka provedla řadu masakrů v Polsku a na Ukrajině. Zvláště Poláci, Židé, Slováci a Rusové se stali obětí jejich čistek.

V červenci 1944 byla jednotka poražena Rudou armádou a v květnu 1945, po pádu Berlína, se poslední vojáci vzdali Spojencům.

Po válce někteří členové divize uprchli do Kanady.

Je ironií, že Zelenskyj v parlamentu řekl, že Kanada byla během předchozích válek vždy na „správné straně historie.“ Poděkoval také Trudeauově vládě za veškerou podporu.

Na konci srpna Zelenskyj zveřejnil na sociálních sítích fotografii ukrajinského vojáka se znakem první haličské divize.

Ukrajinští vojáci byli také spatřeni s emblémy nechvalně známé 36. divize Waffen Grenadier SS, jedné z nejhorších trestních jednotek nacistů, a 3. tankové divize SS Totenkopf.

Pozn.: Pokud by se náhodou  video výše stalo obětí cenzury, pak zde je další:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

7 thoughts on “V kanadském parlamentu nadšeně tleskali nacistovi ze druhé světové války (video)

  1. Ukrajinských /a tiež pobaltských/ členov Waffen SS určite uctieva aj Sorosov zamestnanec Jan Ziegler – kedy ho už konečne pošle na onen svet nejaký Cigán, Ukroš či moslim? Nie, nepovažujem za trestný čin žiadať jeho smrť, on sám ju na svojom blogu praje Rusom, komunistom, Sýrčanom, Iráncom, Palestíncom a podobne takmer každý deň – a beztrestne.

  2. Policejni auta maji take na dverich SS. A to v modro zlutych barvach. To take neni nahoda. Policie je korporatni slouzici zajmum vlady, soudcum, bankovnim lupicum a cele korporaci Cesko Ltd. Nikdy nezastupovali zajmy obyvatel, naopak jsou a jdou proti lidu a tem, kteri vycnivaji z rady a hlasaji pravdu. A pravdy se boji nejvice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout