V armádní nemocnici Pentagonu v Německu hlásí rostoucí počet amerických vojáků zraněných na Ukrajině

V armádní nemocnici Pentagonu v Německu hlásí rostoucí počet amerických vojáků zraněných na Ukrajině

To, že se zranění Ukrajinci posílají do nemocnic v celé Evropě je všeobecně známo. Ale nyní přichází zpráva, že také americká vojenská nemocnice v Německu se plní americkými vojáky, kteří byli zraněni na Ukrajině.

To je po zprávě o zabitých německých vojácích z Bundeswehru již další informace, která víceméně potvrzuje, že na Ukrajině již působí nejen žoldáci, ale i pravidelné armády zemí NATO.

I když v případě amerických vojáků má jít oficiálně o žoldáky, kteří se údajně vydali na Ukrajinu dobrovolně a Německo k údajnému zabití vojáků Bundeswehru v tanku Leopard zarytě mlčí, je zřejmě jen otázkou času, než vyjdou na povrch další podobné případy.

Landstuhl je vlajkovou lodí zdravotnického střediska Pentagonu v Německu a po mnoho let byl hlavním léčebným centrem v Evropě pro zraněné americké vojáky evakuované z bojišť, jako je Afghánistán a Irák.

Deník The Times poznamenal, že nemocnice „tiše začala přijímat vojáky ukrajinské armády, kteří byli zraněni v boji, většinou americké dobrovolníky.“ To velmi je neobvyklé vzhledem k tomu, že nemocnice obvykle léčila pouze aktivní personál, nikdy ne žoldáky.

Zpráva popsala:

„Skupina vojáků ukrajinské armády zraněná ruskými granáty a minometnými granáty nedávno dorazila do nemocnice na operaci. Byla by to známá scéna z krvavé války, která na Ukrajině probíhá, až na to, že většina zraněných vojáků byli Američané…“

Ačkoli je jejich počet zatím malý – v současné době 14 – znamená to významný nový krok v prohlubujícím se zapojení Spojených států do konfliktu.

Předpokládá se, že po boku ukrajinských sil stále bojují stovky amerických dobrovolníků. V prvním roce války jich mohlo být i několik tisíc. To poté, co Zelenskyj v prvních týdnech ruské invaze prosil o zahraniční dobrovolníky a žoldáky, přičemž západní mainstreamový tisk a sociální média tyto výzvy zesílily.

Ale na rozdíl od rané fáze konfliktu, kdy média neustále tvrdila, že Ukrajina „vyhrává“ – od té doby došlo k dramatickému posunu v narativu, soustředěném na neúspěšnou protiofenzívu. Tento smutný obrat se odráží ve zprávě NYT v následujícím:

Neznámý počet z nich byl zastřelen, zasažen dělostřelectvem, vyhozen do povětří minami nebo jinak zraněn v boji. Asi 20 jich bylo zabito. Většina zraněných se musela spolehnout na síť ukrajinských nemocnic a západních charit. Nyní však Pentagon zakročil a nabídl některým z nich stejnou péči, jakou poskytuje americkým vojákům v aktivní službě.

Někteří z těchto Američanů slouží na základě smlouvy přímo u ukrajinské armády, zatímco jiní se dobrovolně přihlásili k místním milicím.

Po nějakých 19 měsících války se objevily sporadické zprávy o Američanech umírajících nebo zajatých, ale toto je poprvé, kdy noviny formátu New York Times přiznávají dvacet mrtvých Američanů na Ukrajině – vyšší číslo, než jaké bylo dříve zveřejněno.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

4 thoughts on “V armádní nemocnici Pentagonu v Německu hlásí rostoucí počet amerických vojáků zraněných na Ukrajině

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout