Idiocie politiků nezná mezí: Rakouský kancléř chce CO₂ dopravit do Norska a uložit pod zem

Idiocie politiků nezná mezí: Rakouský kancléř chce CO₂ dopravit do Norska a uložit pod zem

Rakousko se musí do každé agendy vrhnout doslova po hlavě. To jsme viděli za covidismu, kdy právě u našich jižních sousedů zavedli nejen jedny z nejpřísnějších restrikcí, ale jako jediná evropská země nařídilo Rakousko také povinné očkování pro všechny od 18 let – a to bez výjimky.

Nyní je tato doba již za námi a v popředí je klimaalarmismus, který tamní vláda lidovců se Zelenými plně podporuje.

To ukazují nejen všudypřítomné – zcela neekologické – větrníky, ale také plány na postavení největších větrníků na světě v lesích nedaleko českých hranic.

Ovšem nyní došla rakouská vláda v boji proti CO2 ještě dál: pro rostliny životně důležitý plyn chce v Norsku ukládat pod zem…

Na pozadí klimatické hysterie se chystají další šílené plány. Rakouský kancléř Karl Nehammer a jeho delegace včetně ministra hospodářství Martina Kochera (ÖVP) letí do Norska, aby získali představu o tom, jak lze CO₂ skladovat pod zemí a zachránit tak svět.

Nemá Nehammer jako šéf vlády v zemi nic důležitějšího na práci, než se starat o takové bláznivé nápady? 
Důvodem cesty do Norska je, že tato země vyvážející ropu čerpá CO₂ do místa, kde byla ropa dříve vytěžena, po celá léta. „Carbon Captur Storage“ (CCS) je název pro technologii používanou ke zkapalňování CO₂ plynu pomocí tlaku a chlazení a jeho vypouštění do země.

Tam je uložen v  prázdných plynových a ropných polích. Tato technologie je nákladná a ekologické organizace na ni pohlížejí kriticky. Zelení, kteří se jako vždy přizpůsobují systému, tuto metodu samozřejmě neodmítají.

O tom, že tato metoda „záchrany světa“ není neškodná, se dalo dočíst už před deseti lety v článku „Názor odborníka: Podzemní ukládání CO₂ je nebezpečné.

Takové ukádání CO2 by mohlo mít za následek zemětřesení a kontaminaci podzemních vod. Z tohoto důvodu je tato metoda zakázána jak v Německu, tak v Rakousku.

V Německu už chtějí zákaz rychle zrušit, ale v Rakousku se není čeho obávat, protože je tam nedostatek skladovacích kapacit i pro skladování zkapalněného CO₂.

I proto jako jediné řešení vidí vývoz CO2 do Norska…

Tolik zprávy z Rakouska. Jak sami víte, tak duben je daleko, takže o aprílový článek se nejedná. Jde o zcela vážně míněné nápady rakouské – a podle všeho i německé – vlády.

Ovšem podobné šílenosti přichází i ze Švédska, kde již postavili továrnu na odsávání CO2. Možná i tam se nakonec Rakušané inspirují, aby nemuseli CO2 dopravovat tak daleko.

Podobných šílenců je plný Brusel, takže je zřejmě jen otázkou času, než bude povinná „likvidace CO2“ uložena všem členským zemím.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Idiocie politiků nezná mezí: Rakouský kancléř chce CO₂ dopravit do Norska a uložit pod zem

  1. To je nápad k zulíbaní, už někdo chytrý počítal uhlíkovou stopu super technologie? Jo ono se odečte, tak to bude velmi užitečné. Za tohle bude Nobelova cena, určitě nekecám.

  2. Cvoklove (Rakusaci) budou urcite vyvazet CO2 na Mesic, tam zadny nemaji a obyvatele Mesice Koboldi budou mit z neho radost. CO2, co vypusti raketa letici na mesic (snad jen 100-krat vice) se bude zachycovat a bude se vyvazet dalsima 100 raketama na Mesic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout